Novinky

Zažívala jsem krásné prázdniny

Krásné vzpomínání na prázdniny nám poslala čtenářka Claire. Takové léto by si asi přálo každé dítě. Posuďte samy.

Musela jste si prázdniny užívat, milá Claire, to je z Vašeho popisu úplně cítit. Moc děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Nádherný letní den,

Ten dnešní je jako stvořený k vodním hrátkám.

Jako malá jsem se vyblbla s bráchy a kamarády ve vodě strašně moc. Jezdili jsme k tetě na chatu a o prázdninách se pořádaly různé hry. Ty vodní spočívaly v soubojích, kdy si kluci vzali holky na ramena a kdo koho dřív shodí a vyráchá. Další byly v plavání na druhý břeh a zpět, přičemž jeden dělal záchranáře na loďce, kdyby náhodou dotyčným došly síly. Potom se pro změnu vzaly loďky a veslovalo se na čas k bójce a zpět. Brali jsme to děsně vážně a svých vítězství jsme si nesmírně cenili.

Šplhali jsme na vysoký smrk - to bylo jen pro vyvolené, kteří se nebáli výšek a následného výprasku za roztrhané tepláky.

Dále se pořádala letní olympiáda. Ta byla každý rok a hrozně jsme na ni byli natěšení. Závodilo se ve skoku do dálky, ve skoku z místa, v hodu tenisákem, pak následoval krátký běh, skok do výšky a poslední kilometrový okruh. Byl to prostě chatový sedmiboj. Rivalita mezi námi obrovská, tady jsme makali jako o život. Ceny byly super - diplomy, medaile a hlavně - čokolády. Těch nebylo o prázdninách nikdy dost!

Nesmím zapomenout na noční hry. To pořádali rodiče a stezka odvahy mi zvyšovala tep na maximum. Sice jsme chodili po dvojicích, s baterkou a plánem cesty, ale strach jsem měla pokaždé. Rodiče se přestrojili za strašidla a každou chvíli na nás vyskočila čarodějnice, čerti a podobná havěť .

Také jsme jezdili závody na kolech, opět jsme dostali mapku a kdo dojel do cíle jako první, dostával zmrzlinový pohár. Ostatní účastníci také nebyli ochuzeni, ty čekala odměna v podobě zmrzliny.

Při nepřízni počasí jsme hrávali karty, Kris kros a hlavně Člověče nezlob se. Tady docházelo k největším hádkám a bratranec byl největší nervák. Ten, když byl po několikáté vyhozen ze své pozice, vyhodil hru i s figurkami z okna. My se mu smáli a on potupený a navztekaný kopl vší silou venku do kýble s vodou. Ten se mu převrhl na nohu a chlapec měl poté palec modrý pěkně dlouho.

Zažívala jsem opravdu krásné prázdniny, díky svým skvělým rodičům, tetě a vůbec celé rodině. Moc ráda na to vzpomínám.

Tak si hrajte, nezlobte a mějte se fajn.

Claire

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

 • Jaké hry hrajete?
 • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
 • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
 • Co vás nejvíc baví?
 • A co naopak nesnášíte?
 • Máte nějaké vtipné zážitky?
 • Doporučila byste nám nějakou hru?

Napište mi cokoliv, co vás k tomuto tématu napadne, budu se těšit. Na jednu z vás čeká skvělý dárek - originální hra Scrabble od firmy Mattel. Na příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz. Předem děkuju a přeju hezký den!

hra

   
23.07.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] ekleinovka [*]

  Sml67Sml67to ale asi není tak dávno,co? krásné prázdninySml67

  superkarma: 0 23.07.2013, 18:52:42
 2. [6] V19 [*]

  prázdniny ako ich prežívali naše detiSml16

  superkarma: 0 23.07.2013, 17:56:56
 3. avatar
  [5] arminka [*]

  Sml67 super prázdniny

  superkarma: 0 23.07.2013, 17:24:44
 4. avatar
  [4] marde [*]

  Bezva prázdninySml16

  superkarma: 0 23.07.2013, 16:43:50
 5. avatar
  [3] Kahomar [*]

  měla jsem to podobně, do domku po prarodičích se nás na prázdniny sjelo vždy nejméně 10, z toho 6 dětí a užívaly jsme si naprosto neskutečně...hra na Vodníka, Pan Čáp ztratil čepičku, Sochy, schovka...k tomu vyhnáni do lesa na borůvky, maliny, večerní opékání špekáčků a pivo ve džbánku s pěnou, že by se za ní byl člověk schoval...Sml22

  superkarma: 0 23.07.2013, 15:09:37
 6. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml16ano - za našeho dětství se většina her odehrávala v příroděSml67

  superkarma: 0 23.07.2013, 14:43:35
 7. [1] Berus77 [*]

  to mu říkám zábava, připomíná mi to i moje prázdníny a z části úžasný pobyt na tenkrát pionýrském táboře v Ledčí nad Sázavou

  superkarma: 0 23.07.2013, 14:38:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme