Zdraví

Zažila jste závislost na lécích na spaní? Napište nám o tom!

spánekNejspíš to zažil kdekdo z nás. Probděná noc, spánek nepřichází. Druhý den vás čeká spousta práce, povinností a noc před tím se nevyspíte. Nebo usnete jen na chvíli a nedaří se vám usnout. V době, kdy ostatní klidně spí, vás pálí oči, v hlavě se vám honí všechny možné myšlenky a spánek nikde. Když nejste v pohodě, čekáte, kdy konečně usnete, nedaří se vám vůbec přinutit tělo, aby spalo. Jak z toho začarovaného kruhu ven? Mnoho z nás sáhne po pilulce na spaní.

Některé osvědčené pilulky na spaní zaberou hned, takže je to sázka na jistotu. Z této jistoty, kterou se naučíme opakovat, najednou zjistíme, že nám nezabírá jeden prášek, takže si vezmeme dva. Časem zjistíme, že bez prásku na spaní nejde vůbec spát - tělo po něm touží. Bez pilulky se opakuje stav, který nás k práškům dohnal - bezesné noci, únava a vyčerpání, nekvalitní spánek a nespavost.

Praktičtí lékaři tyto prášky zařazují mezi nejčastěji předepisované vůbec. I když své pacienty upozorní, aby je brali jen po nezbytně dlouhou dobu, ne zcela „automaticky" každý den, ale jen k překlenutí náročné situace, vědí, že je řada pacientů na těchto lécích závislá. To platí zejména o hypnoticích (především o tzv. benzodiazepinech a „Z-lécích"). Připravujeme pro vás dva příběhy, kdy se z nevinné situace paní Hana dostala do těžké fyzické závislosti na lécích na psaní, paní Renata s ní bojuje dodnes.

Ale pozor - není prášek jako prášek. Některé vám mohou problém s nespavostí skutečně a bezpečně vyřešit. Na jiných si maximálně vypěstujete závislost.

Asi každý, kdo někdy zažil potíže s nespavostí, si přál, aby byl po užitém léku druhý den fit a svěží. A přesně tohle umí přípravky na bázi melatoninu. Melatonin je hormon produkovaný šišinkou v mozku. Jeho produkce se významně mění v průběhu dne a je prokázáno, že se významnou měrou podílí na řízení rytmu spánku a bdění. Melatonin se užívá při léčbě nespavosti. Nepůsobí tlumivě a nevyvolává pocity "ospalosti" i během dne. Na rozdíl od starších léků na spaní (které nespavce posílají rázně do říše chemického spánku), melatonin léčí a nezpůsobuje závislost. Jako látka tělu vlastní je velmi dobře snášen. Díky tomu představuje pro lidi trpící některou z poruch spánku velkou naději. Je však nutné, aby melatonin ordinoval lékař po pečlivém posouzení stavu, protože za nespavost se může „převléknout" úzkost, deprese či jiné onemocnění, které se léčí jiným způsobem.

Stalo se vám to také? Bojovali jste s nespavostí a úspěšně jste ji vyřešili? Stalo se vám, že jste se stali na lécích na spaní závislí? Napište nám, vaše příběhy nás zajímají a oceníme je. Vybereme tři z vás, kteří za svůj názor, příběh získají balíček od značky Garnier.

spánek

Pokud vás cokoli zajímá v souvislosti s nespavostí, podívejte se na moc hezky zpracované stránky www.dobry-spanek.cz

   
18.03.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [66] karolina78 [*]

  Léky na spaní jsou nesmysl, lepší je pořídit matrace STRUTO, ty se postarají o kvalitní spánek

  superkarma: 0 20.11.2013, 23:08:32
 2. [65] Jiřina Grandičová [*]

  Prozatím vážné problémy se spánkem nemáme, protože naším osvědčeným přírodním lékem je obyčejný česnek, kterým ochutíme připravované pokrmy. Spíme potom jako "zabití", tak to také vyzkoušejte a mějte se hezky slunečně Sml16

  superkarma: 0 30.03.2011, 22:36:16
 3. [64] jitula.jitula [*]

  Spánkový deficit a problémy se spánkem řeší v dnešní době snad skoro každý z nás. Také občas prožívám období, kdy se po ránu budím unavená, nedostatečně odpočinutá, nevyspaná. Není divu, když špatně usínám, celou noc se házím na posteli, převaluji se z jednoho boku na druhý. Občas si i v noci čtu, jenom abych se unavila a usnula. Takové období mám zejména tehdy, když jsem nervově vyčerpaná, psychicky se necítím zrovna dobře. Snažím se chodit spát zhruba ve stejnou dobu, před spaním se dostatečně odreagovat a nevyhýbám se ani bylinkovým čajům. Takový meduňkový čaj s medem dokáže dělat divy. Ale někdy ani ten nepomůže. S práškami na spní žádné zkušenosti nemám, ale pokud se užívají v rozumné míře, tak proti nim nic nemám. Sama jsem je ale nevyzkoušela. Také jsem investovala do koupi kvalitní matrace, kterou si nemohu vynachválit. A před spaním pokoj ještě mírně vyvětrám.

  superkarma: 0 30.03.2011, 20:41:29
 4. [63] Blaninkaa [*]

  Potíže se spánkem mám bohužel taky a musím říct, že trošku závidím těm, kteří to vůbec neznají a neuvědomují si, jaké to je štěstí že spí dobře... myslím, že u mě je to záležitost hlavně psychického rázu, mám i období, kdy spím dobřea byva to obdobi, kdy se citim celkove dobre  Spát chodím ale pozdě vždy - pokud vyjimecne usnu kolem 10, jak něktěří moji známí pravidelne chodi, probudim se ve 2 a koukam nejmin do 5...mam na spani i prasky od doktora, driv jsem je brala casteji, ted se je snazim brat opravdu vyjimecne, protoze clovek si rychle zvyka..moje hlavni rada na dobre spani je - byt v pohode! Sml16

  superkarma: 0 29.03.2011, 01:19:39
 5. avatar
  [62] andik1 [*]

  potíže s nespavostí bohužel mám již několik let, spím tak 4 hod denně (v 6 hod bohužel musím vstávat), o víkendu, když se zadaří tak o dost více; bude to asi tím, že chodím spát, až když jsem "nadranc", jinak neusnu a neusnu,to dřív sečtu ovečky z poloviny světaSml15Sml30 Holt v noci ožívám a přes den v práci apod. zívám, přežívámSml6

  superkarma: 0 29.03.2011, 00:57:25
 6. [61] blueeye [*]

  Potíže s usnutím, hned večer, nemám, jelikož jsem většinou dost unavená. Potíž je v tom, když mě v noci něco probudí. A mě probudí sebemenší hluk, pohyb. Potom už neusnu vůbec nebo po dlouhých probdělých hodinách až k ránu. A za chvíli zase zvoní budík a já se budím ještě víc unavená, než jsem  byla večer. Na prášky moc nejsem. Bylinky nepomáhají. Prospanou celou noc mi zaručí jen požití většího množství alkoholu, což zase nejde praktikovat pravidelně, takže jsem prostě permanentně nevyspaláSml80

  superkarma: 0 28.03.2011, 11:45:30

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [60] maje [*]

  potíže s nespavostí mám sice jen občasné, ale o to víc rozumím těm, co nemůžou usnout pravidelně. mně pomáhá vlažné mléko s medem, kakao, četba knížky.

  superkarma: 0 28.03.2011, 10:46:32
 2. [59] osud [*]

  V posledních 3 měsících s nespavostí bojuji, jak se dá. Bohužel, osvědčené "banské" recepty (meduňkový čaj, teplé mléko s medem apod.) nepomáhají. Protože pracuji v kanceláři, trochu na mě zabírá hodně fyzické námahy odpledne (práce na zahradě, cvičení, jízda na kole...).Sml80

  superkarma: 0 28.03.2011, 09:12:52
 3. [58] helešicová [*]

  Od 16 let co mi umřela maminka bojuji se spánkem.Brala jsem na to léky. Nic moc .Budím se co dvě hodiny,pak už nemůžu usnout,jdu si pustit televizi.Dívám se tak 2- 3 hodiny,až se unavím,pak si jdu lehnout.Usnu zas opět na 2 hodiny a tak se to stále opakuje celou noc.

  superkarma: 0 28.03.2011, 08:45:46
 4. [57] Alena123 [*]

  Problémy se spánkem jsem měla hodně dlouho. Pomohl mně až psychiatr...

  superkarma: 0 27.03.2011, 18:18:40
 5. [56] Klára 2 [*]

  Vzhledem k tomu,že mě právě začal trápit přechod a ten u mě jde ruku v ruce s nespavostí začala jsem to řešit sportem a homeopatiky.

  superkarma: 0 27.03.2011, 17:25:48
 6. [55] Inana [*]

  Bojuji s nespavostí neustále. Medikamenty jsem vyloučila, ale jako spolehlivý uspávací prostředek  se mi osvědčila televize. Problém je  ale v tom, že manžel musí každou noc po mém usnutí tevizi vypínat.

  superkarma: 0 27.03.2011, 15:10:24
 7. [54] HECKUL10 [*]

  Dobrý den se spaním mám problém ,když je uplněk léky to,ale neřeším dám si teplé mléko nebo vlašské ořechy s medem to mi pomáhá...Sml30

  superkarma: 0 27.03.2011, 14:26:10
 8. [53] helena don [*]

  Jelikož mám ěpatný spánek, musím nejméně 3x týdně používat prášek na spaní, ale zatím nemohu říst, že by se jednalo o nábvykové používání těchto prášků

  superkarma: 0 27.03.2011, 13:46:03
 9. [52] zahonjak [*]

  Mám problémy se spánkem. Sice usnu rychle, protože jsem unavená, ale neustále se budím. Po první se probudím po dvou hodinách a pak již tvrdě neusnu. Probudí mě otočení našeho syna v postýlce. Závidím manželovy jeho tvrdý spánek. ráno vstávám brzyokolo 5 hodiny, i když nemusím. Již nemůžu usnout. Ale prášky zatím nezkouším.

  superkarma: 0 27.03.2011, 08:09:47
 10. avatar
  [51] anipek [*]

  Ano,po smrti maminky jsem trpěla nespavostí,házela sebou a převalovala se.

  Bylo lepší vstát a jít žehlit,je to docela tichá práce,kdy neruším ostatní spáče,Časem se problém vyřešil sám.

  superkarma: 0 27.03.2011, 07:03:35
 11. [50] redial [*]

  redial — #49 omylem posláno

  superkarma: 0 26.03.2011, 18:24:10
 12. [49] redial [*]

  Až dnešní doba, která mimo jiné přináší více důvodů ke vzniku nespavosti, zvyšuje zájem o tyto poruchy spánku.

  Nespavost je závažným onemocněním, které v případě neléčení výrazně snižuje kvalitu života a může být spouštěčem závažných psychických poruch.

  Nespavostí dnes trpí asi 10–15 % lidí. Toto číslo ale může být výrazně vyšší, protože mnoho osob si poruchu spánku nepřipouští. přírodní přípravek, který pomáhá navodit příjemné usínání, nerušený spánek, odstraňuje tak únavu po probuzení a pocit nedostatečného odpočinutí kozlík lékařský, třezalka, [color=#000080]Třezalka – bylinka proti depresím  baz[/color]

  1. na komentář reaguje redial — #50
  superkarma: 0 26.03.2011, 18:21:58
 13. [48] pegonela [*]

       Rozhodla jsem se

  Vám napsat také příběh o spánku Sml16. Nemám zatím problémy se spánkem. Samozřejmě,

  občas přijde období větších stresů a problémů, kdy se člověk probudí uprostřed

  noci a přemýšlí, zda udělal vše tak, jak měl, někomu neublížil nebo někdo

  neublížil naopak jemu. Ale protože se ráda hýbu na zdravém vzduchu, jezdím na

  kole a vůbec jsem často venku, asi to má vliv i na mé spaní. Jakmile ulehnu,

  spím jako dudek. Je pravda, že jsem sova a mám poněkud jiný denní rozvrh, než

  spousta jiných lidí. Vstávala bych klidně až v poledne, ale večer zůstávám

  dlouho vzhůru. Spánek ale u mě netvoří jen 6, 7 nebo 8 hodin, většinou to je

  mnohem víc. Nikdy jsem nemusela použít tabletu na spaní, i před operacemi jsem

  ji schovala do nočního stolku a klidně spala.

       Má kamarádka má

  ale úplně jiné problémy. Už od dvaceti let užívá tablety na spaní, které

  kombinuje s čaji, relaxační hudbou a třeba i pobyty v solné jeskyni.

  Vše je málo platné, často nezavře celou noc oči. Na léky si zvykla, ale

  nezvyšuje jejich dávkování. Ví, že by to mohlo vést k závislosti. Má dvě

  malé děti a nechce, aby nastaly problémy.

       Své léky na spaní

  má v dóze v kuchyňské lince. Její sedmiletá dcerka to dobře ví.

  Jednou ji napadlo vyzkoušet, jaké to maminka používá vitamíny. Místo svých

  multivitamínových Marťánků, které užívá ona a které stojí vedle maminčiny dózy,

  si tajně vzala maminčiny vitamíny. A ne jeden, rovnou dva, ať pořádně účinkují

  a ona je zdravá!

  Malá Nelinka ještě odešla do školy a má kamarádka odjela do

  práce. Během dopoledne jí ale volala paní učitelka, ať přijde do školy.

  Kamarádka přišla, paní učitelka ji odvedla do kabinetu, kde na pohovce v rohu

  sladce spala malá Nelinka. Paní učitelka si přísně změřila mou kamarádku,

  zeptala se jí, v kolik hodin šla malá spát a měřila si ji pochybovačným

  pohledem. Ani kamarádka netušila, co se stalo. Malá šla spát jako obvykle ještě

  před osmou hodinou večerní. Je sice pravda, že občas propašuje do postele

  baterku a čte si pod peřinou, ale že by usínala ve vyučování tak, že ji paní

  učitelka musí transportovat na pohovku do kabinetu?

       Až, když se malá

  Nelinka dokonale prospinkala, vysvětlila mamince, že i ona chtěla vyzkoušet

  její vitamíny. Kamarádka vše vysvětlila paní učitelce, uzamkla doma všechny

  léky do skříňky a všichni se tomu společně zasmáli. Sml59

  superkarma: 0 26.03.2011, 17:17:23
 14. [47] vlasy [*]

  Závislost na lécích na spaní ne.. ale jeden životní příběh s těmito prášky mám.. po úraze... noc před operací... dostala jsem od sestřičky prášek na spaní.. jenže jak se znám nevěřila jsem tomu. Nezabírá u mne projímadlo, proč by měl zabrat prášek na spaní.. A to jsem koukala nepamatuji si kdy a jak jsem usnula.. pak jen jak mne ráno sestra probouzí a chystají mne na operaci..  takže v případě nespavosti... až jednou třeba nastane.. určitě uvěřím že mne tyto prášky pomohou... Sml16

  superkarma: 0 26.03.2011, 16:38:07
 15. [46] kozlik8 [*]

  Poslední dobou se mi stává,že nemohu usnout,zřejmě se na tom podepisuje stres a problémy.Nechci brát žádné prášky a tak jsem zvolila metodu bylinkových čajů a co nejvíce se přes den utahat na čerstvém vzduchu.Je pravda, že to nefunguje 100%, ale je to zase neinvazivní metoda. 

  superkarma: 0 26.03.2011, 10:57:49
 16. [45] bakujak [*]

  Špatně usínám, když mám nějaký stes. Nejhorší to bylo, když jsem nastoupila do práce po mateřských. Po 8 let to byla hrůza. Všechno jsem zapomněla a spousta se toho změnila. Měla jsem z toho velký strach a nemohla jsem vůbec spát. Po dvou probdělých měsích jsem práci vzdala. Objevily se ale další problémy. Manžela propustili z práce a jsem znovu nespávala. Místo MD do 4 let dítěte jsem šla do práce. Je to daleko horší. Zabezpečit 4 děti,platit půjčky a mít strach, že mě propustí a nevyžijeme je velký stes. Trpím nespavostí, jsem podrážděná, unavená, mám deprese. Začala jsem užívat prášky na spaní. Snažím se je brát co nejméně. Ale moc se mi to nedaří...

  superkarma: 0 26.03.2011, 10:33:01
 17. avatar
  [44] honzik101 [*]

  Říká se, že jedna noc vůbec nevadí. Je to pravda,lepší je vzít si knížku, než podléhat panice. Když je to více nocí a nemůžete se zbavit stresu z práce nebo je příčina nespavosti jiná, tak je těžká rada. Dnes jsem v důchodu, ale pokud jsem pracovala a dělala jsem přes sobotu nebo neděli inventuru, tak jsem pracovala na počitači i v noci. Můj spánek byl velice lehký, cítila jsem, jak se mi rychle pohybují oči pod víčky. Pak už jsem si musela vzít prášek. Snažila jsem se brát je co nejméně, ale z neděle na pondělí to bylo skoro pravidlo. Jednou jsem měla zaměstnání na pokladně v nejmenovaném supermárketu. No hrůza. Za měsíc jsem zhubla 8 kg na 49 kg. Třináct hodin u pokladny. Svačina neexistovala, pokud jsem si zazvonila na vystřídání (WC) bylo mi řečeno, abych si to nezvykala.To jsem si brala prášky na uklidnění i během dne. Oči jsem měla jak narkoman. Musela jsem odejít. Dnes jsou lidé v zaměstnání leckde jak otroci. Neustálý stres, strach o práci, hlavně u těch starších a pokud je ve vašem okrese velká nezaměstnanost, tak je to ještě horší. Když člověk špatně spí trvale, tak je to opravdu o zdraví a léky vás z toho opravdu nedostanou. Jsem ráda, že už jsem v důchodu.

  superkarma: 0 25.03.2011, 21:06:10
 18. [43] myška28 [*]

  Můj přítel trpí už 4roky nespavosti. Nechce jít k lékaři on se boji všech doktorů a přitom by mu pomohl a předepsal by mu nějaké léky na spaní a zbytečně tím trpí ale je hrozně tvrdohlavý a nehnu sním. Zkoušel i bylinky a koupil si i tabletky nějaké z lékarny,ale nic mu nepomáhá. Jsem za něho nešťastná,když vidím jak nemůže usnout a je pak celé dny podrážděny a v práci se nemůže na nic soustředit. Prostě vidím na něm,že ho to úplně odrovnává a jeho tělo oslabuje z toho jak je nevyspaný. Na lécích závislý není,protože nic nevyzkouší a přitom stačí,tak málo,ale on trápi nejem mě tím,ale všechny kolem sebe! Ještě štěstí,že já spím ihned jak si lehnu a spím tvrdě,tak jsem tomu ráda.

  superkarma: 0 25.03.2011, 20:35:40
 19. [42] anité [*]

  Je pravda, že mívám problémy se spánkem, nejhorší je pokud lehnu do postele a začnou se mi hlavou honit myšlenky na věci, které mě tak nějak stresují nebo trápí, to se pak převaluji ze strany na stranu a spánek nikde. Léky na spaní jsem nikdy neužívala, pokud je to jen trochu možné snažím se nebrat žádné prášky. Bojím se závislosti nebo vedlejších účinků. Jinak bych řekla, že je nespavost tak trochu dědičná, moje mamka na ní také trpí a já navíc mám hrozně lehký spánek, stačí když se něco málo šustne, ťukne, pohne a už jsem vzhůru. To přítel ten doslova lehne a spí a většinou ho nevzbudí ani když něco v pokoji dělám Sml16

  superkarma: 0 25.03.2011, 20:26:05
 20. [41] irenajak [*]

  Neustále se potýkám s nespavostí. V noci se často budím, a následně nemůžu usnout. Začalo to , jakmile jsem začala chodit na noční. Poté následovaly noční služby se třemi dětmi, které v noci spát nepotřebovaly. Nyní se cítím unavená, podrážděná se stálými bolestmi hlavy.Snažím se sice dodržovat určitý spánkový režim, ale nic nepomáhá. V ložnici mám teplotu kolem 18 °C, pohodlnou matraci, vyvětrané, nekouříme nikde, naposledy jím 4 hod. před spánkem, chodím sávat ve stejnou dobu a stále trpím nespavostí. Nedávno jsem začala užívat léky na spaní Stilnox. Mám však obavy se závislostí.

  superkarma: 0 25.03.2011, 14:04:29
 21. [40] ivetinkav [*]

  Já teda problém s usínáním nemám. Nebo myslela jsem si to vždycky - ale když kouknu na manžela, tak nechápu jak on to dělá, že si lehne a v tu chvíli spí. Za chvilku začne chrápat. Tak trošku do něj šťouchnu, aby se otočil a on se ptá co dělám. Já na to, že chrápe. A on - jak můžu chrápat, když ještě nespím. A to mě vždycky dodělá. Ale naštěstí do 15 min. spím. Nejlíp se mi usíná, když jsem příjemně unavená po práci, po procházce atd. Nejhůř se my usíná, když na něco vehementně myslím, nebo po hádce. Ale naštěstí těch situací je méně než více, tak jsem ráda za to. A určitě nazávidím tě lidem, kteří nemůžou usnou. Je to hrozné.

  superkarma: 0 25.03.2011, 13:49:42
 22. [39] Bambik [*]

  Usínám většinou u televize s nastaveným vypnutím. Problémy se spaním mám pouze v cizím prostředí, to se pak snažím co nejvíce unavit, abych to zvládla.

  superkarma: 0 25.03.2011, 12:40:33
 23. [38] Irena Poláková [*]

  Problémy s nespavostí měl zeť a vnuk (11 let). Léky brát nechtěli, tak problém vyřešili pravidelným užíváním Oleje z hroznových semínek, který je bez chuti a zápachu. Prodává se v lékárnách nebo ve Zdravé výživě, buď pod uvedeným názvem nebo jako Grape Seed Oil (anglicky) nebo Trauben-kernol (německy).

  Vřele doporučuji

  superkarma: 0 25.03.2011, 11:47:41
 24. [37] DCOlga [*]

  Když jsem brzo ráno vstávala do práce, tak jsem problémy se spaním neměla. Pak když jsem přišla o práci, tak se situace změnila. je fakt, že jsem nemusela ráno brzo vstávat, ale zírat do tmy mě taky nebavilo. I když jsem šla do posletele kolem 23 - 24 hod. a měla jsem pocit, že jsem ospalá, tak jakmile jsem si lehla do postele, začala jsem přemýšlet nad vším možným a převalovala jsem se v posteli i 2 hodiny, což je něco strašného. Jednou jsem to už nevydržela a vzala si nějaký slabší prášek na spaní. Pravda je, že jsem za nějaký čas usnula, ale ráno jsem vstávala jak "spráskaný pes", celé dopoledne jsem měla pocit jak po flámu. Takže prášky jsem zavrhla a radši si četla třebars do 2 hod v noci. Výhodou bylo, že ráno jsem to mohla dospat, nikdo po mně nic nechtěl a mohla jsem vstávat i v 9 hod. Ale nejlepší je, když má člověk práci a musí ráno vstávat. To se pak usíná lépe, aspoň mně.

  superkarma: 0 25.03.2011, 11:30:35
 25. [36] JJDDina [*]

  Večer nemohu zabrat,koukám do stropu a poslouchám jak klidně moji miláčkové spinkají. Přiznám se, že jsem žádný lék ještě neužila, bojím se,že bych ráno nevstala k dcerunce. Večer si převážně čtu a jak mnozí říkají, že u čtení usínají, u mě je to pravým opakem. Zkoušela jsem i teplý čaj i mléko, ale učinek žádný.

  Vždy když vlezu večer do postele,v hlavě mi šrotuje plno věcí, plánů a povinností, co brzy musím udělat. Vhtěla bych být jednou mým manželem, který padne a "chrápe".

  superkarma: 0 25.03.2011, 11:20:02
 26. avatar
  [35] marketas [*]

  Neumim jit spat. Proste vecer ne a ne vypnout a smerovat do hajan. Objevila jsem pripravek obsahujici melatonin, telu prirozenou latku, kterou nas mozek normalne produkuje, ovlivnuje biorytmy a prirozeny spanek. Tato latka se uspesne pouziva pri prechodech mezi casovymi pasmy, kdy clovek trpi jet lagem. Navic je to skvely a silny antioxidant. U nas je nepochopitelne pouze na lekarsky predpis a navic s obrovskym doplatkem (farmaceuticka lobby tady zafungovala), v mnohych evropskych zemich vcetne Slovenska je melatonin doplnek stravy. Letos na horach v Italii jsem si jich nakoupila ohromnou zasobu v supermarketu!!! Tak na tomhle jsem neskodne zavisla, usnu i bez nej, ale s nim jsem ospalejsi driv a chodim tak konecne vcas spat)) Nekdy se prirode musi pomoci, kdyz uz jsme se ji tak vzdalili.

  superkarma: 0 25.03.2011, 11:12:15
 27. [34] Gykiss [*]

  Při nespavosti můj manžel to vyřešil tak, že večer si dá horké mléko, do kterého přidá lžičku medu a spí jak dudek...

  Já nikdy problémy se spaním nemá, lehnu a do půl minuty zaspím...

  superkarma: 0 25.03.2011, 10:00:29
 28. [33] baby23 [*]

  Ja bojujem s mojou trošku zvláštnou formou nespavosti. Pracujem na 12H smeny, denné aj  nočné. Vždy keď mam vstávať ráno do práce zle spím, od polnoci sa už prehadzujem a nervozne pozeram na budík s tým, že kedy už budem vstávat. Lieky na spanie neužívam, ak tak len bylinkové, volno predajné lieky. Naopak ak mam další deň volno tak spim ako miminko a často mojich 12 oblúbených hodín Sml16Sml16

  superkarma: 0 25.03.2011, 09:59:27
 29. [32] Fezoj [*]

  Na štěstí zatím ne, i když byly problémy

  superkarma: 0 25.03.2011, 09:51:36
 30. [31] tookky [*]

  Často se mi stává, že nemohu večer usnout, zvlášť pokud se vyskytnou nějaké problémy, stres. Ale pokud jdu večer běhat či jinak sportovat, s usínámín nemám problém ani pokud se nějaký ten stres namane. Sml16

  superkarma: 0 25.03.2011, 08:44:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme