Zdraví

Závada nebyla na TV přijímači

Když jsme doma měli nový televizor, krásný, velký, barevný, já jsem byla pořád nespokojená, že není dobře seřízen, že obraz není dost ostrý. Pro všechny členy rodiny byl dobrý, jen pro mne ne. Nato mi tchán dal do ruky jeho brýle a ouha, píše o svém prozření čtenářka s nickem pateta

Jako dítě jsem brýle nenosila a myslela jsem, že to tak bude stále. Jednou mě ale upozornila moje žačka, že i já při předepisování do písanky občas namířím pod linku.(Tenkrát ještě učitel musel do všech sešitů vše ručně předepisovat, co se dnes předtištěnými písankami ušetří práce!) Skoro jsem tomu nechtěla věřit, ale uznala jsem svou chybu.prostě - já ty linky pořádně neviděla.

Od té doby jsem nosila slabší brýle na blízko. Když jsme doma měli nový televizor, krásný, velký, barevný, já jsem byla pořád nespokojená, že není dobře seřízen, že obraz není dost ostrý. Pro všechny členy rodiny byl dobrý, jen pro mne ne. Nato mi tchán dal do ruky jeho brýle a ouha - závada byla na světě!

Dodnes jedině s brýlemi.

Kdysi jsem měla ve třídě malou subtilní prvňačku se strašně silnými skly v brýlích. Byla i trochu opožděná taky vlivem matčiny nemoci v těhotenství. Rodiče se rozvedli a tatínek mi velmi často volal domů, až mi to bylo nepříjemné se s ním dlouze vybavovat, když by mohl přijít do školy i mimo schůzky rodičů. Nikdy nepřišel. 

Jednou měl i zájem koupit dceři nějakou drahou hračku a chtěl asi můj souhlas. Tehdy mě napadlo, navrhnout mu, aby dcerce nechal udělat odlehčené hezčí brýle, ty těžké ji chuděrce pořád padaly a měla nosík otlačený. Sama jsem jí je mnohokrát čistila tak vím, jak musely tlačit.

A - šťastný konec - po Vánocích přišla do školy  jako úplně jiná holčina! Byla jsem moc ráda za svůj nápad. Prý jí nic jiného  neudělalo pod stromečkem  takovou radost . Dnes je z ní hezká slečna a NIKDY nezapomene pozdravit a hezky se usmát.

pateta

Díky za hezký a optimistický příběh na závěr dnešního tématu.

   
07.11.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] átéčko [*]

  Tak jsem se netrefila, příspěvek sem nepatří..Sml30

  superkarma: 0 08.11.2011, 12:13:14
 2. avatar
  [2] átéčko [*]

  Xefo je nesteroidní protizánětlivý a antirevmatikum (NSAID), patřící do třídy oxikamů. Je určen na krátkodobou úlevu akutní mírné až středně silné bolesti..

  Hm, tak to se Mudr sekl.Moje bolest je dlouhodobá a chronická..takže se dvakrát sekl.

  superkarma: 0 08.11.2011, 12:12:37
 3. avatar
  [1] átéčko [*]

  Hezký příběhSml22

  superkarma: 0 08.11.2011, 07:16:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme