Zazdít se dá kde co. Namátkou: dveře, okno, trezor, bílá paní... a zazdít se dá také výročí. V příspěvku čtenářky Kennie se dozvíte, jak takové pravidelné zazdívání výročí dopadlo...

Téma dne: Zapomínání ve vztahu.

Následující příběh zaslala čtenářka Kennie.


Přeji krásné ráno.

Výročí neslavíme, tedy ne v pravém slova smyslu. Žádné dárečky, romantika při svíčkách natož popíjení šampaňského při zvuku melancholického saxofonu. Jen si připomeneme, že jsme spolu prožili další rok, bohužel zpravidla o dost později.

Věc se má tak, že si přítel sice pamatuje ono datum, ale nikdy mu nedojde, že právě nastalo. Často o výročí mluví i měsíce dopředu, ale jakmile dojde na lámání chleba, naprosto to zazdí. První dva roky jsem mu v mezi řeči připomněla, co je vlastně za den a na něm bylo vždycky znát trochu provinění, že si to neuvědomil, ale žádnou vědu jsme z toho nedělali. Když nastalo naše třetí výročí, zapomněli jsme na něj jako naschvál oba. Došlo mi to o pár dní později a chvíli jsem váhala, jestli mám jít s pravdou ven, když on si taky nevzpomněl, nebo prostě dál mlčet a nechat to, jak se říká, vyšumět. Nakonec jsem se rozhodla to přejít s myšlenkou, že na přesném datu stejně nezáleží, důležité přeci je, že jsme spolu šťastní a máme nepřeberné množství krásných vzpomínek na dny, co jsme spolu. Tak proč by měl být právě jeden konkrétní den něčím výjimečným?

Nicméně přítel si vzpomněl o několik týdnů později a mé mlčení si vyložil jako test - Jak dlouho mu bude trvat, než si uvědomí, že zase prošvihl výročí? Nedal si to vymluvit a z této pomyslné hry se stala už tradice. I když na přítelovu obranu musím říct, že intervaly postupem let zkracuje. Letos jsme si výročí připomínali vlastně na den přesně - jen o měsíc později.

Kennie

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 30. listopadu 2011: Zapomínání ve vztahu

  • Už někdy váš partner zapomněl na nějaký důležitý vztahový okamžik?
  • A co vy, zapomněla jste na nějakou podstatnou věc ve vašem vztahu?

Postěžujte si ostatním čtenářkám! Pište mi své příběhy k tomuto tématu. Očekávám je v redakční e-mailové schránce (viz odkaz níže), a to nejpozději 30. 11. 2011 ve 14.30 hodin. Nejlepší příspěvky budou 30. listopadu uveřejňovány formou novinek na stránkách magazínu ŽENA-IN.cz. Jedna z přispěvatelek také obdrží krásný dárek, totiž stylovou červenou myš Microsof Explorer Touch mouse. Chcete-li mít šanci na uveřejnění a tedy i na dárek, nechť je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec.

mys

HRAJTE NAŠI ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ O CENY V HODNOTĚ 30.000 KORUN!

 

Reklama