Dům ve snu, už víme, co znamená. Ale co znamenají jeho části? Podle toho, jestli jsme na půdě, uprostřed domu nebo ve sklepě, se dá vyložit, co prožíváme a co v reálném životě řešíme.

house

O domě se mi zdá poměrně často. Většinou jsou to sny příjemné, jako ten, jehož výklad si můžete přečíst v článku Dům jsem já a dům mám ve snu. Ale někdy se vám může zdát o domě, ze kterého je vám úzko. Jako ve snu, který se zdál mé kamarádce. Slíbila jsem jí, že se na jeho výklad zeptám naší redakční astroložky Míši Kudláčkové. Možná pomůže i vám v případě, že se ve snu setkáte s něčím podobným. O čem byl ten živý sen?

Zdálo se jí, že je v kamenném domě, plném spletitých chodeb. Nebyla tam sice tma, ani prostor nepůsobil depresivně, ale zase ne tak příjemně, aby v něm chtěla setrvávat. Bloudila v tom labyrintu a nemohla najít východ. Když našla nějaké dveře a otevřela je, byla za nimi zeď. Šla tedy dál a narazila na okno s okenicemi. Otevřela ho a za ním byla zase zeď. Jako by to bylo okno do světlíku. Z domu prostě nebylo úniku a jí se zmocňovala panika. Pak uviděla svého psa. Ulevilo se jí. Měla radost, že v domě není sama, že ji někdo hledá a z domu vyvede.

Co znamená sklep a dveře ve snu?

Dům jsme my. Půda je hlava, střed domu je střed těla a sklep jsou pohlavní orgány. Interiér je náš vnitřní pocit. Když je světlý a je nám v něm příjemně, je to v pořádku, když je ponurý a tmavý, něco nás trápí. Takže si to pojďme rozebrat. Připusťme, že se ocitla ve sklepě. To by znamenalo, že sen se týkal velmi intimních záležitostí. Pohlavních orgánů a sexuality. Dveře symbolizují ženské pohlavní orgány. Zavřené dveře můžou znamenat buď nějaký zdravotní problém v této oblasti, ale i vztah k sexu.

Když se dveře otevírají, znamená to vstřícnost. Ale zeď za nimi značí nějakou překážku. Může to být sexuální blok vůči partnerovi. Případně se jedná o nechuť k sexu zapříčiněnou fyzickým odporem, ale i partnerovými nevyřešenými vztahy z minulosti. Třeba nevěrou.

Pes vždycky zastupuje nějakou osobu. V případě, že psa zná, může být zosobněním partnera. Patrně mu důvěřuje a čeká, že jí problém pomůže vyřešit.

Aha, už je mi to jasné. Kamarádka je rozvedená a poznala nového muže. Je jí s ním dobře, ale jeho rozvod se stále táhne, takže není ještě úplně volný, a to jí způsobuje obavy z budoucnosti.

Reklama