Děkuji za první příspěvek na téma Co vám vzala a dala voda. Na zážitky ze zatopěného Karlína se nedá zapomenout

karlin

Dnešní téma je pro naší rodinu osobní. Přesně před osmi lety jsme se nic netušíce evakuovali z pražského Karlína, jen s pár hadříky a s plenkami pro ani ne ročního Alberta. Ještě jsme přibrali moji mámu s kočkou, protože bydlela v Holešovicích, a odsud také musela pryč. Že se náš pobyt mimo domov protáhne na několik dlouhých týdnů, si nepředstavoval nikdo z nás. 

Abychom toho neměli málo, voda zaplavila i domek, který máme v Zadní Třebáni, přímo na břehu Berounky. Tam bylo 4,5 metru vody, takže vše zpustošené. Zahrada, stromy, přízemí domu, spousta naplavených odpadků.  Naštěstí naše pražské byty nebyly přízemní, takže tam jsme se mohli vrátit až po té, co se vše uklidilo, statik vyhodnotil, že dům nespadne, když šla elektrika a plyn.

karlin

Jakmile jsou někde povodně, hned se nám vybaví to bahno, smrad, nepořádek a zmar. A spousta práce, která se musí udělat co nejrychleji, jen co opadne voda. Dodneška jsem vděčná všem, co nám pomohli, ať už s úklidem nebo s ubytováním, se zázemím pro práci redakce. Museli jsme přenášet počítače – naše redakce Žena-in sídlila také v Karlíně.

Naštěstí se všechno zvládlo, následně opravilo a zrekonstruovalo. Našli jsme kanceláře na Karlově náměstí, vrátili jsme se do Karlína a domek ve Třebáni je po opravách také zase jako by povodeň nikdy nepřišla.  Vím, že všichni taové štěstí neměli, proto přeji všem postiženým, aby se vše rychle zvládlo a pomoc přišla rychle.

Klára Křížová

Přidávám se ke Kláře. Zatopený Karlín je i mým příběhem, i když s trochu jiným koncem. (Na druhé fotce vlevo je vidět, co zbylo z našeho domu.)

Jaké máte zkušenosti s vodou vy, milé ženy-in? Zažila jste některé povodně? Jak jste se z nich vzpamatovala? Kdo vám nejvíce pomohl? Stalo se některé z vás, že zažila povodně víckrát? Co vám vzala voda?

Nebo patříte k těm šťastným, kterým se velká voda vyhnula a mají z ní jen potěšení a užitek? I vy nám můžete napsat, nebo poslat fotografie z vodních radovánek. Dnešní téma má obě stránky. Temnou i tu světlou, ale takový už je život.

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese redakce@zena-in.cz

Reklama