Za totální katastrofu neváhá označit letošní prázdniny čtenářka Boros. Plány, které měli, se rozplynuly jako polárkový dort nechaný na letním sluníčku. A to doslova...

Prázdniny čtenářky Boros nestály z moc. Sama je hodnotí ještě přísněji.


A je konec prázdnin. Dneska jedu pro děti, které se vracejí od babičky. Snad aspoň tam si to užily. Letošní prázdniny byla totální katastrofa - plány, co všechno zvládneme, vzaly za své.

Až do půlky srpna tady byla katastrofální horka, nikdy ani kapka vody. Dospělí se připloužili z práce a nebyli schopní nic dělat, až večer, po 21. hodině jsme po velkém přemlouvání šli zalévat. Ráno budík na 5 hodin, abych honem vyžehlila a uvařila, než ta vedra zase vysají veškerou energii a dala prát prádlo. Doma jsme se strkali o vanu, v práci o větrák (klimatizace je pro zaměstnavatele nepodstatná).

Občas jsem se s dětmi vypravila na koupaliště – copak tam, tam to šlo dobře – sice jsme byli úplně umordovaní, než jsme se tam doplazili přes celé město, ale pak šup do vody a bylo fajn. Horší to bylo zpátky, protože i po zavření koupaliště bylo venku pořád přes 30 stupňů. Už člověk nevěděl, co je lepší – jestli jet trolejbusem a zalykat se nebo šlapat po svých.

I v noci teplota v bytě (cihlový dům) neklesla pod 28 stupňů. Copak se dala vyvíjet nějaká činnost? Takže jsme prvních 6 týdnů strávili různým polehávání, čtením, sledováním PC apod. Rodiče ovšem částečně také v práci. Závistivě jsme na internetu četli, jaké jsou kde bouřky – u nás ani jedna.

Posledních 14 dní jeli děti k babičce na chatu, mimo civilizaci a ejhle, začalo být snesitelně, dokonce i 2x zapršelo. Hurá, aspoň něco jsme my doma udělali. Jenže prázdniny už končí. Ještě 3x se vyspíme a zase začne škola. Zase budeme honit každou minutu. Ale už budeme moci aspoň trochu myslet, když nám sluníčko nebude vysávat energii. Jenom ty nedodělky nás budou strašit. Zase za rok.

Boros

Pozn. red.: Příspěvky neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 30.8.2013: Konec prázdnin – co jste zažily?

Téma je skutečně široké. Můžete mi posílat:

  • vaše letošní cestovatelské příhody,
  • příhody a příběhy vašich dětí z prázdnin (kde všude byly, zda si užily tábor...),
  • úvahy na téma nejlepší dovolená v porovnání s tou letošní...

Rozhodl jsem se také v rámci tématu vyhlásit soutěž: O nejlepší prázdninovou fotku vašich dětí.

Tu posílejte jen jednu – prostě se snažte vybrat tu skutečně nejlepší. Tady budu přísný, pokud pošlete fotek víc, do soutěže nezařadím ani jednu. K snímku přidejte i krátký text, ve kterém popíšete, při jaké příležitosti snímek vznikl a co na něm vůbec je k vidění. Stačí jedna věta, ale je jasné, že vtipný a trefný komentář může dát fotce nový rozměr a zvětit její šance v soutěži.

grankoDárky budou tentokrát dva. Jeden pro vybranou čtenářku, která pošle text či fotky k tématu, tu mám připravené dva šampony Johnson&Johnson baby (zelený a fialový). Druhý pro čtenářku, která vyhraje soutěž O nejlepší prázdninovou fotku vašich dětí – Granko Calci-N.

Své příspěvky posílejte nejpozději v pátek 30. srpna 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu:

  • Redakce@zena-in.cz
  • Heslo pro příspěvek (předmět e-mailu): KONEC PRAZDNIN
  • Heslo pro soutěž (předmět e-mailu): NEJ FOTO

Každá čtenářka s může zúčastnit tématu i soutěže, tedy zaslat vlastně dva příspěvky.

jj

Reklama