Bulvár

Závěje

Jak si poradila další čtenářka - řidička Tana M. se sněhovou kalamitou, se dočtete v jejím příspěvku, za který samozřejmě děkujeme.

Závěje. Tak dobrý den milé čtenářky, pisatelky. Celý svůj život se přemísťuji z bodu A do bodů B. Dělám od půl 7 a tak musím trochu dříve vstávat. Dnes mi to ani nepřijde, už jsem si za 21 let vypěstovala ten zvyk, že i když nejdu do práce, tak vstanu v půl 6 podívám se z okna. Po 6 hodině pořádná tma. Nejhorší snad na světe je, když víte, že na vás čekají lidé, a vaší pomoc určitě potřebují. Kdybych dojížděla do práce MHD, se 2 přestupama, musela bych vstávat v půl 4 nad ránem, kdy většina lidí spinká a hajinká a putuje na své cestě životem ve snu.

Jednoho krásného, poklidného, zasněženého dne, jsem se vydala cestou necestou, mizérii a náledím za prací. Po příjezdové komunikaci jsem už z dálky viděla blikající světla od výstražných světel aut řidičů na hlavní silnici. Pospěvuju si krásnou písničku:" Jedu dál, jedu pustou krajinou." Sněží, vánice, náledí.

V protisměru auto a vidím, že se řítí 20 kilomentrovu rychlostí. Zastavuje, zvedá okénko a povídá: "Paninko, tudy neprojedeme, jsou tam metrové návěje", neboli zavátá silnice. Návěje. Ale kde se otočit na silnici 4X 4m? Zpátečka. Auto na náledí a zaváté silnici pěkně prokluzuje. Bože, vždy si vzpomenu na plenky "pampers" . Ty by mně určitě zachránily. Jsem celá opocená, nechci zastavovat, a tak pomalu couvám.

A tu najednou místečko na otočení. Zacouvám ale nejde to, auto prokluzuje. Vidím to, že mně snad bude tahat z pole traktor. Ale ne . Zvládla jsem to. Do práce jsem dorazila s hodinovým zpožděním. Omluva nebyla nutná. Autobus, který měl přivést nemocné,  taky zapadl na příjezdové komunikaci. A tak a konec.

Málo lidí z nás má tu vymoženost, že pracuje 5 minut od domova. Většina lidí dojíždí za svojí prací, za živobytím, za splácením úvěrů, za tím, aby udrželi život na trochu slušné úrovní.

A tak milé čtenářky, hezký den bez opožděného příchodu, bez náledí, bez závějí a hlavně v klidu.

Tana M.

Milá Tano M.

Dokážu si to přesně představit. Nedávno jsem dostala smyk na zledovatělé a sněhem zaváté silnici. Byla jsem kupodivu v klidu, nezazmatkovala jsem, i když se auto nedalo vůbec ovládat a řítilo se na plot. Už jsem jen čekala náraz, ale auto se "čumákem" zapíchlo do nahrnutého sněhu a zastavilo. To byla úleva.

Máte také nějakou zajímavou historku z cest, milé ženy-in? Musíte do práce dojíždět? Tak to jistě nebudete mít o zážitky nouzi.

Napište nám na: redakce@zena-in.cz, dnešní téma ještě zdaleka nekončí.

Další písmenka do soutěže

Stát č.1: U

Stát č. 2: N

Stát č. 3: ?

Stát č. 4: ?

Stát č. 5: S

 

   
16.02.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] malvina [*]

  enka1 — #1 znám  to,   zima jako v  ruském filmu.

  superkarma: 0 17.02.2010, 08:11:51
 2. avatar
  [5] malvina [*]

  Věrulinka — #2  musím, donutil, mně  život

  superkarma: 0 17.02.2010, 08:09:49
 3. avatar
  [4] malvina [*]

  Králíček4 — #3 tak  to bydlíme as vedle  sebe. Jedu  dál, jedu pustou krajinou. Země nikoho

  superkarma: 0 17.02.2010, 08:08:49
 4. [3] Králíček4 [*]

  Taky to tak máme mezi obcemi jen vyjeté zledovatělé koleje.Země nikoho.

  1. na komentář reaguje malvina — #4
  superkarma: 0 16.02.2010, 11:47:58
 5. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  Sml67 jsi obdivuhodná řidička Sml59Sml59Sml59Sml67

  1. na komentář reaguje malvina — #5
  superkarma: 0 16.02.2010, 11:47:02
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Zimní hrůzy - taky jsme jezdily úsekem cesty o kterou se mezi obcemi nechtěla žádná starat, žádný patníčky nic. Návěje - rovina jak v Antarktidě. 2km šlapaly holky před autem, já  hlavu z okýnka, vítrSml28,dorazily jsme.

  1. na komentář reaguje malvina — #6
  superkarma: 0 16.02.2010, 11:46:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme