Bulvár

Zaveďte děti do středověku


Přemýšlíte, kam vyrazit během zimních prázdnin s dětmi? Na hřiště se zajít nedá a dětské koutky je nebaví? Chcete, aby si vaše ratolesti hrály a přitom se vzdělávaly? Máme pro vás tip.

 

Zajděte s dětmi do Muzea hl. m. Prahy a navštivte nově otevřenou hernu s názvem Vítejte ve středověkém domě. Herna má vzhled pražského středověkého, tedy gotického domu z období 14.–15. století. Je zčásti vybavena opravdovým dobovým nábytkem jako stoly s lavicemi, truhla, polička s nádobím.

 

V domě naleznete síň, světnici, kuchyni i komoru a nechybí ani prevet neboli středověký záchod. V rohu světnice stojí kašírované ohniště, na první pohled k nerozpoznání od skutečného, o kousek dál kachlová kamna, která si děti vyskládají opět z kašírovaných kachlí.

 

Malí návštěvníci si tu mohou pohrát se spoustou loutek s podobou středověkých lidí. Mohou se také seznámit s tehdejšími řemesly nebo podle středověké kuchařky „uvařit" středověké pokrmy.

 

Děti do 15 let mohou středověkou hernu navštívit jen v doprovodu dospělé osoby. Otevřeno bude od 9 do 18 hodin od úterý do neděle.

   
23.12.2008 - Kultura - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [3] FAXÍK [*]

  máme to daleko,tak budeme chodit na procházky ve svém okolí

  superkarma: 0 23.12.2008, 16:39:35
 2. avatar
  [2] femme [*]

  Zázvorka: tak si zajeď sem: http://www.benatky.cz/muzeum/

  superkarma: 0 23.12.2008, 14:19:39
 3. avatar
  [1] Zázvorka [*]

  Zas jen pro ty z Prahy

  superkarma: 0 23.12.2008, 13:48:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme