zazvor

Posteskla jsem si kamarádce, že mě škrábe v krku a „něco na mě asi leze". Kloktání slané vody zatím nezabralo. Kamarádka mi hned podala tenký plátek čerstvého zázvoru a zavelela: „Vycumlat!" Štípalo to opravdu hodně, ale do večera bylo po bolesti.

Ptala jsem se kamarádky, co to je a proč mi to dává. Do té chvíle jsem o zázvoru neměla tušení. Snad jen jsem ho matně registrovala v písničce o lišce, která běží k Táboru, ale bylo to jen takové slovo.
Kamarádka mi začala horlivě o zázvoru vyprávět. Seznámila se s ním na studijním pobytu v Pobaltí, kde byla v zimě. Ona, která mívala rýmu, jen ji lehce ofouklo, zvládla pobyt bez jediné rýmy, bez jediného kašle. Tedy, od té doby, co se seznámila se zázvorem.
Naučila mě, jak vařit zázvorový čaj, a vysvětlila, s čím vším může pomoci. Jenže tehdy jsem bývala nemocná jednou za dva roky, takže jsem na zázvor brzy zapomněla. Až v době těhotenství a kojení jsem se začala potýkat s oslabenou imunitou a na zázvor si opět vzpomněla a do svého jídelníčku ho opět zařadila.

Zázvor je tropická rostlina z jihovýchodní Asie. Využívají se především oddenky.

Zázvor se dá bez problémů sehnat v každém větším obchodě. Cena za kilo bývá vysoká, ale nelekejte se! Pro přípravu zázvorových čajů vám stačí jen velmi malý kousek, za který zaplatíte cca 5 Kč. Porovnejte to s cenami za kapky do nosu, sirupy proti kašli, cucavými pastilkami... Neskutečné, že?
Vyberte si malý, tenký oddenek, průměr do cca 3 cm, a odlomte ho od zbytku oddenku. Tyto malé výčnělky bývají nejlepší - jsou mladé, zdravější, méně ostré, bývají méně dřevnaté.
Doma zázvor oloupejte - stačí jen tence okrájet světle hnědou šlupičku. Objeví se zářivě žlutý zázvorový oddenek. Nyní máte dvě možnosti, jak zázvor pro čaj předpřipravit.

  • Jednodušší příprava. Nakrájejte oddenek na tenká kolečka, ale jen tolik, kolik okamžitě využijete.
  • Jen mírně složitější příprava. Oloupaný zázvor nastrouhejte na jemném struhadle. Strouhejte přímo do misky, abyste nepřišli o šťávu, která se při strouhání uvolňuje. Zasypte troškou cukru, promíchejte a uzavřené vraťte do ledničky. Tato směs vydrží minimálně týden. Pokud ji do té doby nezkonzumujete. ;) (Šťávu, která se uvolní, můžete po lžičkách polykat při bolestech v krku. Díky cukru není tak ostrá jako samotný plátek zázvoru.)

Zázvorový čaj

Zázvor je typický svou štiplavou, pálivou chutí. Používejte ho proto v rozumné míře. Vaříte-li si čistě zázvorový čaj, vyzkoušejte, kolik zázvoru snesete - raději méně a postupně přidávejte. Není-li vám chuť zázvoru příjemná, uvařte si normální čaj (zelený, černý...) a zázvor do něj jen přidejte. Buď samotná kolečka, která po vylouhování můžete vylovit či nechat v čaji (klesnou ke dnu), nebo dejte do jemného sítka cca půl kávové lžičky nastrouhané směsi (dle velikosti hrnku).
Zázvor by se měl přelít vařící vodou a louhovat alespoň 7 minut, nejlépe v zakryté nádobě.

Pokud cítíte, že na vás „něco leze“, dělejte si zázvorový čaj co nejčastěji, alespoň 2-3x denně. Posílí vaši imunitu a postaví vás na nohy mnohem rychleji než léky z lékárny.

Zázvor ale nepomáhá jen při nachlazení! Dalo by se říci, že je to takový „všelék“.

Zázvor například zvyšuje tvorbu trávicích šťáv. Díky tomu dokáže pomoci při nejrůznějších zažívacích potížích - pálení žáhy, nadýmání, nevolnosti, zvracení, mořské nemoci, cestovní nevolnosti... Ocení ho hlavně těhotné ženy, kterým může pomoci překlenout období nevolností. Podle některých studií by ale denní dávka čerstvého zázvoru neměla přesáhnout 4 gramy, sušeného zázvoru dokonce 1 gram! A užívání zázvoru by nemělo být dlouhodobé.

Dále se uvádí, že zázvor pomáhá uvolňovat svalové křeče, když jej ve formě oleje vmasírujete do bolavého místa.
Zázvor se doporučuje užívat i při mnoha dalších obtížích - například při snaze o zhubnutí, při bolestech kloubů, při nachlazení se doporučují zázvorové koupele či zábaly, zázvor se doporučuje i při migrénách a jiných bolestech hlavy, prý zpomaluje některé druhy rakoviny...

Některé rady a postupy jsou vyzkoušené, osvědčené, vědci potvrzené. Například zmíněné účinky při nachlazení a těhotenských nevolnostech. U jiných lze nad účinky zázvoru spekulovat.

Každopádně platí, že pokud chcete zůstat i v sychravém počasí zdraví, dopřejte si alespoň 2 šálky zázvorového čaje denně. A při prvním škrábání v krku zkuste vycumlat pláteček čerstvého zázvoru.
Nebo si můžete v lékárně či prodejně zdravých potravin koupit zázvorová lízátka, kandovaný zázvor, zázvorové žvýkačky, zázvorový sirup a jiné pochutiny. Ovšem pozor - sušený zázvor bývá mnohem ostřejší než čerstvý!

Věřím, že díky zázvoru se vám nejedna rýma vyhne.

Reklama