Moje nezapomenutelná cesta byla před mnoha lety ještě s babičkou. To jsme se ségrou byly ještě malé holky. Často si na to vzpomeneme a chechtáme se! Vraceli jsme se autem už po tmě domů a babička seděla na místě spolujezdce.

Sem tam jsme sezobli nějaký bombón, jíst nám vždy táta v autě zakazoval - až do této doby:-). Takže žádná sušenka, zmrzka, houska v autě - jen bonbóny byly povoleny, ty prý nedrobí.

A když nám sáček došel, babička nás požádala o žvýkačku. Po nějaké době jí přestala chutnat, tak se začala ptát, kam jí má vyhodit. Táta-řidič řekl, že si má otevřít okénko a vyhodit jí ven. Tak babička otevřela, vyndala žvýkačku z pusy, udělala velký rozmach a vyhodila ven. Okénko zavřela a pokračovalo se. Jaké bylo naše překvapení, když jsme dojeli domů, zastavili, rozsvítili v autě a koukli na babičku. Byla "zasíťovaná" jako moucha v pavučině ze žvýkačky. Ona se jí od rukou při vyhazování neodlepila a jak byla tma, tak si nevšimla, že kdekoli se potom dotkla auta, tam zůstala a táhla se žvýkačka. Babičku jsme s hurónským smíchem (a tátovým děsným nadáváním) vysvobodili a od té doby jsme mohli v autě klidně jíst. Rádi na to s úsměvem vzpomínáme!

Zázvorka

Pozn. red. : Text nebyla redakčně upraven

Se zahazováním věcí z auta se musí opatrně! Do diskuze přihodím kamarádův příběh :)


 • Cestujete rádi?
 • Čím nejraději?
 • Co vás veselého potkalo na vašich cestách?
 • Co vás překvapilo?
 • Na co nikdy nezapomenete?
 • Jaká byla ta nejdelší, nejzajímavější, nejpovedenější cesta?
 • Jakou cestu už byste nikdy neopakovali?

  Pište mi na redakce@zena-in.cz

  heslo: cesta

Pište, budu se těšit na vaše cestovatelské příběhy, zážitky, povídky, zajímavé fotografie...

Kdo mě dnes nejvíce pobaví, rozesměje, překvapí, dostane krásnou dřevěnou kazetu s šesti druhy čajů Pickwick!

caje

Reklama