Jako pravidelné hosty má noční můry čtenářka Eliana. Vždycky se vzbudí a naslouchá děsivému nočnímu tichu, jestli náhodou slizká příšera nestojí kdesi za dveřmi...

Barvitý příspěvek čtenářky Eiany podněcuje fantazii. Doporučuji, něčtěte ho před spaním...


Výpravné a dobrodružné sny mívám často a je to příjemné snění. Ale jakmile se večer dívám na nějaké drama, horor, děsivou sci-fi, usínám sice klidně, ale v noci to je něco jiného. Zcela pravidelně mne navštěvují slizké příšery, dívám se na okultisty u ohně než si mne všimnou a jdou po mne. Vzbudím se rychlostí otevření víček za miliontiny vteřiny a bedlivě naslouchám půlnočnímu tichu. To ticho je samo o sobě děsivé, když v tom se něco šustne... možná, že se právě pavouk poškrábal na zádech, všechno slyším a fantazie pracuje. Pozoruji jak se míhá paprsek měsíce přes záclonu nebo jak se ani nehne světlo z pouliční lampy. Nutně se mi chce čůrat, ale opustit postel mi přijde jako pošetilost, která by se mi mohla vymstít. Odolávám krátce a pomalu šmátrám nohou po zemi, abych nalovila pantoflík. Kdyby mne teď tak něco chytlo za kotník, tak ani na ten záchod jít nemusím. Vytahuju nohu zpátky do teplé postýlky a opatrně se nakláním pod postel. Je to dobrý! Znovu šátrám po obuvi a pomalu jdu na chodbu. Leknu se jak cvakne senzor a rozsvítí se senzor pohybu. Po opuštění wc mi narostl hřebínek a jdu zkontrolovat zbytek domu. Všude rozsvítím. I venku a koukám za záclonou, zda se venku nenachází vetřelec.
Když se ozve chrupodlak z ložnice, cuknu sebou a raději rychle zhasnu. I králíček je nevrlý a převalí se z boku na bok a mžourá, co blázním. Trošku zmrzlá se choulím do ještě teplé deky. Zavírám oči. To ticho je příšerně nebezpečné. Budím manžela, že se bojím. Obejme mne zezadu a přitulí. Krásně hřeje. Do minuty spí dál. Oči se mi klíží, záda mám jištěná, ale kdyby ten příšerák z toho filmu chtěl zaútočit zepředu...nevím, nevím, přitáhnu si pořádně deku až k nosu. Usínám.

Eliana

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 20. 11. 2012: Noční můry

  • Trpíte nočními můrami?
  • Jaká byla ta vaše nejhorší?
  • Přichází vaše noční můry zcela nečekaně, nebo se vám zdají pravidelně při nějaké příležitosti?
  • Už se nějaká vaše noční můra splnila i v reálu?

Své příběhy mi posílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 20. 11. 2012 do 15.00 hodin. Za příspěvek můžete získat dvě zajímavé a tajemné knížky. První z nich je Černá kniha církve od Micheala Hebeise (Knižní klub) a druhá Dänikenův Prorok minulosti (Knižní klub). Abyste ale měla šanci na získání tohoto pěkného dárku, musí být váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

knihakniha

 

 

Reklama