Zdraví

Zbavit se migrény už nikdy nebude jednodušší


Co se vám vybaví při vyslovení slova migréna? Pokud si myslíte, že je to nejčastější výmluva ženy, když se jí večer nechce do milostných hrátek, jste na velkém omylu.

Trpíte-li migrénou, máte-li za sebou alespoň jeden opravdový záchvat, víte jistě, o čem je řeč.

 

Představíte si určitě nesnesitelnou bolest hlavy, bezradnost před domácí lékárničkou, nedůstojný poklek na toaletě, zvracení. Každý zvuk je hřebíkem do hlavy, každý záblesk světla vyvolá další vlnu nevolnosti. Nelze ležet, spát, chodit, nelze pracovat. Opravdu chápavý šéf vás pošle domů, kde najdete útočiště v tichu a ve tmě pod peřinou.

 

Člověk trpící migrénou se v době záchvatu opravdu trápí a každý, kdo peklem migrény někdy prošel, potvrdí, že migréna je jednou z nejhorších bolestí. Navíc migréna přichází většinou tehdy, když se to nejméně hodí – na dovolené, v autě, pokud jedete proti zapadajícímu slunci, na podnikovém večírku, kde máte bavit zahraniční kolegy. Číhá na okamžik, kdy si léky, které vám alespoň trochu pomáhají, zapomenete doma. A nosíte je s sebou vůbec?

 

Většina lidí trpících migrénou si myslí, že nosit s sebou léky stejně nemá cenu, protože pokud se migréna rozběhne, už jim nic nepomůže. Pokud přesto požádají své okolí o prášek na hlavu, setkávají se s chápajícím úsměvem. Ostatní už to vědí. Vaši migrénu zkrotí pouze odborník, pokud ho navštívíte v jeho ordinaci. Lékař neurolog vás odborně vyšetří a po potvrzení diagnózy předepíše vhodnou léčbu.

 

Kolik let již plánujete, že se k lékaři objednáte? Dnes už žádné výmluvy neobstojí, protože máte možnost najít si svého neurologa okamžitě a ihned se k němu objednat. Kdykoli můžete zabrousit na internetové stránky www.bolestihlavy.cz. Kromě obvyklých rad zde najdete také test, který vaši migrénu potvrdí. V seznamu neurologů si vyberete toho, který je vám nejblíže, a jednoduše se k němu objednáte. Už to nikdy nebude jednodušší. Změňte svůj postoj k migréně. Dosud trápila ona vás, teď je načase, aby zmizela. Rozlučte se s ní jednou provždy.

   
04.10.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] phoebe24 [*]

  od tý doby, co jsem vysadila hormonální antikoncepci, nevím, co to je migréna. Zato před tím....

  superkarma: 0 04.10.2005, 14:12:14
 2. [5] Violeta [*]

  Migrénou trpím mnoho let /asi to je u nás rodové/ a to pravou a typickou, kdy mi nezbývá nic jiného, než jít si lehnout. Prášky nepomáhají, naopak jdou rychle ven, můj praktický lékař mi začal předepisovat na recept specilení čípky, které většinou zaberou. K odborníkovi přes migrénu jsem se objednala sama, vše si našla na internetu a mohu potvrdit, že je to skvělý odborník. Ale bohužel migrény mě nezbavil a ani nezbaví. Pokud cítím, že mi je zle, raději si dopředu vezmu čípek.

  superkarma: 0 04.10.2005, 13:53:32
 3. avatar
  [4] mam-ča [*]

  Olka: No, to je sice recept jednoduchý, ale už si pak té úlevy moc neužiješ...

  superkarma: 0 04.10.2005, 13:10:39
 4. avatar
  [3] Olka [*]

  mam-ča: Naposledy v neděli večer mi připadalo, že by možná stačilo useknout hlavu, aby mě přestala bolet jednou provždy. Nemohla jsem ani dojít do postele.

  superkarma: 0 04.10.2005, 13:02:53
 5. avatar
  [2] Maldová [*]

  Můžu říct, že na migrénu mi nepomohly žádné prášky na hlavu, ale úplně jednoduše čípek na revma . Už si ale bohužel nepamatuju jak se jmenoval - vím jen to, že byl na předpis. Moje sestřenice měla jeden z posledních, tak ho pro mě obětovala

  superkarma: 0 04.10.2005, 11:42:39
 6. avatar
  [1] mam-ča [*]

  …„V seznamu neurologů si vyberete toho, který je vám nejblíže, a jednoduše se k němu objednáte. Už to nikdy nebude jednodušší. Změňte svůj postoj k migréně. Dosud trápila ona vás, teď je načase, aby zmizela. Rozlučte se s ní jednou provždy.“

  Kdo napsal tyhle poslední věty, vůbec netuší, co je to migréna.
  Na průjem je živočišné uhlí, na zlomenou nohu sádra. Jestli máte podobně jednoduchý recept na migrénu, sem s ním ! To je totiž na Nobelovku.

  superkarma: 0 04.10.2005, 11:31:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme