Zdraví

Zaznamenáváte občas malý únik moči a nevíte co s tím?

Určitě jste o inkontinenci již slyšely a představujete si pod tímto pojmem něco strašného. Potížemi při udržení moči přitom trpí miliony žen na celém světě! Rozhodně se tedy nejedná o jev, který by byl nějak výjimečný .

Do současné doby přetrvává mýtus, že potížemi močového měchýře trpí především starší ženy. Není to ale pravda! Ve skutečnosti tyto nepříjemnosti s věkem vůbec nesouvisí. V mnoha případech bývají způsobeny povolením svalů pánevního dna, tedy především po porodu nebo v klimakteriu. Lehká inkontinence, která se projevuje jako slabý únik moči od několika kapiček až po několik mililitrů. Dá se ovlivnit speciálním cvičením, které svaly opět posílí. Problémy s únikem moči mohou vzniknout při přechozených zánětech močových cest nebo močového měchýře, ale i jako vedlejší příznak léků, které užíváte. V mnoha případech se jedná pouze o dočasný stav. Potíže močového měchýře jsou ve většině případů léčitelné nebo se dají alespoň částečně usměrnit.

Pro překonání příznaků inkontinence existují speciální inkontinentní vložky. Ty na rozdíl od hygienických menstruačních vložek, obsahují ultraabsorpční jádro, které je uzpůsobeno pro vstřebání moče. Díky tomu si vložka může zachovat velikost a sílu srovnatelnou s hygienickou vložkou a zajistit ženám pocit jistoty a pohodlí.

Inkontinentní pomůcky spadají do úhrad VZP a můžete je získat na předpis ošetřujícího lékaře.

Pro všechny ženy, které mají s únikem moči potíže navíc existují webové stránky Poise, na kterých se dozvíte spoustu dalších důležitých informací o lehké inkontinenci. Kromě toho se zde najdete tipy, jak s inkontinencí bojovat a objednat si vzorek zdarma.
   
25.03.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  femme: Řešení to není, ale ne každému se asi chce na operaci a ne každému pomůžou cviky.

  superkarma: 0 09.12.2003, 12:55:58
 2. avatar
  [5] aninas [*]

  femme: neni to blbost. Problem to neresi, ale od vyskytu potizi po jejich odstraneni ma zena chodit "mokra"?. Takze nechapej inkontinentni vlozky jako reseni problemu, ale jako pomocnika pri jejich reseni.

  superkarma: 0 25.03.2003, 17:18:43
 3. avatar
  [4] femme [*]

  tak tohle jsem ti našla na netu: "v boji proti těmto potížím jsou velmi účinné tzv. Kegelovy cviky k posílení pánevního dna (dokonce mohou být někdy účinnější než operativní zákrok). Kromě toho je toto snadno realizovatelné cvičení velmi dobré také jako prevence obtíží při porodu a navíc zkvalitňuje prožívání sexuálního života.
  Důležitá je pravidelnost - zvykněte si procvičovat pánevní svaly 3krát denně třeba při řízení auta, stání ve frontě či v tramvaji, ráno po probuzení nebo večer před spaním, v kanceláři - zkrátka téměř všude... Zhruba po 8 týdnech by se měly dostavit první výsledky. Jak provádět Kegelovy cviky:
  - Stáhněte svaly pánevního dna na tři doby a poté je na stejně dlouho uvolněte. To opakujte 15krát, a to 3krát denně - 1krát vleže, 1krát vsedě, 1krát vstoje.
  - Po dvou týdnech cvičení si mírně zvyšte délku výdrže - 10 vteřin stah + 1O vteřin uvolnění (opět vše 15krát 3krát denně).

  superkarma: 0 25.03.2003, 14:34:34
 4. avatar
  [3] femme [*]

  mě se tento problém zatím netýká, ale stejně raději už několik let provádím preventivně pár cviků, které mají tyto svaly procvičovat. Třeba to jsou zrovna ty Kegelovy cviky, co o nich píšeš ty

  superkarma: 0 25.03.2003, 14:31:26
 5. avatar
  [2] emma [*]

  femme: máš pravdu. já bych uvítala návod na cvičení Kegelových cviků, které posilují svaly pánevního dna. na internetu jsem však hledala marně....

  superkarma: 0 25.03.2003, 11:56:16
 6. avatar
  [1] femme [*]

  je přece děsná blbost řešit tenhle problém nošením nějakých inkontinentních vložek, nemyslíte?

  superkarma: 0 25.03.2003, 11:28:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme