Bulvár

Zatopený Karlín. Dneska má výročí

Děkuji za první příspěvek na téma Co vám vzala a dala voda. Na zážitky ze zatopěného Karlína se nedá zapomenout

karlin

Dnešní téma je pro naší rodinu osobní. Přesně před osmi lety jsme se nic netušíce evakuovali z pražského Karlína, jen s pár hadříky a s plenkami pro ani ne ročního Alberta. Ještě jsme přibrali moji mámu s kočkou, protože bydlela v Holešovicích, a odsud také musela pryč. Že se náš pobyt mimo domov protáhne na několik dlouhých týdnů, si nepředstavoval nikdo z nás. 

Abychom toho neměli málo, voda zaplavila i domek, který máme v Zadní Třebáni, přímo na břehu Berounky. Tam bylo 4,5 metru vody, takže vše zpustošené. Zahrada, stromy, přízemí domu, spousta naplavených odpadků.  Naštěstí naše pražské byty nebyly přízemní, takže tam jsme se mohli vrátit až po té, co se vše uklidilo, statik vyhodnotil, že dům nespadne, když šla elektrika a plyn.

karlin

Jakmile jsou někde povodně, hned se nám vybaví to bahno, smrad, nepořádek a zmar. A spousta práce, která se musí udělat co nejrychleji, jen co opadne voda. Dodneška jsem vděčná všem, co nám pomohli, ať už s úklidem nebo s ubytováním, se zázemím pro práci redakce. Museli jsme přenášet počítače – naše redakce Žena-in sídlila také v Karlíně.

Naštěstí se všechno zvládlo, následně opravilo a zrekonstruovalo. Našli jsme kanceláře na Karlově náměstí, vrátili jsme se do Karlína a domek ve Třebáni je po opravách také zase jako by povodeň nikdy nepřišla.  Vím, že všichni taové štěstí neměli, proto přeji všem postiženým, aby se vše rychle zvládlo a pomoc přišla rychle.

Klára Křížová

Přidávám se ke Kláře. Zatopený Karlín je i mým příběhem, i když s trochu jiným koncem. (Na druhé fotce vlevo je vidět, co zbylo z našeho domu.)

Jaké máte zkušenosti s vodou vy, milé ženy-in? Zažila jste některé povodně? Jak jste se z nich vzpamatovala? Kdo vám nejvíce pomohl? Stalo se některé z vás, že zažila povodně víckrát? Co vám vzala voda?

Nebo patříte k těm šťastným, kterým se velká voda vyhnula a mají z ní jen potěšení a užitek? I vy nám můžete napsat, nebo poslat fotografie z vodních radovánek. Dnešní téma má obě stránky. Temnou i tu světlou, ale takový už je život.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

   
12.08.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [7] Čírina [*]

  Praha bez Metra byla fakt na fyzičku, já chodila z Náměstí Republiky na fildu (staroměstská) a na tramvaj z domu to bylo další kilometr...

  Jinak můj táta dělal na obnově metra - chodil smrdutý, špinavý, utahaný a říkal, že i v metru byly vylité kanály, odpadky. Taky měl očkování na úplně všechno.

  Samotné povodně nemohu soudit, osobní zkušenost zasaženého nemám - ale co není, může být, pamětníci vyprávějí, že u nás na zahradě tékával kdysi potok.Sml15

  superkarma: 0 12.08.2010, 15:18:50
 2. avatar
  [6] Dante Alighieri [*]

  Dana Svobodová — #2 Nevím, co bych k tomu napsala víc, ten komentář obsahuje vlastně vše... Já u těch povodní nebyla, ani jsem nepomáhala s úklidem, skutečně není co víc psát. A stejně bych to teď už nestihla, všimla jsem si vaší výzvy až teď. Sml16

  superkarma: 0 12.08.2010, 15:04:09
 3. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Klárko, všechno nejlepší a ať se Vám už voda pro zbytek života vyhýbá:)

  superkarma: 0 12.08.2010, 12:14:00
 4. avatar
  [4] femme [*]

  já jsem měla tehdy na bytě dva měsíce kolegyni z Karlína, sice bydlela až ve 4.p., ale do baráku je nepustili ani nakouknout Sml22 Sml15 dcera měla zase několik dní "vodní" prázdniny, protože se nedostala přes Vltavu do práce Sml22 

  superkarma: 0 12.08.2010, 10:47:48
 5. avatar
  [3] mio [*]

  Tohle musí být fakt hrozný, prchat z domova ještě s tak malým prckem..Štěstí, že dům to "přežil"..

  A Kláře přeji vše nejlepší k svátku!Sml7

  superkarma: 0 12.08.2010, 09:58:04
 6. [2] Dana Haklová [*]

  Dante Alighieri — #1 To by skoro dalo na samostaný příspěvekSml16Nechcete nám napsat něco víc?

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #6
  superkarma: 0 12.08.2010, 09:47:23
 7. avatar
  [1] Dante Alighieri [*]

  Při těhle povodních v Praze byla zatopena naše škola na nábřeží a náš školní rok začal o dva týdny později. Blbé bylo, že nejezdilo metro a do některých míst ani tramvaje, takže jsme do školy ještě půl roku šlapali kilometr od Národního divadla. A tramvaje byly ráno tak narvané, že jsem musela třeba tři nechat ujet!

  1. na komentář reaguje Dana Svobodová — #2
  superkarma: 0 12.08.2010, 09:30:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme