Málokterá látka našemu tělu prospívá tolik jako omega-3 mastné kyseliny. Jejich pozitivní vliv na obranyschopnost organismu a tělesné funkce již potvrdila řada studií. Stále více žen je však začíná užívat i s jiným cílem – aby si udržely mladistvý vzhled a krásnou pleť. Potravin, které obsahují dostatek omega-3 mastných kyselin, si však dopřáváme výrazně méně, než bychom měli. V takovém případě může pomoci i kvalitní doplněk stravy.

ženaOmega-3 mastné kyseliny sice patří mezi tuky, přesto bychom se jim vyhýbat neměli. Řadí se totiž k tzv. zdravým tukům a vyznačují se řadou blahodárných účinků. Příznivě působí například na imunitní systém, pozitivně ovlivňují krevní tlak a minimalizují riziko vzniku kardiovaskulárních chorob. Podporují také snížení hladiny škodlivého cholesterolu a mají vliv i na správnou funkci mozku. Těmto látkám se ale přisuzují i další účinky – krásnější pleť a menší lámavost vlasů i nehtů. Doporučovány jsou také při lupénce a jiných kožních onemocněních.jídlo

Tělo si ovšem tyto prospěšné látky nedokáže samo vyrobit, proto je musíme přijímat ze stravy. Mezi zdroje omega-3 mastných kyselin patří například vlašské ořechy, některé rostlinné oleje, vodní řasy nebo lněné semínko. Nejbohatším zdrojem jsou ale ryby, a to zejména ty tučné z moře, jako je losos, tuňák nebo makrela. Dopřávat bychom si je podle odborníků měli alespoň dvakrát, nejlépe však třikrát týdně. Důležitá je však také úprava rybích pokrmů. Vyhněte se obalování a smažení a položte místo toho rybu na gril nebo ji upečte v troubě.

omegaPokud se ve vaší stravě nenachází dostatek potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, sáhněte po přípravku CardioMax Omega-3. Tento doplněk stravy se vyrábí v Norsku z tuku čerstvých mořských ryb a pyšní se unikátním 90% obsahem DHA a EPA – tedy těch nejprospěšnějších nenasycených mastných kyselin. Jejich doporučenou denní dávku zajistí už jediná kapsle.

Pro více informací a možnost objednat si měsíční balení zdarma navštivte www.cardiomax.cz nebo volejte bezplatnou linku 800 10 40 40.

Reklama