Vztahy

Zbláznila se a chce mi zbláznit i syna!


Nejhorší forma lásky je závislost. Ještě horší bývá, když je závislost citová, kombinovaná s finanční závislostí.  A když je pěkně okořeněná sebestředností, nadhodnocením vlastní osoby, absencí objektivity a nechutí jít dál, je to už pořádný náklad.
Zahořklý člověk, který se chová způsobem „Když ne já, tak nikdo,“ může opravdu napáchat hodně zla, a jediný, koho efektivně trestá, je v konečném důsledku on sám. Žít nenávistí a živit v sobě zášť znamená být užírán zevnitř. Zmizí radost ze života. Vzniklé prázdno vyplní jen touha škodit, pomstychtivost a zloba.

„Že jejich manželství nevydrží, jsem věděla už za pár měsíců, co spolu začali žít. Znám svého syna. Je to kliďas, hodně věcí neřeší a je až moc slušný," vzpomíná paní Lída.

Myslela si, že nad ni není
„Zkraje jsem netušila, že je něco v nepořádku,“ říká.
„Irena dělala všechno, co dělá dobrá žena. Vařila, uklízela, prala, žehlila, no prostě člověk by řekl - nádhera. Jenže, jak jsem se později začala dozvídat, každou drobnost, kterou udělala, neustále synovi předhazovala. Nebylo dne, kdy by ho neplísnila. Nic jí nebylo dost dobré, cokoli udělal, nepřijala. Neustále měla pocit, že jediný, kdo je kvalitní, je ona sama. Syn podnikal, ona byla doma. Irena si ale stále stěžovala na málo peněz. Nenáviděla všechno, co ho obklopovalo.
Jeho bratra nazvala idiotem, mě bezcharakterním hadem a vymyslela pro mě dokonce podobu nějaké stvůry, která má nadpřirozené schopnosti. Jeho děti z prvního manželství byly podle ní špinavé a hloupé. Jeho přátelé zase debilní. Nenechala ho ani vyspat. V té době jsem tohle všechno ale ještě nevěděla,“ vypráví žena.

Než by byl doma, raději dřel
„Bylo mi divné, že syn je neustále v práci. Říkala jsem si, že přece nemusí tolik pracovat. Měli dost na to, aby jeli třeba každý víkend ven. Ale on raději objížděl firmy a svá pracoviště. Nabíral si čím dál víc práce. Teprve pak mi to došlo, on prostě utíká,“ vzpomíná.

Já se v cizí vaně také nekoupu
„Irena nakonec dosáhla toho, že Danovy děti k nim už vůbec nesměly. Stýkal se s nimi sporadicky a mimo jeho domov,“ pokračuje Lída.
„Jednou na Vánoce se  vnoučata rozhodla, že chtějí být s tátou na Štědrý den. Prosadil si to. Za pár dnů mi starší vnučka vyprávěla, že jim Irena zakázala se vykoupat v jejich vaně, protože ona se prý v cizí vaně také nekoupe. Bylo jim to líto. Ten den si jejich koupání ale syn vydupal.
Myslím, že tehdy si i on uvědomil, že tohle není pořádku. Později o sobě dokonce prohlásila, že je anděl seslaný z nebe, aby se o něho postaral. Myslím, že Dan byl v té době pod její absolutní kontrolou,“ říká Lída.

Skákala pod náklaďák, nebo se věšela
„Když se ji syn pokusil poprvé připravit na to, že se chce rozejít, Irena zareagovala ještě většími scénami. Opíjela se, chtěla skočit pod náklaďák, a pak se i několikrát věšela. Dělala neuvěřitelné scény. Když to nepomohlo, začala se synovi mstít. Pomluvila ho i před jeho dcerami, když se k nim náhodou dostala u známých. Vyvrcholilo to tím, že ho i fyzicky napadla,“ uvedla paní.

Jeho odchodem to neskončilo
„Minulé léto Dan opravdu jejich společnou domácnost opustil a několik měsíců žil sám. Všechno Ireně nechal a stále jí finančně přispívá, protože ona nadále nepracuje. Nejsou spolu už přes rok,“ stěžuje si Lída.
„V únoru letošního roku si našel přítelkyni Elišku, se kterou je spokojený. Připadá mi šťastný a Eliška je příjemná, normální paní,“ vypráví.
„Dan si bere své děti a jezdí na výlety společně i s Eliščiným dítětem. V jejich novém domově děti mohou být a není to žádný problém. Pookřál a já mám konečně pocit, že žije. Plánuje rozvod.
Jenže Irena nedá pokoj. Soustavně telefonuje, stále ho plísní, když to nejde jinak, tak alespoň telefonáty. Kontaktovala i mě a vyčítala mi, že ji opustil. Chtěla, abych ho přivedla k rozumu. To bych neudělala, ani náhodou. Jsem ráda, že ten krok udělal. A tak nás všechny Irena pomlouvá a nenechá nás být. Dokonce přišla s tím, že Dan je ďábel, že prodal duši a podobné hlouposti. Chce neustále nějaké peníze, chce, aby ji syn živil. Také mu vyhrožuje," stýská si Lída.

Bojím se, že to neustojí
„Irena začala telefonovat i synově současné přítelkyni Elišce. Vyprávěla jí o něm, že je nenormální, zvrhlý, a vymyslela k tomu i celý scénář, ze kterého šel skoro mráz po zádech. Eliška to těžko nesla, protože tak dobře ho ještě neznala, ale jak mi říkala, ustála to.
Irena ale stále nemá dost. Vymýšlí pořád nové důvody k telefonátům a kontaktu. Třeba, že se syn opozdil s placením, nebo že se jí něco porouchalo, že něco potřebuje a podobně.
Syn se jí snaží vyhovět, aby dala pokoj, a možná je to chyba. Ona má vždy předlouhý monolog, ve kterém nechybí spousta špíny, smyšlených věcí o Elišce, nadávky a výčitky. Například udělala z Elišky žhářku, která podpaluje domy, je duševně narušená a podobně. Vymýšlí si příběhy, které netušíme, kde bere. Volá i několikrát za sebou. Musí to být zatěžující,“ vypráví.

„Synova Eliška si z toho, jak říká, nic nedělá. Zatím se tomu jen usmívá s tím, že tohle je nemůže rozdělit. Já se ale přece jen bojím, že jestli toho Irena nenechá, jestli nepřestane být tak zlá, jestli bude neustále telefonovat, vyhrožovat, deptat je a lhát…
Jednou se Elišce udělalo krátce po takovém telefonátu zle. Zrovna byli s Danem u nás. Svedla to tehdy na tlak, ale já myslím, že toho bylo už na ni moc. Mám strach, aby jejich vztah opravdu tak nenarušila, že…
Až Ireně přijde od soudu vyrozumění se žádostí o rozvod, tak syna snad zdeptá docela. Myslím, že toho se on nejvíc bojí. Její reakce. Připadá mi, že se snad zbláznila,“ bojí se Lída

„Jsem jen matka, která má ráda svého syna a která je šťastná, že je šťastný. Logicky se o jeho spokojenost obávám. Nemám, jak mu pomoci. Mohu jen doufat, že tomu bude jednou konec. Že ustojí společně i rozvod a že Eliška má syna natolik ráda, že bude silnější než Irena," řekla závěrem paní Lída. 

Co byste poradili paní Lídě, Elišce i Danielovi. A co vzkázat paní Ireně?

 

   
07.10.2008 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [51] Michaela Kudláčková [*]

  Julianna: To je smutný. Nevím, co má nějaký člověk z toho,že škodí druhým. Vedle těch, které dusí, je sám nakonec největší obětí. Jenomže svou vlastní.Přeji bratrovi štěstí.

  superkarma: 0 07.10.2008, 23:36:16
 2. avatar
  [50] Julianna [*]

  soofii: u nás to bylo stejný, brácha si našel podobnou "Irenu", po osmi letech toho měl dost, od jara je rozvedený - šťastně, jenom je blbé, že tady jsou 2 děti, které ona zatahuje do všech sporů. Bylo by to na hodně dlouho. ToraToraTora: 39 - tak bych to viděla i já - rozvod, vypořádání majetku, nové číslo i adresa už s Eliškou.Galadriel: je pravda, že když brácha "přitvrdil" - nepřistoupil na její manýry, vyhrůžky a nařízení - po rozvodu, trochu sklapla, ale zase to odnáší děti, jako trest teď nesmí s tatínkem telefonovat... Je to prostě maras a občas slušní chlapi narazí na někoho jako je právě Irena z příběhu a bohužel pro svou slušnost a mírnost neví, jak tohle řešit, až to prostě jednou praskne a v tom lepším případě se odstěhují, v tom horším - radši nedomýšlet...

  superkarma: 0 07.10.2008, 21:47:33
 3. avatar
  [49] Dudlajlama [*]

  Podle popisu je ta pani "pocurana od motylu", jenze za toho pana nikdo jeho veci nevyresi, ani maminka ne. V nekterych pripadech je snad nejjednodussi rceni "na hruby pytel hruba zaplata", coz ji trochu pridusit ?

  superkarma: 0 07.10.2008, 19:16:57
 4. [48] Danina1 [*]

  chronos: Já jí chápu. Největší radost, ale i starosti nám dělají přeci děti. To je fuk kolik jim je. Ona se nezmiňuje, že by se mu do toho pletla a třeba to ten chlap ani netuší, že se někde svěřila. Že se bojí, nebo jí to trápí je asi normální....

  superkarma: 0 07.10.2008, 18:02:15
 5. [47] chronos [*]

  Lída by měla dospět a uvědomit si, že synek je dospělý jedinec zodpovědný především sám za sebe a svou rodinu. To znamená, že umí stát vlastníma nohama na zemi a postarat se sám o sebe, a být zodpovědný sám za sebe a své činy. Lído, až od vás bude potřebovat pomoc určitě za vámi příjde a jasně se vyjádří jakou pomoc od vás žádá. A naučte se být šťasná, ne jen ze syna on by neměl být středem vašeho zájmu.

  superkarma: 0 07.10.2008, 17:42:50
 6. [46] Tini [*]

  michaela.kudlackova: Dekuji

  superkarma: 0 07.10.2008, 16:40:10
 7. avatar
  [45] Michaela Kudláčková [*]

  Tini: To je super přístup. Jsi rozumná . Přeji štěstí.

  superkarma: 0 07.10.2008, 16:19:04
 8. avatar
  [44] Michaela Kudláčková [*]

  Manx: Spíš byl třeba nějaký zabedněný

  superkarma: 0 07.10.2008, 16:16:41
 9. [42] Tini [*]

  michaela.kudlackova: ano ano ale prijit na to musi sam!!!!
  Taky jsem se snazila a pak jsem prisla na to, ze nejlepsi, kdyz si hubu nabije sam a prijde se svym rozhodnutim sam! Tim, ze mu nekdo radi ho dela akorat slabsim!
  Nechavam svou drahou polovicku at si to resi po svem, je to jeho zivot, je dospely a vi co dela...a vazim si ho proto, co dela pro sveho syna, i kdyz je to o to komplikovanejsi! Ale vim, ze to chce cas a az to bude jednou za nami, vyjdeme z toho posileni...

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:36:02
 10. [41] Danina1 [*]

  Jo a paní Irena by si měla najít chlapa, nejlépe nějaký ještě více submisivní typ a taky by měla jít makat, aby se přestala nudit

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:28:04
 11. [40] Danina1 [*]

  ToraToraTora: Tini: Jo to si myslím taky. Dokážu si předtavit, že třeba nemůže jako podnikatel změnit tel. číslo, ale nechápu, proč jí ty telefony zvedá....kdybych byla na místě té mámy, asi bych byla taky na prášek. Mám ale hočičky maličké, tak doufám, že budou jednou mít štěstí a budou rozumné. Čekám na jejich horoskop od Míši. Snad bude dobrý.

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:24:56
 12. avatar
  [39] ToraToraTora [*]

  nevím, proč jí platí. Měl podat žádost o rozvod co nejdříve a majetkově se s Irenou vypořádat. Pak změnit číslo a prostě jí vymazat ze života. Jestli je taková, jak Lída píše, není jediný důvod jí ty telefony zvedat a dělat jí jakékoliv jiné milosti včetně posílání peněz na které nemá nárok. Děti nemají, není na co čekat.

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:16:58
 13. [38] Tini [*]

  Tak ja jsem v podobne situaci jako pani Eliska, velice mi to pripomina draheho EX, az na to ze nevyhrozuje sebevrazdou!
  Tady se neda moc poradit....Eliska si to nesmi brat osobne, pokud ho miluje tak to spolu ustoji! Je to jeho bitva a on ji musi bojovat sam a musi se sam rozhodnout co chce a az kam to necha zajit! Nerozumim proc to zaslo az tak daleko, kdyz prakticky nemaji zadne spolecne zavazky...
  Muj by uz ji davno poslal do riti, kdyby nebylo syna...

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:13:10
 14. [37] Anai [*]

  Jasně, že je to názor jen jedné strany, ale něco velmi podobného jsem zažila, dokonce několikrát: exmanželka mého přítele kdysi mi i fyzicky napadala (bydlela 2 patra nad námi), dělala mu ze života peklo, dále mi to připomíná ženy mého bratra, rozhodně souhlasím, že Dan je jistě měkký, stejně jako můj bratr, bohužel...

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:11:47
 15. avatar
  [36] Michaela Kudláčková [*]

  To povídání té paní je mnohem delší. Je tam víc osob, jenže to by byl román. Ta paní je jen starostlivá máma a on si užil své, mnohdy vlastní vinou. Nechal svou dominu moc narůst. Měl to řešit dřív a měl by se vymezit i teď.

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:11:34
 16. [35] Danina1 [*]

  monacha: No nevim, ale já třeba taky jdu s něčím za mámou, když už si nevím rady. Taky si umím představit, že když ta ženská dusí i tu mámu, tak ten obrázek zkreslený moc nebude ne?

  superkarma: 0 07.10.2008, 12:05:12
 17. avatar
  [34] gerda [*]

  Podle popisu ta ženská patří do blázince.

  superkarma: 0 07.10.2008, 11:59:03
 18. avatar
  [32] Evikus [*]

  monacha: Tak asi se jí mamánek svěřuje

  superkarma: 0 07.10.2008, 11:01:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [31] monacha [*]

  Me by teda zajimalo, jak to baba vsechno vyzjistila... Kdyby se neco takoveho delo u nas, tak pochybuju, ze by se to skorotchyne nebo moje mama nekdy dozvedely. Neceho si clovek vsimne, ale tam jsou veci, se kterymi se snad za maminkou nechodi, ne?

  superkarma: 0 07.10.2008, 10:41:37
 2. avatar
  [30] ifulinkaa [*]

  už i takovou jsem potkala,jako Irenka,bývalý muž ji jezdil obšťastňovat ,když byla chuderka bez chlapa a ona jej pomlouvala kde mohla .Myslím,že by se ten chlap měl probudit podruhé a poslat ji do kytek,má nový vztah a ten ať si řeší,ne vydržovat bývalku! A tchýně by si mohla najít nějaký koníček,přišla by i na jiné myšlenky,i když syn je jistě důležitý,už je dospělý!

  superkarma: 0 07.10.2008, 10:38:56
 3. [29] Danina1 [*]

  Bellana: Taky by se mi to nelíbilo, ale jak říkáš, jestliže se jí nechce pracovat, tak se dá očekávat, že se tedy alespoň postará o domácnost. Znám ty lidi, co hnou prstem a půl roku o tom mluví....je to protivný

  superkarma: 0 07.10.2008, 10:23:39
 4. [28] Danina1 [*]

  Mě spíš přijde, že si ten Dan nechal trochu paní přerůst přes hlavu. Paní Lída mě nepopuzuje. Žádná máma by k tomuhle nebyla lhostejná. A jestli se tu svěřila s tím, že třeba někdo přijde s nějakou radou, nebo chtěla jen trochu podpořit, či uklidnit, tak bych v tom zas tak nešťourala. Prostě je to smutný a jestli tady ženský píší, že třeba není názor druhé strany, určitě v hloubi duše drží palce Danovi.

  superkarma: 0 07.10.2008, 10:19:46
 5. [27] 7kraska [*]

  taky pani Lida nak opomnela zminit, proc se jeji synek rozvedl s prvni zenou...jestli neni nakej divnej on nahodou

  a taky si protireci...prej ze hned vedela, ze jim to nevydrzi....ale pak tvrdi, ze zkraje byla Irena dobra zena

  takovou tchyni bych teda fakt chtela, bleee...ja mam tchyni suprovou, intelektualku a byvalou sportovkyni a horolezkyni, ta zadny drby nedela a nad vsim mavne rukou

  superkarma: 0 07.10.2008, 09:23:35
 6. [26] Bellana [*]

  Meander: Taky mě ta věta zaujala, ale pak jsem si uvědomila, že tam fungovalo patriarchální rozdělení rolí - muž v práci, žena v domácnosti. V takovém případě jen vykonávala svoje zaměstnání. Pak té poznámce nelze mnoho vytknout. Je jiná věc, že bych toto rozdělení rolí nebrala a nenadchlo by mě ani u mých dětí, i když doufám, že budu mít sílu jim do toho nemluvit.

  superkarma: 0 07.10.2008, 09:18:21
 7. avatar
  [25] Solei [*]

  první věc - pokud Irena doma makala jak píše Lída, co dělal manžel, chodil pouze do práce?
  druhá věc - pokud holka sebevraždou vyhrožuje tak kdo mně může vinit? buď jí přemluvím, aby šla k psychologovi nebo musím sebrat odvahu a takové výhružky ignorovat
  třetí věc - v příběhu figuruje pouze Irena nikdy její muž, nemohu tedy babu odsoudit, když vidím takovýto nenávistný popis jen z jedné strany, navíc se dá předpokládat, že Lída to neviděla na vlastní oči, ale někdo jí to řekl (vždyť to i píše) a "jedna pani povidala" není zrovna moc přesným zdrojem informací.
  S jednou takovou paní žiju, v životě si nic nepřečetla a vykládá moudra, která jí nakecali ostatní - pak se člověk dozví takové věci, že Hlošina není Hlošina ale Olivovník.

  superkarma: 0 07.10.2008, 09:09:47
 8. avatar
  [24] RenataP [*]

  Paninka Irenka by v první řadě měla jít do práce, třeba by jí trochu vymřeli ty roupy v zadku

  superkarma: 0 07.10.2008, 09:04:58
 9. avatar
  [23] blanca [*]

  Lindaa: líp to říct ani nešlo.

  superkarma: 0 07.10.2008, 08:55:02
 10. [22] mindulinka [*]

  Ono je to sporný - mám hodnýho muže, celkem si na něj nemůžu stěžovat. Ale jakmile se dostane na vztah: on a jeho maminka s tatínkem - tak zuřím. Jestli se občas pohádáme, tak jen kvůli nim. Např. úplná blbost: je v pořádku, pokud rodičům pomáhá, přijde tam - vynese odpadky, pokud nás 1x do roka pozvou na oběd, tak se nabízí, že umyje nádobí. Ale mě dohání k zuřivosti, že doma ho to nenapadne. Pokud momentálně nemůžu měsíc uklízet - tak mě musí zastat a ne, abych ho 14 dní prosila, aby vyluxoval. Nato čas nemá, ale vzápětí jde a skládá rodičům uhlí.
  Na druhou stranu se ho musím zastat, že chce mít od nich klid a hlavně, už začíná prokukovat a pro začátek se jich přestal zastávat.

  superkarma: 0 07.10.2008, 08:21:36
 11. [21] 7kraska [*]

  Je zajimavy, jak zkreslene videj tchyne manzelstvi mladejch. Hrozna baba ta paní Lída.

  superkarma: 0 07.10.2008, 08:04:14
 12. [20] soofii [*]

  Ten chlap nemusí být hloupý... jen byl asi vychovaný v klidné a vyrovnané rodině a po podobných hodnotách také toužil... mám podobného bratra - zlatý chlap a jeho žena s ním oře i vláčí... občas mne z toho bolí srdce...

  superkarma: 0 07.10.2008, 08:03:56
 13. avatar
  [19] OlgaMarie [*]

  Hahaha. A mě by zajímalo, co dělá dobrý muž.

  superkarma: 0 07.10.2008, 07:49:38
 14. avatar
  [18] Kelly [*]

  Může si za to chlapec sám. Měl si ji zavčasu srovnat. Bude to asi pořádný truhlík. Ale nikdy není pozdě ...

  superkarma: 0 07.10.2008, 07:49:32
 15. [17] Lindaa [*]

  Mám pocit, ze Irene vsichni uhýbají, vybavují se s ní po telefonu (nebo aspon poslouchají), syn platí vecne za neco...proste jí v tom blázinci podporují. Zajímalo by me jak by Irena reagovala, kdyby jí, az zas príste zavolá, pekne od plic servaly, co kdyby synácek rekl jednou NE. Vyhrozuje sebevrazdou, fajn, príma resení, klidne bych jí poslala provaz. Sakra vzdyt syn, matka i nová prítelkyne jsou dospelí svépravní lidé, proc si vecne nechají srát na hlavu od jednoho magora? Sorry, slusne to ríct neslo.

  superkarma: 0 07.10.2008, 07:49:16
 16. avatar
  [16] kareta [*]

  že jim nevěřím

  superkarma: 0 07.10.2008, 07:33:29
 17. avatar
  [15] Jupíí [*]

  Danina1: myslíš, že Dan je trochu slabý na hlavu?

  superkarma: 0 07.10.2008, 07:18:56
 18. avatar
  [13] Tosa [*]

  Každopádně takováhle tchýně je katastrofa

  superkarma: 0 07.10.2008, 06:54:30
 19. avatar
  [12] Evikus [*]

  Meander: Tahle věta mě taky dostala
  Jinak pokud bych to soudila pouze z jednoho - tchýnina - pohledu, tak Irena mi vychází jako vyšinutá mrcha, ovšem pravda bude jistě někde uprostřed

  superkarma: 0 07.10.2008, 06:27:38
 20. [11] mindulinka [*]

  Ten článek je drsnej - ale zároveň je to hledisko jen z jedné strany. Evidentně byl syn vychován, aby vyhověl ve všem každýmu.
  Irena je určitě zrala na psychiatrii, ale maminky asi taky bude dost.

  superkarma: 0 07.10.2008, 05:39:05
 21. avatar
  [10] aninas [*]

  Eva_Fl: trdlo: vy jste ale jezibaby

  superkarma: 0 07.10.2008, 05:01:35
 22. avatar
  [9] trdlo [*]

  Eva_Fl: Dyk to povidam

  superkarma: 0 07.10.2008, 03:41:51
 23. avatar
  [8] Eva_CZ [*]

  To me teda nasrala. To je jako neci povinnost varit, prat atd.?

  Hm, pohadka o zle Irene a hodne Elisce, na to tak babe skocim. Zajimal by me pohled Ireny a PRAVDA o Nynankovi.

  superkarma: 0 07.10.2008, 02:21:42
 24. [7] Danina1 [*]

  trdlo: jj asi by to bylo opravdu zajímavé čtení. Anděl s ďáblem, k tomu zvrhlík... . Třeba napíše paměti, až jí povolí pravačku ze svěrací kazajky a sezobne pár Diazepamů. . Dobrý je, že se ten Dan probral.

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:48:04
 25. avatar
  [6] trdlo [*]

  Danina1: druheho takoveho netreba. Staci, kdyz nam popise, jak zila s Danem no a pravda potom bude nekde uprostred.

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:43:15
 26. [5] Danina1 [*]

  trdlo: Pochybuju, že se najde druhý takový, který by do toho šel

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:37:28
 27. avatar
  [4] trdlo [*]

  Chci clanek o Irene, jak si vzala zpovykaneho mamanka

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:33:38
 28. [3] Danina1 [*]

  Meander: Taky mě to zarazilo. No možná si myslela, že to tak stačí. Myslím, že ta paní Lída chtěla říct, že jí nebylo co jako vytknout. Každopádně je ta bejvalka zřejmě opravdu máklá. Elišce přeji pevné nervy a ten Dan je možná trochu slabý.

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:26:47
 29. avatar
  [2] Meander [*]

  Drsný
  Nicméně věta "Irena dělala všechno, co dělá dobrá žena. Vařila, uklízela, prala, žehlila, no prostě člověk by řekl - nádhera." je taky drsná. Takže svůj k svému, řekla bych. Našel si to, na co byl zvyklý. Komandující generálku, stejnou jako je jeho matinka. Možná drobátko vyšinutější, než je zdrávo

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:18:53
 30. [1] pateta [*]

  Poslat bejvalku do blázince, nebo se tam z ní dostanou všichni.Jinudy cesta nevede.

  superkarma: 0 07.10.2008, 00:13:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme