Příští týden nás opět čeká 5 denních témat. Krom jejich představení jsem nucen vám sdělit pravdu o redakci. Ta pravda se neskrývá někde venku, ale tady uvnitř.

Včera nás byla na poradě kupa. Já, Klárka, Lucka, Dana, Jakub a Zuzana. Chyběla jen Saša, která si užívá ve slunném Řecku a právě balí padák na cestu zpět.

Mimo pracovní věci jsme probrali, co je lepší. Zda když vás muž opustí kvůli mladší ženě, starší ženě, nebo homosexuálovi. Všechny holky se shodly, že ten homosexuál je nejlepší. Proti přírodě prý nejde bojovat…

Také vám musím prozradit, že Jakub se Zuzanou, celou poradu vyrušovali. Nejdříve si sedli naproti sobě, ale postupem času se k sobě začali přibližovat a na konci porady se v podstatě k sobě tulili.

Zjistili, že jsou v podstatě spolužáci z jedné školy, a drbali všechny učitelky, že ty musí škytat ještě teď.

Ale to, co se vám chystám napsat, se včera u nás opravdu odehrálo.

Kdo znáte Zuzanu, alias Anai, osobně, jistě víte, že je živlem, srovnatelným se sopkou. Když se spustí, nejde zastavit a jede, tedy trošku se rozpovídá.

Například říkala, že její první partner ji při rozchodu, to byla v podstatě ještě holka, proklel, a ona si nemohla najít chlapa až do té doby, než ten, co ji proklel, v 52 letech umřel. Až po jeho smrti si našla partnera. Výrazně mladšího partnera, nutno podotknout. A vše bylo skvělé.

A po tomto se odehrál následující dialog.

Zuzana se tvářila nadšeně: „Bylo to hrozné, nemohla jsem najít celá léta žádného chlapa. A hned, co umřel ten, co mne proklel, objevil se můj stávající.“

Jakub na Zuzanu nechápavě koukal a pravil: „Vždyť si říkala, že s tebou od té doby, co je ředitel, nespí!“

Zuzana viditelně zesmutněla: „To máš pravdu, od tý doby, co je ředitel se dvěma sekretářkami a stovkami podřízených, se mnou nespí.“

A do toho vstoupila Klárka se sveřepým výrazem a děsem v očích: „Takže to vlastně není vztah!“

Poté následovala náruživá debata o významu sexu pro tělesné i duševní zdraví člověka. Klárka měla nejvíce argumentů pro. Netuším, zda se nebojí, aby její Kubíček nepovýšil na ředitele.

A celou debatu korunovala opět Zuzana: „Měla bych nápad na článek. Mám spoustu kamarádek, co jsou na tom jako já. Jakmile se jejich chlapi stali řediteli, přestali spát se svými ženami. To je asi normální.“

Oči všech přítomných a vlastně i já jsem se na sebe podíval. Co my, ředitelé, jsme za sobce, že takhle trápíme naše ženy?

Už nevím, kdo tu debatu ukončil slovy: „Třeba se svými ženami nespí, protože mají ty dvě sekretářky.“

Takže tak. Takhle my pod pavlačemi pracujeme na poradách.

A já si říkám, že asi není náhoda, že moje žena se jmenuje Klárka, moje zástupkyně se jmenuje Klárka a i moje kadeřnice se jmenuje Klárka.

No a co jsme pro vás přichystali za témata na příští týden?


  • pondělí 29. července Jakub Kočí vyhlásí téma: Zavařování. Ovoce dozrává, zavařovací období je plném proudu, tak jistě budete mít o čem psát.
  • úterý 30. července odpočatá Saša Stušková s vámi probere vliv úplňku na vás a vaše blízké… Minulý týden byl nádherný úplněk, pamatujete?
  • Ve středu 31. července tedy uprostřed prázdnin Lucie Paličková položí otázku, zda jste někdy dostala pokutu a za co? A sama se jistě přizná, že je pirát silnic, který jezdí v obci šedesát!
  • Ve čtvrtek 1. srpna se potkáte opět se mnou Radkem Křížem. A já si s vámi s chutí dám kávičku. Při jakých příležitostech pijete kávu anebo máte raději čaj? Co pro vás kofein, nebo thein znamenají?
  • A v pátek 2. srpna si pro vás něco připraví Saša Stušková, co, to se dovíte ve čtvrtek před tím. Bude to překvapení.

Přeji krásný den!

Reklama