.

Zdena: „Má noční můra se mi vyplnila jen zčásti... díky bohu!“

Magie

Zdena: „Má noční můra se mi vyplnila jen zčásti... díky bohu!“

Jistě každý někdy zažil takový ten velmi nepříjemný sen, kdy se probudí uprostřed noci zpocený, a ne a ne znova usnout. Někdy to ani po ranním probuzení nemusí být ono a vy máte nepříjemný pocit, že by se náhodou mohl sen stát skutečností... Své o tom ví i paní Zdena, které se bohužel noční můra opravdu proměnila v nepříjemnou realitu.

„Čas od času jsem měla nějaký ten ošklivý sen, ale nikdy by mě nenapadlo, že by se něco, co se mi zdálo, mohlo vyplnit. Pamatuju si tu noc a následné ráno, prostě naprosto vše, ač bych to ráda ze své mysli vytěsnila,“ začíná své vyprávění Zdena, kterou nyní „zdobí“ sádra na noze a ruce, kde má několik šroubů, pár čerstvých jizev, a to není vše. Jak sama říká, tehdy z části naslouchala své intuici a jakémusi vnitřnímu hlasu, který jí neustále něco našeptával. Kdyby neuposlechla, mohlo by být vše jinak a možná by se jednalo o velkou tragédii.

intuice

„Asi před třemi týdny jsem měla špatné spaní. Zprvu jsem nemohla usnout, a když už jsem zabrala, pořád jsem se budila a nad ránem mě vzbudil opravdu hrozný sen. Zdálo se mi, že jsem měla s dětmi ošklivou nehodu, nepamatuji si přesný děj, jen vím, že jsem se probudila s křikem, po tváři se mi koulely slzy. Manžel se vzbudil a utěšoval mě.“  I nyní má Zdena slzy v očích, když si znovu vybaví to, co se jí před pár týdny přihodilo. „Ráno bylo klasicky hektické, jen s tím rozdílem, že jsem se necítila ve své kůži. Byla jsem rozklepaná, bylo mi zle a stále mě pronásledovaly myšlenky na noc, především na ten sen. Bylo to k zešílení, nešlo mi to z hlavy!“

Intuice je jakýsi druh vnímání, které nejde přesně přes smysly, ale jde cestou nevědomí.
Carl Gustav Jung

Poslechla Zdena svou intuici?

Když se svými pocity svěřila svému manželovi, objal ji se slovy, že všechno bude dobré, to ale Zdenu neuklidnilo. Stále se nemohla zbavit pocitu „co kdyby náhodou“… Raději poprosila svého muže, aby odvezl děti do školy, ač je vždy vozila ona.
„Jakmile odjeli, sedla jsem si, zhluboka dýchala a pak si řekla, že se přece o nic neděje. Sbalila jsem si věci do práce a šla do garáže. Cestou mi několikrát z ruky vypadly klíče od auta, ale nepřikládala jsem tomu dostatečnou váhu, chápu to až teď.

Kousek od místa bydliště se to stalo, Zdena opravdu měla nehodu, jen s tím rozdílem, že v autě nebyly děti, tak jako tomu bylo ve snu. „Díky bohu, že alespoň v tomhle jsem svou intuici poslechla. Když si vybavím, jak dopadlo auto, nechci ani domýšlet, jak by skončily moje holčičky.“

Nehoda to byla ošklivá, dotyčný, který nehodu způsobil, byl těžce raněný. Zdena sice nebude mít trvalé následky na těle, ale na duši ano. Stále se nemůže vzpamatovat z toho, jak to mohlo dopadnout, ale jedno ví jistě: Příště dá ještě více na svoji intuici!

Věříte v něco, jako je intuice či vnitřní hlas?

Možnost%
Ano, existuje to!71,9
Ano, ale ještě se mi nic takového nestalo23,4
Ne, je to jen výmysl3
Jiná odpověď (napište do diskuze)1,8

Čtěte také:

   
16.06.2015 - Magie - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] Léthé [*]

  bleblemcy — #6tak dnes už se snad tomu mohu zasmát.Sml30 Skvělý příběh. Vím že tenkrát ti asi do smíchu nebylo....ale osel by výstižný..možná ani kráva by nebyla špatnáSml30Sml52

  superkarma: 1 16.06.2015, 14:33:23
 2. avatar
  [8] Léthé [*]

  Že by nezvratný osud ?Sml80 Ale pokud se těm dětem ve snu něco stalo, může se to stát ještě i tak, možná jen později.

  U mě probíhá intuice hlavně v bdělém stavu. Cítím že se někomu z mých blízkých něco přihodilo, nebo naopak, vím na 100 % že můj osmi letý syn, který mi nedorazil domů z tréninku je v pořádku a že mu třeba jen ujel autobus….tak to taky bylo.

  Co se snů týče, tu a tam něco přibližně vyplnilo. Na co nezapomenu, je, že jsem ve snu viděla padat dopravní letadlo, na to asi za měsíc vidím padat Mig21 pomalu přímo před oknem…takže tak nějak. Že intuice u lidí léty zakrní úplně to vím, ale zakrňuje toho mnohem víc, než ta intuice….bohuželSml30.

  superkarma: 0 16.06.2015, 14:30:43
 3. avatar
  [7] gerda [*]

  bleblemcy — #6tož to je opravdu pěkný příběh!

  superkarma: 0 16.06.2015, 10:52:04
 4. avatar
  [6] bleblemcy [*]

  To co je v článku není zrovna zářný příklad intuice či věšteckého snu a tak přidám vlastní příběh. Kdysi se mi zdálo, že můj nyní již bývalý přítel si přivedl domů z hospody tlustého osla s tím, že teď bude s námi žít v našem bytě. Když jsem se ho ptala co na něm vidí odpověděl, že má překrásné oči. Tak jsem mu v tom snu dala na výběr jestli zůstane osel a nebo já a on si vybral osla tak jsem se stěhovala zpátky k rodičům. Vzbudila jsem se úplně zničená a bulící uprostřed noci a říkala si, že to byl přece jen sen a nic víc a přesto mi zůstal v paměti. Musím podotknout, že v tu dobu, kdy se mi to zdálo bylo v našem vztahu vše v pořádku. No a asi tři měsíce na to poznal najednou v hospodě tlustou vypočítavou blondýnu co potřebovala nové bydlení a zamiloval se do ní. Když jsem se ho už v reálu ptala co na ní vidí odpověděl, že má nádherné oči a pak když jsem mu dala na výběr jestli já a nebo ona zvolil ji. Až teprve, když už bylo po všem a já se stěhovala díky tomu po osmiletém vztahu zpátky k rodičům vzpomněla jsem si na sen s oslem.

  1. na komentář reaguje gerda — #7
  2. na komentář reaguje Léthé — #9
  superkarma: 3 16.06.2015, 09:47:12
 5. avatar
  [5] Pentlička [*]

  Samotné se mi párkrát stalo, že se mi něco zdálo, a pak se to splnilo. Asi se ve snu projeví podvědomí. Intuice je ale něco trošku jiného, než "věštecké" sny.

  superkarma: 0 16.06.2015, 08:31:58
 6. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Trochu veselejší noční můra:

  Doručovala mi už postarší listonoška a občas mi vyprávěla, jak se jí zdává, že se stěhuje do nového domu svého syna až na Štědrý den a ona se zpocená probouzí z toho, jak v krabicích nemůže nalézt pro jeho rodinu dárky. Opravdu se všechno tak zamotalo, že na příjezd syna ke konečnému přestěhování čekala před domem do 16 hodin na Štědrý den! Jen ty dárky nehledala, protože v novém domě se nějak pochroumala elektrika a byli rádi, že při svíčkách poseděli než šli spát. Neumím popsat, s jakým humorem své přestěhování popisovala...

  superkarma: 0 16.06.2015, 07:50:47
 7. [3] Rikina [*]

  Člověk, který je nevyspalý, dle vlastních slov rozklepaný a je mu zle až mu padají věci z rukou, ten nemá za volantem co dělat. To nemá nic společného s tajemnými silami, to je holý fakt, a organismus lidský dovede dát najevo, že jsou jeho možnosti přepínány. Můžeme tomu říkat třeba i intuice, a poslechnout by se to mělo, protože jinak to dopadá blbě. Sml80

  superkarma: 2 16.06.2015, 07:04:18
 8. [2] Breberka456 [*]

  Stává se ledacos Sml80

  superkarma: 0 16.06.2015, 06:12:19
 9. avatar
  [1] gerda [*]

  Anebo to bylo prostě tak, že se po tučné večeři špatně vyspalaSml58, tudíž to mělo vliv na její celkovou kondici a dělala chyby. Navíc měla plnou hlavu toho, co se jí zdálo. Pověrčivost je hodně zlá, kdo jí podlehne a zblbne z ní, se potom nestačí divit. Ale zas to má na co svést, to jo.Sml30

  superkarma: 3 16.06.2015, 05:54:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme