zázvorky

Můj první pokus o zázvorky byl před několika lety a dopadl neslavně. Zkoušela jsem asi špatný recept nebo jsem něco udělala špatně já. To už se asi nedozvím. Cukroví bylo jako kámen, nedalo se ukousnout. Letos jsem na ně dostala chuť znova a pátrala po dalším receptu.

V zahraničí zázvorky frčí. Našla jsem spoustu receptů a nakonec vyzkoušela jeden, který jsem si lehce upravila. Recept v originále byl na „hrníčky“. Mám moc ráda tohle odměřování, protože jsem si kdysi dávnou koupila odměrku, která má vyznačené právě „cups“ - hrnky. Takže to s ní jde skvěle. Počítejte vždycky, že jeden hrnek má 250 ml.

Suroviny

1 hrnek hladké mouky
1 hrnek polohrubé mouky
2 lžičky sušeného zázvoru
1 lžička sody
asi půl lžičky mleté skořice
asi půl lžičky mletého hřebíčku
asi čtvrt lžičky soli
3/4 hrnku změklého másla
1 hrnek cukru krupice
1 vejce
1 lžíce vody
1/2 hrnku rozpuštěného medu
cukr na posypání

Postup

Předehřejeme si troubu na 180 °C.

Nejprve smícháme obě mouky, koření, sodu a špetku soli. Změklé máslo vyšleháme s cukrem a vejcem, do hladké, nadýchané pěny. Přidáme také rozpuštěný med a v případě potřeby i lžičku vody a důkladně promícháme. Poté smícháme sypkou a krémovou část receptu dohromady.

Z voňavého těsta tvoříme kuličky velikosti většího vlašského ořechu, na plechu vyloženém pečícím papírem je rozmáčkneme (dělala jsem to polévkovou lžící) a posypeme hrubým cukrem. Může být bílý nebo třtinový, případně kombinace obou.

Pečeme 8 až 10 minut, na plechu necháme asi pět minut vychladnout a až poté je sundáváme dolů.

Po dokonalém vychladnutí skladujeme v plechové dóze.

Krásné vánoční přípravy přeje elly - Bohyně kuchyně.

Reklama