S kamarádkou jsme se dlouho neviděly. Poslední dobou vůbec všechny své kamarádky zanedbávám. Ale tahle je tak aktivní, že se nenechá odbýt větou, promiň, dnes nemůžu, nemám čas. Prostě mě „donutila“, abych si s ní dala rande. Zřejmě měla nějaké důležité novinky, o kterých se mnou chtěla mluvit.

woman

A taky že jo. Nejen že si po dlouhé době ubohého „brigádničení“ našla skvělou a dobře placenou práci, ale i nového přítele. Byla jsem ráda za ní. Ani nevím, kolik let se trápila, že už ji nikdo nechce zaměstnat, protože je „stará“ (38) a s tím souvisela i její nálada a chuť se s někým seznamovat.

A vida. Když ženská získá znova sebevědomí a září, chlapi se můžou přetrhnout. A tak to bylo i v jejím případě. Pracuje ve firmě, kde je velmi mladý kolektiv. Možná je tam jedna z nejstarších, ale jednak by jí osmatřicet nikdo nehádal a mezi mladými ještě víc omládla.  Kromě toho je velice schopná a pracovitá ženská, což některým mužům imponuje. Netrvalo dlouho a s jedním se dala dohromady.

„No tak povídej, přeháněj“, byla jsem pochopitelně zvědavá. Ale lezlo to z ní, jak z chlupaté deky.  Jen to, že je chytrý, sečtělý, pozorný, má skvělou práci a umí ji rozesmát.

„No a dál?“ Jak vypadá, kolik mu je, je rozvedený, ženatý, vdovec, kde jsi k němu přišla, atd“. “To ti zatím musí stačit!“ „Nestačí, tuším, že chybí nějaké ale“.

„Hm, je o deset let mladší“. „Ty bláho, ty ses nepoučila, viď?. Pamatuješ, jak jsme spolu seděly v kině na filmu Tajnosti a já ti brečela na rameni, protože mi dal zajíc kopačky. Jak jsem byla stará, tak jsem byla blbá a ty uděláš stejnou chybu, jako bys to se mnou neprožívala od začátku do konce“.

No, já vím, ale tohle je jiný případ. Ty jsi do toho skočila strašně po hlavě, já to mám pod kontrolou. Nechávám si odstup, abych se zas tak bláznivě nezamilovala. Kromě toho na sebe nemáme tolik času, on jezdí často do zahraničí a vídáme se jen občas. Ale o to je to krásnější.

Zasnila se, oči jí zářily a já jsem jí nechtěla brát iluze. Zkušenosti jsou nepřenosné, když to vyjde fajn, budu jen ráda, když ne, ví, že moje rameno je jí k dispozici.

Od toho jsou přece kamarádky, ne?

Čtěte články na podobné téma:

Mladší muž a starší žena

Demi Moore a plyšáček Ashton

Jsem na zajíčky, no a co?

 

Reklama