Důvodů, proč si probiotika oblíbit, je hned několik. Prokazatelně podporují lidské zdraví, počínaje trávicí soustavou a konče imunitním systémem. A to vše navíc bez nežádoucích účinků, na které jsme zvyklí u většiny léků. A jsou velkým pomocníkem po léčbě antibiotiky. Probiotika podporují „přátelskou“ střevní mikroflóru a potlačují bujení zdraví nebezpečných bakterií.

Z čeho tělo probiotika získá

Jedním ze zdrojů probiotik je potrava. Především kysané mléko a jogurty mají zvýšený obsah probiotik. Konzumace těchto potravin pomáhá udržovat ve střevech rovnováhu. Narušení rovnováhy se projevuje nerovnoměrným zažíváním, průjmem, zácpou či plynatostí. Při těchto potížích nebo po léčbě antibiotiky jsou vhodná probiotika v doplňcích stravy. Probiotika v tobolkách obsahují několikanásobně více prospěšných bakterií než jogurty. Díky tomu je mnohem vyšší šance, že organismus potřebné bakterie využije a rychleji se zotaví. Každý z nás má totiž originální střevní mikroflóru a tělo si samo vybírá, které mikroorganismy přijme a nechá v sobě pracovat.

Bakterie prospěšné i škodlivé

Ve střevech sídlí tisíce druhů bakterií a vytvářejí velmi složité prostředí. Některé jsou ve střevech přítomné trvale, jiné pouze procházejí. Řada bakterií, které do těla dostaneme, jsou škodlivé a velmi rychle se množí. Pro tělo je důležité, aby se mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi udržovala neustálá rovnováha, v opačném případě je naše zdraví ohroženo. Probiotika podporují zdraví prospěšné bakterie, které samy zabrání množení nebezpečných mikroorganismů. Není tak zbytečně přetěžován imunitní systém, který se může věnovat potlačování jiných zdravotních rizik.

Lepší imunita pro mladé i starší

Na některé infekce si tělo samo nevystačí. Ohroženi jsou zejména starší lidé a děti. Staří lidé mají imunitu oslabenou, děti ji nemají zatím plně vytvořenou. Probiotika dokážou imunitní systém prokazatelně posílit, a učiní tak tělo odolnější proti běžným virózám a chřipkám. Příznivě působí i na léčbu virových průjmových onemocnění, která jsou také častá zejména u dětí a starších osob. Velmi účinná je prevence proti Rotaviru – nejčastější virové střevní infekce u dětí, která se velmi snadno šíří. Rotavirus poškozuje střevní sliznici a ničí rovnovážný stav střevní mikroflóry.

Účinek probiotik je prokázán také při takzvaných cestovatelských průjmech, které podle odhadů postihují

20 % až 40 % návštěvníků cizích zemí. Citlivější osoby může postihnout několikadenní průjem. Při pravidelném podávání probiotik klesá pravděpodobnost průjmového onemocnění a v případě jeho propuknutí je průběh kratší a méně závažný.

Ochrání před rakovinou i dalšími chorobami

Probiotika zmírňují alergii na mléko, snižují riziko vzniku alergií u nenarozených dětí, snižují riziko vzniku atopického ekzému u dětí. Mohou snížit riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, snížit hladinu cholesterolu či zmírnit vysoký krevní tlak. Posilují imunitní systém. Klinické studie dokazují, že probiotika mohou snižovat výskyt infekcí dýchacího ústrojí a zubního kazu u dětí. Působí jako prevence proti žaludečním a střevním infekcím. Jsou prokázány pozitivní účinky při likvidaci škodlivé poševní flóry v těhotenství.

Účinky probiotik

Zlepšení zažívání

Posílení imunity

Další účinky

Ochrana proti virovým průjmům

Bojují proti škodlivým střevním bakteriím

Pomáhají snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu

Vyrovnání potíží strávením (zácpa, plynatost, průjmy)

Snižují riziko vzniku atopického exému

Působí na snížení krevního tlaku

Optimalizace příjmu živin a vitamínů

Snižují alergii na mléko

Snižují riziko rakoviny tlustého střeva

Obnovuje střevní mikroflóru zničenou antibiotiky

Snižují riziko alergií u nenarozených dětí

Zmírňují poškození organismu zapříčiněné stresem

Brání vzniku cestovatelských průjmů

Prevence proti žaludečním a střevním infekcím

Snižují výskyt infekcí dýchacího ústrojí

Na našem trhu jsou nabízenykromě univerzálních probiotik i probiotické přípravky, jejichž složení je přizpůsobeno buď potřebám věkové skupiny, pro kterou jsou přípravky určeny (například pro děti, seniory nebo ženy), nebo podle specializovaného účinku přípravku.

Působením některých takových přípravků se zabýváme v následujících řádcích, podrobnější informace o dalších přípravcích najdete na stránkách www.probiotika.cz.

Infants Dophilus

Pro malé děti od kojeneckého věku je nejvhodnější Infants Dophius – kvalitní probiotický přípravek, který obsahuje šest kmenů bakterií mléčného kvašení, namíchaných speciálně a v odpovídající síle, aby podpořil zdravou střevní mikroflóru dětského organismu. Nelze také opomenout, že množství bakterií 500 mil. v jednom gramu přípravku plně odpovídá potřebám organizmu kojence a batolete. Vhodná prášková forma přípravku navíc umožňuje jeho snadné rozpouštění ve vodě nebo jiné tekutině.
Příznivý poměr množství a ceny a účinnosti jej předurčuje kužívání při prevenci zažívacích potíží kojenců.

Účinky:

 • pomáhá při prevenci a léčbě průjmových onemocnění
 • účinný při odstraňování zažívacích potíží jako jsou zácpa, nadýmání, plynatost, průjmy, zlepšuje takéstravitelnost potravy a střevní peristaltiku
 • při rekonvalescenci po léčbě antibiotiky, kde se podílí na obnově střevní mikroflóry
 • podporuje stimulaci imunitního systému a pomáhá zlepšovat obranyschopnost organismu
 • pomáhá při atopických onemocněních, alergiích a potravinové intoleranci, kde zmírňuje alergické projevy
 • napomáhá získávání správné váhy u nejmenších dětí

Infants Dophilus Plus

Mimořádně silný a účinný přípravek v prášku,silnější varianta předchozího přípravku vhodná především tam,kde střevní mikroflóra kojence vykazuje silný deficit prospěšných bakterií. Vhodný zejména při léčbě antibiotiky pro obnovené střevní mikroflóry, podstatně také zkracuje průběh průjmových onemocnění kojenců, zejména průjmů, zácp a nadýmání a zamezuje osidlování střevního traktu patogenními bakteriemi. Obsahuje 7 kmenů bakterií mléčného kvašenía 6 miliard bakterií v1g prášku. Obsahuje bifidobakterium infantis,specifickou dětskou kulturu mikroorganismů.

Účinky:

 • podílí se na obnovení střevní mikroflóry po léčbě antibiotiky
 • účinně pomáhá při akutních zažívacích potížích, průjmech, nadýmání a plynatosti
 • napomáhá zdravému trávení a udržení rovnováhy střevní mikroflóry, a tak stimuluje přirozené obranné mechanismy dětského organismu
 • ochraňuje trávicí trakt dětí před škodlivými bakteriemi

Childern Dophilus

Tento přípravek plně odpovídá potřebám lidského těla v období jeho rychlého růstu, tedy ve věkové skupině od pěti do patnácti let. Obsahuje šest kmenů bakterií mléčného kvašení v jedinečné kombinaci, takže udržuje střevní mikroflóru dětí v optimálním stavu. Jeho koncentrace dosahuje minimálně dvě miliardy živých bakterií v jedné tobolce, která je naprosto dostatečná pro dětský organizmus. Je vhodný nejen v období rekonvalescence po léčbě antibiotiky nebo při zažívacích obtížích, ale i preventivně, jako přípravek posilující imunitu a obranyschopnost dětského organizmu. Při jeho výrobě se jako plnivo používá bezalergenová mikrokrystalická celulóza, v důsledku čehož ho mohou užívat i jedinci s alergií na laktózu. Má pozitivní vliv také na předcházení atopických ekzémových onemocnění a alergií, což je další velký civilizační problém současného světa.

Účinky:

 • při dlouhodobém užívání jako prevence – 1x denně po jídle
 • při akutních střevních těžkostech, jakými jsou průjem a zácpa (až 3 tobolky denně)
 • při a po léčbě antibiotiky
 • 1x až 2x denně při cestování

Women Dophilus

Obsahuje 4 mld živých bakterií, 8 kmenů probiotických kultur a 150 mg brusinkového extraktu v jedné kapsli. Je určen ženám bez rozdílu věku. Kromě probiotických bakterií obsahuje i brusinkový extrakt, díky němuž je ideální nejen jako prevence proti zánětům močového měchýře, infekcím močových cest nebo při některých druzích vaginálních infekcí ale také i při odstraňování zažívacích potíží.

Účinky:

 • pomáhá proti zánětům močového měchýře
 • účinný v boji proti infekci močových cest
 • odstraňování zažívacích potíží a průjmových onemocnění
 • pomáhá při stimulaci imunitního systému a regulaci hladiny cholesterolu

Super Dophilus

S 9 kmeny probiotických kultur a 8 mld. živých bakterií v jedné kapsli ocení tento preparát zejména ženy všech věkových skupin, neboť složení bylo speciálně zaměřeno proti přemnožení kvasinky Candida. Super Dophilus blokuje bakterie způsobující infekční onemocnění ve vaginálním a urologickém traktu.

Účinky:

 • proti přemnožení kvasinky Candida
 • proti infekčním onemocněním ve vaginálním a urologickém traktu
 • pro redukci poruch autonomního imunologického systému
 • pro redukci příznaků chorob trávicího ústrojí - potravinové intolerance, dráždivý tračník
 • proti poruchám zažívacího a trávicího traktu

Colon Dophilus

Mimořádně silný a účinný přípravek,obsahuje 10 miliard živých bakterií a 10 probiotických kultur vjedné kapsli.

Kompoziční pestrost přípravku pomáhá účinně působit proti závažným onemocněním,jako je snížená imunita, atopická onemocnění a onemocnění trávicího ústrojí. Preventivně působí proti vzniku nádorových nemocí, zejména rakoviny tlustého střeva, pomáhá přionemocněních tlustého střeva včetně Crohnovy choroby a zmírňuje potíže související sonemocněním dráždivého tračníku.

Působí jako dlouhodobá prevence a při přetrvávajících příznacích onemocnění a neměnnosti stavu by měl být užíván alespoň několik měsíců.

Kromětěchto účinků působí ještě silněji než ostatní přípravky proti běžným poruchám zažívacího a trávicího traktu, zejména průjmům, zácpám a zlepšuje peristaltiku střev.

Všechny informace o přípravcích společnosti Pharma Agency najdete na stránkách www.probiotika.cz nebo www.pharmaagency.cz

Reklama