Bulvár

Zdobili jsme stromeček v lese

Advent, to je věc, kterou jsem nikdy zvlášť neprožívala. Ale jedna hezká věc, na níž jsem téměř zapomněla, se mi včera vybavila.

Jak už možná víte, dětství jsem strávila v jedné malé vesnici na horách, kde bývaly mraky sněhu a Vánoce téměř vždy bílé. Vánoční výzdoba ve vsi nebyla až tak výrazná, jako bývá ve městech. Zato my jsme na rozdíl od měst měli krásně nazdobený les.

Ve školce a stejně tak na prvním stupni základní školy jsme pravidelně během adventu vyráběli výzdobu z potravin. Jablka, mrkve, tvrdý chléb, rohlíky, kousek špeku, strouhanka a jedna velká kostka soli a také kupka sena. To vše jsme další den odnesli do lesa a nazdobili několik stromů poblíž krmelce, aby měli zvířecí obyvatelé lesa také štědrou nadílku. U nás totiž nehrozilo, že to přijdou smlsnout bezdomovci.

Jako děti jsme si představovali, jak se večer ke krmelci sejdou srnky, jeleni, zajíci, sýkorky a budou mít hody.

Museli jsme se na tuhle akci vždycky hodně teple obléknout, protože jsme se do lesa brodili sněhem, který nám sahal minimálně po kolena. Po dvou hodinách jsme byli zmáčení a promrzlí na kost, a tak se šlo do školy pro aktovky a rovnou domů.

Možná si to letos zopakuju.

Eva Soukupová

Advent na Ženě-in

O adventu a adventní výzdobě máme dnes celé vydání magazínu Žena-in! Posílejte mi fotografie s krátkým popisem na téma: Naše adventní výzdoba. Čekám na ně na redakčním mailu: redakce@zena-in.cz.

   
02.12.2009 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [2] Rikina [*]

  Záměr bezesporu ušlechtilý. Ale viděl už někdy někdo, že skutečně nějaké zvíře přijde a sežere to, nebo to celkem prozaicky shnije, a sůl se rozpustí? Sml80 Navíc - v dohledu krmelce obvykle bývá posed, a tam může být myslivec se střelnou zbraní... a následně by případné hody zvířátek mohly být jejich poslední.Sml57 Vím, jsem hnusný cynik. Ale píšu to po 22.hodině a myslím, že ty děti, co chodívají zdobit stromy, ty tenhle server patrně nečtou a tak nepřijdou o iluze.

  superkarma: 0 02.12.2009, 22:21:04
 2. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  To musí být krásný les, já si ještě musím ozdobit stromeček na zahradě, ale stále dumám čím Sml30, asi to vyhrají klasický ozdoby Sml67

  superkarma: 0 02.12.2009, 14:03:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme