Domácnost

Zdálo se mi o záplavách i tsunami

Od svých asi 30 let mívám občas věštecké sny, takže se mi zhruba rok dopředu zdálo o povodních na Moravě nebo o tsunami v Indonésii. Kromě povodní a záplav se to v mých snech hemží uragány, zemětřesením a dalšími skvělými zážitky...  Sny, které mi připadají důležité (ať už jde o ty věštecké nebo o ty, co - podle mne - souvisí s mým já), si již mnoho let zapisuji. Úplně nejsilnějším snem mého života však byl sen o stěhování národů. Tohle je přesné znění, které jsem si zapsala někdy před deseti lety:
 
Stěhování národů
Patřím k nějakému rodu, který je zde již tisíce let. Všichni víme, že se musíme přestěhovat někam hodně daleko, kde náš rod již kdysi dávno sídlil, pravděpodobně musíme jít kvůli nedostatku potravy. Je nás strašně moc, jdeme pomalu, v dlouhém dvojstupu, začátku ani konce nelze dohlédnout. Vím, že půjdeme mnoho let, než dorazíme na místo, a vím, že mnozí z nás tam nedojdou, protože cestu nepřežijí. Jdeme zledovatělou krajinou, jsme jen spoře oděni, je nám zima a máme strach a hlad. Jdu a vedu za ruku svého mladšího syna. Místo normální půdy jdeme po zledovatělé krustě silné asi 15 cm, pod kterou je voda. Cítíme se nejistě, může to kdykoli roztát. V jednom okamžiku se syn proboří a upadne do vody. Snažím se jej vytáhnout, mám šílenou hrůzu, že se mi tam syn utopí. S vypětím všech sil se mi to podaří. Jdeme dál a máme před sebou dalekou cestu a téměř žádnou naději...
 
 Kadla


Dobrý den, Kadlo.
Díky za příspěvek, i když se mi zdá, že spíše míří do minulosti než do budoucnosti. Leda byste byla v Číně.:) No snad to přežijete.:)

Napište nám, co se vám zdá! Redakce@zena-in.cz

   
28.02.2007 - Dům a byt - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Kadla [*]

  cicinka: Ty brďo, teď jsem si o tom něco přečetla na Internetu. Jen to proboha ne...

  superkarma: 0 01.03.2007, 07:47:54
 2. avatar
  [12] Kadla [*]

  cicinka: Ten dokument jsem neviděla. Co to je ta supersopka?

  superkarma: 0 01.03.2007, 07:45:18
 3. avatar
  [11] Vivian [*]

  Takovej sen mám občas taky, že tu katastrofu vidím, ale stejně nevím, kde a kde se to stane...

  superkarma: 0 28.02.2007, 19:13:52
 4. avatar
  [10] cicinka [*]

  oalison: Ty brďo o zubech mám sny často,jde jen o ně a chrastí mi furt v puse.Ale nezaznamenala jsem že by to bylo k nemoci.
  A tuten sen o stěhování národů...nekoukali jste náhodou na dokument o supersopce?Skoro bych řekla,že je to ono.

  superkarma: 0 28.02.2007, 19:08:22
 5. avatar
  [9] oalison [*]

  Sny o vodě značí především změnu a podle toho jak se voda chová a jaká je se určí jaká ta změna bude jestli zlá nebo dobrá. Třeba voda ve snu rozbouřená zkalená a temná nevěstí nic dobrého. Mě se o vodě zdá často a pokaždé mi to vyšlo. Taky se mi zdálo o tom jak mě kousla krysa a ppak mě uštknul had, obojí značí zradu a to mi taky vyšlo. Jednou se mi zdálo o tom jak mi vypadaly do dlaně všechny zuby, to prý značí nemoc a ejhle za týden jsem dostala zánět ledvinové pánvičky. Takže já na sny věřím, tělo nás jakýmsi podvědomím tušením varuje předem ale je na nás jestli mu dokážeme naslouchat.

  superkarma: 0 28.02.2007, 14:37:56
 6. avatar
  [8] Kadla [*]

  Majucha: Zaplaťpánbu, že tohle se mi nestává. Já se specializuju na ty přírodní katastrofy

  superkarma: 0 28.02.2007, 14:33:45
 7. avatar
  [5] Kadla [*]

  Majucha: Dříve jsem mívala strašné noční můry, od toho jsem si časem pomohla. Ale ty věštecké sny mi zůstaly. Ale z těch nejsem tak vystresovaná a zničená. Když se probudím, vím, o co jde a dokážu se s tím vyrovnat.

  superkarma: 0 28.02.2007, 14:23:00
 8. avatar
  [4] Kadla [*]

  Majucha: Tak mně se to nepodařilo. Taky z toho nejsem nadšená.

  superkarma: 0 28.02.2007, 14:22:09
 9. avatar
  [1] Kadla [*]

  Já si nemyslím, že to stěhování národů je věštecký sen. Buď je to sen vztahující se k mému já nebo jde o "zážitek z minulosti"...

  superkarma: 0 28.02.2007, 14:15:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme