Moje rodina má ráda záviny všeho druhu. Ty sladké, i ty slané. Do těch sladkých nejčastěji plním klasicky strouhaná jablka s cukrem a skořicí, případně mák či tvaroh. Ale v těch slaných se můžu dokonale vyřádit. Určitě nikdy nesmí chybět zelenina (množství a druh podle momentální chuti a stavu domácí spíže a lednice, nějaký kus masa, dobrý sýr a koření).

Recepty na těsto střídám. Když spěchám, vytáhnu z mrazničky listové těsto, které jen rozválím a hned plním a peču. Když nespěchám, pustím se do kynutého těsta. I tady mám práci ulehčenou, a to díky mému miláčkovi. Domácí pekárně. :-) Kdo ji doma nemá, zadělá si kynuté těsto postaru, rukou. :-)

Těsto na závin
150 ml mléka
170 ml vody
50 ml oleje
1 lžička cukru
2 lžičky soli
600 g hladké mouky
2 lžičky sušeného droždí (nebo 20 g čerstvého)


 

Suroviny dáme postupně do pekárny. Mléko a voda by měly být vlažné, pokud vaše pekárna předehřívá suroviny, tak to není nutné. Pokud zaděláváme těsto v ruce, tak si z droždí, trochy vlažného mléka, cukru a malinké trochy mouky necháme vzejít kvásek. Ten přidáme do zbylých suroviny a vypracujeme hladké těsto.

Necháme vykynout, rozdělíme na tři díly a z každého vyválíme placku. Na tu potom vrstvíme vybrané lahůdky, zamotáme a položíme na plech vyložený pečicím papírem. Necháme na plechu ještě asi 30 minut kynout a pak dáme do trouby vyhřáté asi na 170 °C a pečeme asi půl hodiny, až závin zezlátne. Při pečení potíráme mlékem.

A co dovnitř? V závinu, který vidíte na fotkách, je toto:

kuřecí prsíčka
cibule
plechovka kukuřice
plechovka hrášku
červená a žlutá paprika
černé olivy
kečup
plátkový ementál
čerstvě umletý pepř

Cibulku jsem nakrájela na kostičky, stejně tak i kuřecí prsíčka (na co nejmenší kousky). Směs jsem orestovala na pánvi a přidala všechnu zeleninu (vynechala jsem jen olivy). Pláty těsta jsem potřela kečupem, pokladla sýrem a zasypala hotovou směsí. Nahoru jsem ještě nakrájela na kolečky olivy. To vše jsem opepřila čerstvě mletým pepřem. Zavinula, nechala na plechu necelou půlhodinu kynout a pekla.

 

Tohle jídlo mám moc ráda taky proto, že při jeho vytváření se fantazii meze nekladou. Tak někdy potírám těsto pikantní hořčicí či smetanou, sypu různými sýry (ty pak i přidávám do vychladlé směsi). Kuřecí prsíčka se dají nahradit vlastně jakýmkoliv masem (třeba i pokrájenou šunkou, suchým pikantním salámem či třeba rybou). A se zeleninou je to jasné. Kdo má co rád, to tam dá. :-) Jako pejsek s kočičkou...

A potom už jen pozor na mlsného zlého psa... tedy spíš na nedočkavého partnera, a můžete se do tohohle snadného zázraku s chutí pustit.

 

Reklama