Poté, co umístíte stromek do stojanu, zkontrolujte, zda má pevnou stabilitu, případně jej můžete přichytit pomocí lanka. Jako první krok je vhodné nainstalovat na stromek světelný řetěz, rozsvítit jej a zkontrolovat, zda je rozmístění pravidelné.

Ideální volbou jsou LED světelné řetězy, které poskytují příjemné světlo za nízké spotřeby elektrické energie. Většina z nich skýtá i možnost volby různých režimů – můžete si tak pohodlně nastavit barvu, intenzitu i dynamičnost osvětlení. Dalším krokem je umístění ozdob – je jen na vás, zda zvolíte klasické skleněné koule, slaměné ozdoby či například neobvyklé ozdoby potažené hedvábnou nití. Důležité je však při výběru ozdob myslet na to, aby se k sobě navzájem hodily a stromek působil co nejcelistvějším dojmem. Při věšení ozdob se řiďte jednoduchým pravidlem – větší a těžší koule umisťujte blíže ke kmeni, drobnější patří spíš ke konci větviček, přičemž dodržujte jejich rovnoměrné rozmístění. Nakonec stromek dozdobte pomocí řetězů, které můžete navázat vodorovně po jednotlivých patrech stromku nebo je nechat viset svisle dolů.

světelné řetězy

Tip odborníka:Alena Pobudová

Pokud chcete dosáhnout neotřelého designu, zvolte na ozdobu stromku umělé květy – růže, vánoční hvězdy, pivoňky či orchideje. Trendy budou také hladké skleněné vánoční baňky – volit můžete mezi ozdobami bez potisku s kovovým leskem nebo sáhněte po vintage vzorech. Jednoduchou, ale velmi pěknou výzdobu vytvoří i vánoční ozdoby potažené lesklou hedvábnou nití,“ radí Alena Pobudová z hobbymarketu OBI Praha-Štěrboholy.

Druhy ozdob dle materiálů:

  • Klasické skleněné baňky (koule) - jednobarevné i se vzorem, matné i lesklé
  • Tradiční figurální ozdoby a symboly Vánoc - andílci, sněhuláci, lesní zvířátka, hvězdičky, zvonečky, sněhové vločky, sobi, medvídci, sáňky, lyže
  • Baňky z polystyrenu potažené hedvábnou nití
  • Přírodní materiály - slámové či dřevěné ozdoby; ozdoby (z darů přírody
  • Háčkované a paličkované ozdob
Reklama