V Japonsku je v dnešní době již kolem 26 tisíc takzvaných Pí-center, kde si Japonci mohou zakoupit vodu upravovanou speciální technologií, která jí prý dodává naprosto výjimečné vlastnosti. Podobně je na tom i Jižní Korea a USA. Pí-centra začaly v třetím tisíciletí růst jako houby po dešti.

 

Co je to Pí-voda?

Odborná definice, které patrně drtivá většina konzumentů nebude rozumět (a kterou bohužel naleznete na většině internetových stránek věnovaných tomuto tématu), zní asi takto: „Podstata technologie úpravy Pí-vody spočívá ve změně vlastní frekvence vody. Voda se na úrovních základních stavebních částic hmoty takzvaně harmonizuje. Pravotočivá a levotočivá složka se vyrovnávají. Dochází tak ke změně množství (k úbytku) informací vodou přenesených, čím je voda čistší, tím více informací v ní bývá odstraněno.“  A teď babo raď, co tím výrobci myslí.

Charakter Pí-vody se dá zjednodušeně vyjádřit následovně: Leknín rostoucí na běžně znečištěném rybníčku, ze kterého čerpá vodu pro svůj růst, následně neobsahuje onu „špinavou“ vodu, ale vodu přečištěnou. Zastánci z řad odborníků na Pí-vodu tuto tekutinu nazývají též vodou biologickou nebo aktivní. A právě podobný charakter má i ona záhadná voda, jejíž objevení, přesněji řečeno objevení technologie výroby, si na konto připisuje japonský vědec z Nagojské university v Tokiju, profesor Shoji Yamashita.

 

Legenda současného českého bylinkářství a autor mnoha knih o léčení pomocí přírodních prostředků Josef A. Zentrich ve své knize Terraterapie a aquaterapie píše: „Japonským vědcům, kteří se zabývají úpravou vody nejdéle, se posléze podařilo vyvinout dokonalou, nebo téměř dokonalou metodu čištění, energizace a harmonizace vody a jejích molekulárních struktur, kterou podle sumerského vzoru nazvali pí-technologií.“ Pan Zentrich, který aquaterapii věnoval celou jednu knihu, o vodě mluví jako o živém organismu, který má řadu zvláštních a osobitých vlastností. „Voda má cit, paměť. Umí být nositelem informace, je jiná, pokud víceméně stojí, a jiná, když obsahuje dynamický prvek.“   

 

Jak se vyrábí?

Vyrábí se z běžné pitné vody pomocí speciálního (a velmi drahého) zařízení, úprava probíhá ve více stupních.

Nejdříve se voda filtruje přes mikrofiltr, ten zachycuje nečistoty a částečky rzi větší než 1mm. Další filtr s aktivním uhlím odstraňuje z vody nepříjemné pachy, kaly, plyny, zbytky chlóru a rzi. Takto přefiltrovaná voda je dále upravována v jakési patroně, ta obsahuje několik druhů mleté „keramiky“ (např. přírodní a umělé korály). V této nádobě se dále čistí, neutralizuje a dle zastánců technologie i takzvaně harmonizuje. Posledním krokem je ozáření tekutiny UV lampou. V této části výroby dochází k eliminaci bakterií a mikroorganismů.

 

K čemu je dobrá, kromě toho, že je dobrá?

O chuťových vlastnostech Pí-vody nelze příliš polemizovat, pokud si umíte vodu vychutnat, pravděpodobně uznáte, že je tato poněkud kontroverzní tekutina opravdu dobrá. A nejen to, její výrobci uvádějí, že pravidelné pití je ideální prevencí mnoha chorob, ke kterým patří: nemoci ledvin a močových cest, srdečně-cévní onemocnění, kožní choroby (vnitřní, i ale zevní užití - omývání postižených částí), chřipka, zánět průdušek, gastritidy, žaludeční vředy a dvanácterníkové vředy, cukrovka atd. Pí-voda dále údajně přispívá k udržení a zlepšení celkové fyzické kondice.

 

Není to všechno jen dobře prosperující obchod?

Naprosto nepopiratelným faktem je, že osoby vzdělanější například v anorganické chemii si nad výroky některých výrobců ohledně unikátního složení Pí-vody rvou vlasy i s kůží. Prostý konzument je tedy vržen mezi dva mlýnské kameny, v tomto případě mě napadá srovnání například s homeopatií. Faktem zůstává, že Pí-voda je ve porovnání s vodou z vodovodu i s vodami balenými jednoznačně chutnější, má ideální vlastnosti pro dlouhodobé pití v neomezené míře (oproti např. vodám minerálním), neboť je pouze slabě mineralizovaná, takže nezanáší tělo anorganickými minerály. Díky vyváženému pH napomáhá v organismu k udržení slabě alkalického prostředí. Při zachování originálního výrobního postupu a dalších kroků ve výrobním procesu (např. hygiena plnění lahví) převyšuje po bakteriologické stránce požadavky příslušných právních předpisů platných v ČR.

Pravidelní uživatelé též tvrdí, že po ní lépe rostou rostliny a prospívají zvířata. A mnozí její konzumenti vychvalují zdravotní přínos pro svůj organismus. Pro úplnost informací doplňuji, že cena litru stáčené vody v Pí-centrech se pohybuje okolo 5 Kč, a těchto míst je v České republice kolem dvaceti (např. Praha, Brno, Hronov, Karviná, Příbram, České Budějovice, Jihlava, Liberec, Olomouc, Plzeň apod.) Pí-vodu zakoupíte i balenou, nebo ji lze objednat a nechat si ji dovézt domů, v tomto případě však počítejte s vyšší cenou za litr.

 

Zdroj: ZENTRICH, J. A.: Terraterapie a Aquaterapie. Praha: Eminent, 2002

          FOŘT, P.: Tak co mám jíst. Praha: Grada, 2007

          www.pi-voda.cz

 

Máte s Pí-vodou nějaké zkušenosti, ochutnali jste ji někdy?

Myslíte, že je to pouze další útok na peněženky důvěřivých konzumentů?

Reklama