Neustále se vám stává, že na něco zapomínáte? Termín schůzky, svátek manžela, úkol v práci? Jste z toho nekonečného shonu unavená a pociťujete, jak stárnete? A navíc vás otravují věčně studené konečky prstů na rukou a nohou?

 

Pak můžete vyzkoušet nový přípravek GinkoPrim Max s velmi vysokým obsahem extraktu z Ginkgo biloby a hořčíkem.

 

Ginkgo biloba (česky Jinan dvoulaločný) je asi nejstarší rostlinou na naší planetě a jeho obliba zejména v posledních letech značně roste. Blahodárných účinků výtažku z jeho listů využívá tradiční čínská medicína již pět tisíc let a v posledních letech se preparáty s obsahem účinných látek z listů tohoto stromu řadí k nejpopulárnějším rostlinným produktům. Velké oblibě se těší preparát GinkoPrim, nyní k dostání také jako novinka GinkoPrim Max se zvýšeným obsahem extraktu z Ginkgo biloby (60 mg) a navíc obohacený o životně důležitý minerál hořčík (150 mg).

 

V čem tedy tkví tajemství blahodárných účinků Ginkgo biloby na náš organismus? V listech je obsaženo zejména  velké množství flavonoidů, terpenů, organických kyselin a dalších látek, jejichž strukturu nedokáže přesně určit ani moderní věda. Jisté je, že komplex těchto látek, které se odborně nazývají „ginkgolides“, není obsažen v žádné jiné rostlině. Tyto látky především rozšiřují cévy, a tím umožňují zlepšení průtoku krve i těmi nejjemnějšími žilkami v našem těle. Díky tomu se zlepšuje zásobování všech částí těla kyslíkem a živinami.

 

 mozkové tkáni dochází ke zlepšení využití kyslíku paměťovými buňkami, čehož výsledkem je zvýšení koncentrace a celkové mentální svěžesti: Studenti si lépe pamatují učivo, manažeři zvládají více činností a jsou konkurence schopnější, u starších lidí ustupuje zapomnětlivost, stavy zmatenosti a deprese. Efekt Ginkgo biloba v mozku je obdobný efektu kofeinu z kávy, s jedním velkým rozdílem – Ginkgo je díky svým antioxidačním vlastnostem schopno zachytávat odpadní zplodiny buněk (tzv. „volné radikály“), které způsobují jejich předčasné opotřebení a stárnutí. Účinek je tedy podstatně delší, trvalejší, ale na rozdíl od kofeinu chybí následné stavy vyčerpání.

 

Zlepšení průtoku krve organismem se ale neprojevuje pouze v mozku, ale i takzvaných „okrajových“ částech organismu: v partii vnitřního ucha dochází k odstranění nepříjemného hučení v uších, a v končetinách pak k  potlačení syndromu „studených rukou a nohou“.

 

Ginkgo má také ještě účinek antioxidační. Na náš organismus působí spousta negativních aspektů moderní doby. Ať už se jedná o špatné životní prostředí, stres, nesprávnou životosprávu, nedostatek spánku a v neposlední řadě kouření… všechny uvedené „neřesti“ urychlují buněčný metabolismus a vznik odpadních buněčných zplodin, které způsobují předčasné opotřebování a stárnutí buněk, a zapříčiňují tím vznik nejrůznějších civilizačních chorob, jako jsou poruchy psychiky, bolesti hlavy, onemocnění srdce a cév a celkové stárnutí organismu.

 

GinkoPrim Max obsahuje ještě jednu, neméně důležitou látku pro náš organizmus, kterou je hořčík. Lidské tělo obsahuje necelých 30 gramů hořčíku, ale toto malé množství je životně důležité pro řadu tělesných funkcí. Hořčík je jeden z nejvšestrannějších minerálů a je nezbytný pro pravidelnou činnost srdce a oběhového systému, pro správnou funkci nervů i svalů, zvyšuje odolnost organizmu a posiluje imunitu. Mnoho lidí trpí nedostatkem hořčíku proto, že průmyslově upravené potraviny ho obsahují velmi málo a také, že hořčík se snadno vyčerpává při stresu, užívání některých léků a při intenzivní fyzické aktivitě. Hořčík v kombinaci s extraktem z Ginkgo biloby doplňuje a prohlubuje její příznivé působení na nervový systém a psychické zdraví.

 

Přípravek GinkoPrim Max je běžně k dostání v lékárně v balení po 30 a 60 tabletách.

Reklama