Zdraví

Zatočme s bolestmi zad

Snad každý z nás to již alespoň jednou zažil. Náhlé strnutí, ukrutná bolest pronikající do celého těla a mnohdy i slzy v očích. Ano, mluvíme o bolesti v zádech.
Někdy nás přepadne náhle, jindy nás trápí delší dobu a někdo dokonce trpí i bolestí chronickou.

Ať je to tak, nebo tak, je jasné, že bolavá záda dokáží pořádně znepříjemnit život a v žádném případě bychom tyto bolesti neměli podceňovat.

K jejich odstranění existuje řada metod, jako například správné rehabilitační cvičení, cvičení na míčích, fyzikální terapie anebo masáže.

A právě u masáží se dnes zastavíme.

Masáže uvolňují napětí ve svalech a tvoří pojivové vazivo elastičtějším. Neměly by se ale podstupovat při čerstvých zraněních nebo při poruchách srážlivosti krve. V každém případě byste ale měli mít na paměti, že masáže docilují pouze pasivního uvolnění napětí a je dobré je doplnit vhodnými vhodným aktivním cvičením.

Společnost Mercant vám nyní nabízí několik vysoce účinných masážních přístrojů od firmy Scholl, které vám pomohou zmírňovat bolesti až k úplnému vymizení a při jejichž používání se příjemně uvolníte a zrelaxujete.

Přístroj pro masáž krku s relaxačními zvuky

Za zvuků například tlukotu lidského srdce, vln oceánu či tropické letní noci si můžete uvolnit krční páteř. Tišící hnětací masážní efekt je aktivován přímo v oblasti krku, kde tiší a relaxuje strnulé svalstvo, které zároveň vyhřívá.

Magnety, které jsou součástí tohoto přístroje, aktivují přirozené tělesné ozdravné procesy a napomáhají krevnímu oběhu.

Přístroj pro masáž zad s infračerveným vyhříváním

Součástí této masážní sady je polohovatelný polštář, který lze nastavit pro různou intenzitu masáže. Pevná opora je vhodná pro intenzivní masáž a měkká naopak pro jemné masírování. Rovněž dva masážní motorky poskytují variabilní hnětací masážní efekt – nízká rychlost poskytuje relaxační masáž, vysoká nabízí více stimulujících pocitů.

Dva infračervené zdroje tepla slouží k přímému a rychlému prohřátí a uklidňuje strnulé zádové svaly. Výhodou tohoto přístroje jsou dvě individuálně nastavitelné zóny, takže bude záležet jen na vás, kterou část zad chcete masírovat – zda dolní, či horní.

Vaše pohodlí a požitek z masáže ještě zvýší bederní opěrka, která poslouží vaší bederní páteři jako opora, a dálkové ovládání celého přístroje, které indikuje masírovanou zónu a aktivovaný zdroj tepla.

Pokud vás tyto masážní přístroje zaujaly, tak vězte, že je to jen malá ukázka produktů, které společnost Mercant nabízí. Více informací získáte na stránkách www.mercant.cz a masážní přístroj si můžete objednat na dobírku na adrese info@mercant.cz .  

        
   
12.12.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] MartinaC [*]

  jo tak ty me boli porad

  superkarma: 0 12.12.2006, 09:50:51
 2. avatar
  [6] Léthé [*]

  Taky mě tuhle bolely záda a to natolik,že jsem se objednala k rehabilitačnímu lékaři. Ten mi naordinoval rehabilitační cvičení a učil mě dýchat do břicha,jelikož já dýchám vyloženě hrudníkem. Jenže cviky, které mě na té rehabilitaci naučili ,nejsou pro mě. Při všech předepsaných cvicích ležíte,uděláte jeden cvik,kdy se určité svaly mají protahovat a pak musíte tak minimálně minutu-dvě volně dýchat do toho břicha a ležet....pak další cvik a zase jen bez hnutí dýchat a ležet. Po několika takových cvicích jsem buď usnula ,anebo vzteky nakopla sešítek ,kde jsem si ty cviky poznamenala a vy la se na celé cvičení.Dál dýchám hrudníkem...přesto že již umím dýchat do břicha...jenže na to vždy zapomenu a pokud mě někdy ještě začnou bolet záda,budu raději skučet ,nadávat si jakej jsem hroznej lempl,ale k lékaři již nepůjdu .Komu není rady,tomu není pomoci

  superkarma: 0 13.12.2003, 15:26:58
 3. avatar
  [5] Vivian [*]

  Tak jsem si myslela, že se dozvím něco nového a zajímavého (mého občas trápí bolesti zad), ale jde bohužel jen o reklamu...
  Podle mě přístroj nikdy nemůže udělat tak kvalitní masáž, jako lidské ruce.
  Objednáme se s na thajskou masáž. Nedávno jsem o ní četla a ta mě, narozdíl od reklamy na masážní nesmysly, opravdu zaujala.

  superkarma: 0 12.12.2003, 20:30:02
 4. avatar
  [3] Brett [*]

  To by byl jen dalsi kram do domacnosti, ktery by se pouzival tak tyden. Moc tomu neverim.

  superkarma: 0 12.12.2003, 11:01:46
 5. avatar
  [2] Žábina [*]

  To bych mohla koupit manželovi....občas ho bolí záda,ale cena asi nebude nízká.

  superkarma: 0 12.12.2003, 09:21:35
 6. avatar
  [1] Aja [*]

  Tak tenhle "zázrak" jsme dostali loni k Vánocům... Po spuštění je dunění a hukot slyšet k sousedům.

  superkarma: 0 12.12.2003, 08:44:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme