Magie

Zázrak na Ježíška

Možná tomu nebudete věřit, ale někdy se zázraky dějí. Nebo někdo pomůže, aby se zázrak stal. A kdy už je vhodnější čas než na Štědrý den? Mám pro vás jeden příběh téměř pohádkový. Píšu téměř, protože se opravdu stal.

Vyprávění Lenky


dárek

Je to už pár let, to byl můj Matýsek ještě malý, byly mu čtyři roky. Někdy v září jsem se začala nenápadně vyptávat, co by si přál od Ježíška. Měl spoustu nápadů, a tak je nakreslil na papír. Dali jsme ho za okno a čekali, až si pro něj přijde Ježíšek. Samozřejmě než ho Ježíšek „odnesl“, přibyly na papír ještě další obrázky.

Přečtěte si také:

Pak ten den konečně přišel. Matýsek ráno přiběhl do obýváku, a když zjistil, že už tam dopis není, jásal, že ho má určitě Ježíšek a přinese mu všechno, co si nakreslil. Tak jsem mu samozřejmě vysvětlila, jak to je, že všechny dárky Ježíšek určitě nepřinese, protože má na starost hodně dětí a každé z nich může dostat jen něco. Znáte to. Musela jsem tehdy hodně šetřit, abych vůbec mohla koupit nějaký dárek, byla jsem s Matýskem sama a neměla jsem peněz nazbyt.

Od té doby mluvil Matýsek už jen asi o třech věcech, které by chtěl ze všeho nejvíc. A mezi nimi bylo taky lego. Dost drahý dárek... Chtěla jsem, aby měl pod stromečkem aspoň tři věci, takže jsem musela vybrat ty levnější - kdybych koupila to lego, co chtěl, už by na nic jiného nezbylo. A tak jsem mu koupila jedno menší lego a k tomu další dva malé dárečky.

Pak přišel Štědrý večer, najedli jsme se spolu a pak šel Matýsek vyhlížet. Mezitím jsem dala dárky pod stromek a zazvonila. Takovou rychlostí snad ještě nikdy neběžel... Opatrně a pomalu dárky rozbaloval. Pak našel lego - a rozplakal se. „Mami, ale já nechtěl tohle, já jsem chtěl úplně jiné lego, Ježíšek to asi popletl...,“ naříkal. Snažila jsem se ho utěšit, říkala jsem mu, že to Ježíšek určitě přinese příště, aby nebyl smutný. Nakonec se s tím smířil, co mu zbývalo? Byla jsem asi smutnější než on...

A pak někdo zazvonil. Matýsek vyskočil a zakřičel: „Ježíšek! Asi se vrátil s tím legem, co jsem si přál!“ Děsila jsem se dalšího zklamání, netušila jsem, kdo to může být, nikoho jsem takhle na Štědrý večer nečekala. Když jsem pak otevřela dveře, nikdo tam nebyl. Ale na rohožce ležel balíček s červenou stuhou. „Mami, to je pro mě? Že je tam napsáno Matýsek?“

Nevěřila jsem svým očím, když Mates balíček otevřel. Bylo v něm lego, které si přál...

Dodnes netuším, kdo mu ho dal. Je možné, že se Matýsek někde zmínil, že by ho chtěl, nebo jsem nevědomky před někým mluvila já o tom, že ho koupit nemůžu, opravdu nevím. Každopádně to byl malý vánoční zázrak! Matýsek na Ježíška pořád věří, a tenkrát jsem na něj uvěřila i já...

Další články:

   
23.12.2013 - Příběhy - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Sayonara [*]

  hezký příběh Sml16

  superkarma: 0 04.05.2015, 20:17:55
 2. [6] knihovna [*]

  Krásná záhada a překvapení. Takhle jsem za svobodna našla na rohožce orchidej. Do dnes nevím od koho. Jak z amerického filmu.

  superkarma: 0 23.12.2013, 14:33:57
 3. [5] doginka [*]

  Také bhych pátrala,ale je to dojemnýSml79

  superkarma: 0 23.12.2013, 11:54:32
 4. [4] funnka [*]

  krásný příběh

  superkarma: 0 23.12.2013, 09:35:18
 5. avatar
  [3] enka1 [*]

  Eliana — #2 Eva_Fl — #1 Sml16

  Asi bych pátrala, už třeba jen proto abych mohla poděkovat. Okruh zázračných dárců určitě nebyl velký

  superkarma: 0 23.12.2013, 09:11:05
 6. avatar
  [2] Eliana [*]

  to je příběh jak z Rytmu života Sml57...

  1. na komentář reaguje enka1 — #3
  superkarma: 0 23.12.2013, 07:05:11
 7. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml14

  1. na komentář reaguje enka1 — #3
  superkarma: 0 23.12.2013, 03:10:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme