Když jsme doma měli nový televizor, krásný, velký, barevný, já jsem byla pořád nespokojená, že není dobře seřízen, že obraz není dost ostrý. Pro všechny členy rodiny byl dobrý, jen pro mne ne. Nato mi tchán dal do ruky jeho brýle a ouha, píše o svém prozření čtenářka s nickem pateta

Jako dítě jsem brýle nenosila a myslela jsem, že to tak bude stále. Jednou mě ale upozornila moje žačka, že i já při předepisování do písanky občas namířím pod linku.(Tenkrát ještě učitel musel do všech sešitů vše ručně předepisovat, co se dnes předtištěnými písankami ušetří práce!) Skoro jsem tomu nechtěla věřit, ale uznala jsem svou chybu.prostě - já ty linky pořádně neviděla.

Od té doby jsem nosila slabší brýle na blízko. Když jsme doma měli nový televizor, krásný, velký, barevný, já jsem byla pořád nespokojená, že není dobře seřízen, že obraz není dost ostrý. Pro všechny členy rodiny byl dobrý, jen pro mne ne. Nato mi tchán dal do ruky jeho brýle a ouha - závada byla na světě!

Dodnes jedině s brýlemi.

Kdysi jsem měla ve třídě malou subtilní prvňačku se strašně silnými skly v brýlích. Byla i trochu opožděná taky vlivem matčiny nemoci v těhotenství. Rodiče se rozvedli a tatínek mi velmi často volal domů, až mi to bylo nepříjemné se s ním dlouze vybavovat, když by mohl přijít do školy i mimo schůzky rodičů. Nikdy nepřišel. 

Jednou měl i zájem koupit dceři nějakou drahou hračku a chtěl asi můj souhlas. Tehdy mě napadlo, navrhnout mu, aby dcerce nechal udělat odlehčené hezčí brýle, ty těžké ji chuděrce pořád padaly a měla nosík otlačený. Sama jsem jí je mnohokrát čistila tak vím, jak musely tlačit.

A - šťastný konec - po Vánocích přišla do školy  jako úplně jiná holčina! Byla jsem moc ráda za svůj nápad. Prý jí nic jiného  neudělalo pod stromečkem  takovou radost . Dnes je z ní hezká slečna a NIKDY nezapomene pozdravit a hezky se usmát.

pateta

Díky za hezký a optimistický příběh na závěr dnešního tématu.

Reklama