Toužíte po romantické dovolené? Hledáte místo, které je jako stvořené pro váš odpočinek? Večeře ve dvou, opojné víno, teplo a západ slunce. Kdo by odolal takovému vábení. Krásná krajina a jídlo! To je Kalábrie, kterou musíte poznat!

Kde najdete Kalábrii?

Kalábrie

Je to italský region, který se rozléhá na samém jihu. Díky své poloze se tu mísí vlivy arabské kultury s klasickou Itálií a stopy tohoto mixování kultur můžete najít i v dnešní kalábrijské kuchyni. Kalábrie je z velké části hornatá. Nádherné pobřeží, které má více než 800 km, se tak zařezává do vysokých skal a tvoří malebné zátoky a písečné plážičky. Turisté sice do Kalábrie jezdí – je to konec konců italské území s největším počtem slunečních dní v roce – i tak se tu ale dá najít perfektní soukromá pláž. Určitě vás uchvátí zdejší divoká krajina se sopečnými ostrovy a městy postavenými na vysokých skalách nad mořem.

Výtečná kuchyně! Pokud máte rádi pikantní jídla, pak vaše chuťové buňky budou v ráji. Kuchyně v italské Kalábrii je totiž provoněná pálivými papričkami. Tedy nejen provoněná, ale také pěkně štiplavá! Pokud navštívíte místní trh – nakupování ovoce a zeleniny je na trzích s jídlem v Itálii velmi oblíbené.  Hrozny a svazky červených papriček, ale i různé druhy papriček žlutých nebo zelených tu jsou k mání úplně všude.

Na cestách po Kalábrii se nebojte ochutnat místní speciality. Jsou tu mnohem nižší ceny než v severní Itálii a většina zdejších delikates opravdu stojí za to. Řeč je třeba o vynikajících sýrech s olivovým olejem, o mušlích a plodech moře nebo o ručně vyráběných těstovinách. Za zkoušku stojí i kalábrijská ryba bacala, což je silně prosolená treska. V Kalábrii se jí už od dob Římské říše, kdy bylo nutné ryby konzervovat solí, aby vydržely dlouhý převoz.

 Máte rádi víno? Pak musíte ochutnat kalábrijské červené víno!  Patří k evropské špičce a kalábrijské dezerty dolci vám vystřelí hladinu endorfinu na maximum.

Kde se ubytovat?

Myslím, že jsme vás dostatečně navnadili na dovolenou v Kalábrii a teď vám můžeme doporučit místo, kde se ubytovat. Už název napovídá, že je to místo vskutku nevšední – pozveme vás na pobřeží Bohů!

Hotel Baia Tropea ****

kalábrieBydlení na Pobřeží bohů – to je hotel Baia Tropea s panoramatickým výhledem na moře. Kousek odsud leží tzv. Perla Kalábrie, městečko Tropea, kolem písčité pláže se pak tyčí nádherná skaliska.

Využijte zvýhodněných cen last moment a zaleťte si do toho úžasného letoviska ještě letos – přehled aktuálních cen najdete ZDE:

Dalším tipem je  Villaggio Baia di Zambrone ***

kalábrieOd pláže s bílým pískem je to jen kousek do bujné zeleně, kde jsou ukryté útulné apartmány Villaggio Baia di Zambrone s nově postaveným bazénem.

Přehled těch aktuálně nejvýhodnější last moment nabídek naleznete vždy ZDE

Naším posledním tipem je hotel Villaggio Eden ***

kalábrieVillaggio Eden je situované u jedné z nejkrásnějších pláží oblasti Capo Vaticano - pláže Baia di Grotticelle s bílým pískem obklopené zelení a skalnatými útesy a jen 9 km od Tropey, obklopené tropickými rostlinami, palmami a stromy. Jeho součástí jsou hotelové pokoje cca 40 m od pláže, nebo apartmány v aparthotelu v depandanci cca 300 m od pláže, ke kterým jsou k dispozici plážová autíčka jen směrem k apartmánům. Villaggio nabízí i panoramatické apartmány s výhledem na moře cca 1 km od pláže, určené klientům s vlastní dopravou, tyto apartmány mají ve společné zahradě hydromasážní vanu pro 4 osoby.

Aktuálně nejvýhodnější ceny last momentů a  více informací k nabídce najdete na


Přehled zvýhodněných cen zájezdů od CK Alex do dalších z osmadvaceti destinací naleznete ZDE:

Reklama