Trpíte-li nadýmáním a nerada do sebe ládujete všemožné tabletky či chemické látky, vyzkoušejte namísto nich dobrý ovocný salát ze šťavnatých plodů. Třeba takové kiwi je v boji proti „prdíkům“ hotový zázrak!

kiwi

Nelibé zvuky pochodujících větrů v břiše, či dokonce drobná a nepříliš voňavá nehoda, doprovázená mohutným zaburácením... podobná trapná chvilka se asi stala už každému. Pokud se ale takové trapné chvilky opakují příliš často, člověk se za sebe začíná stydět a utíká každou chvíli na toaletu. Ano, zdá se, že trpíte nadýmáním.

Co nadýmání způsobuje?

Nepravidelná strava, přílišné polykání vzduchu, konzumace nadýmavých jídel. Potrava není strávena beze zbytku, kvasí v tlustém střevě a vznikají plyny (ten nepříjemně aromatický je sirovodík). Nadýmání může způsobit také hltání pokrmu a jeho nedostatečné rozžvýkání.

Jak nadýmání předcházet

Vyhýbejte se nadýmavým pokrmům, jako jsou luštěniny, košťáloviny, okurky, cibule, ředkvičky, zelené papriky a čerstvé pečivo. Možná vás překvapí, že nadýmání způsobuje i žvýkání žvýkačky a bublinkové nápoje.

Co dělat s nadýmavými potravinami

Je přirozené, že výše zmíněné asi z jídelníčku úplně nevypustíte. Nejen, že vám jistě mnohé potraviny chutnají, ale zřeknutím se některých docela, byste si také dvakrát zdravotně nepomohla. Co tedy dělat? Luštěniny namočte (například fazole a hrách asi na 12 hodin před vařením) a vařte je ve vodě, v níž byly máčeny. Košťáloviny vaříte s bylinkami, které usnadňují trávení - fenykl, tymián, šalvěj, rozmarýn...

Když sníme nadýmavé potraviny

Když už se vám to stane a vy sníte nějakou nadýmavou potravinu, není vše ztraceno! Uvařte si čaj z máty peprné, zázvoru (případně zjemněný trochou citronové šťávy), meduňky anebo spolkněte jedno živočišné uhlí, které na sebe váže plyny a zmenšuje jejich nepříjemný pach.

Jak léčit nadýmání ovocem a zeleninou

Proti nadýmání se doporučují všechny druhy ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vodu: kiwi, jahody, třešně, švestky, rajčata, melouny. Proč? Ovlivňují rychlý pohyb potravin ve střevech, preventivně působí proti nadýmání, mírní je a také léčí.

Jako prevence působí navinulé ovoce (opět kiwi, grapefruity, pomeranče, mandarinky, citrony, rybíz, brusinky, hrozny), snědené před jídlem. Působí v žaludečních sliznicích jako lákadlo na kyseliny a vylučování kyseliny solné se v důsledku toho zvýší, stejně tak obsah žaludečních šťáv, čím se nadýmavé potraviny lépe předtráví a vznik plynů už v žaludku není možný.

Plynatost u dětí

Chcete-li své miminko zbavit plynatosti, dopřávejte mu potraviny bohaté na vlákninu a pravidelnou stravu. Děti by měly jíst v klidu a v uvolněné atmosféře. Kojence nechat po každém jídle odříhnout, případně mu lehce masírujte bříško, aby „prdíky“ rychle odešly.

  • Použitý zdroj informací:
    Klaus Oberbeil a Christiane Lentzová: Ovoce a zelenina jako lék, Fortuna print, Praha 2001
Reklama