Cestování

Zastavte se na Žofíně na Prague Wine Festivalu!

Stovky dobrých vín k degustaci vás čekají již tento víkend – od 17. do 19. září 2010 na Slovanském ostrově v Praze na zcela unikátní akci nesoucí název Prague Wine Festival.

Podobná akce, nesrovnatelná svým rozsahem i zaměřením na širokou i odbornou veřejnost s jakoukoliv jinou, v našem hlavním městě doposud zásadním způsobem chyběla. „Přitom Praha je městem, které má staletí trvající vinařské tradice – vinice, založené Karlem IV. v Praze, se rozkládaly na úbočí vrchu Vítkova, na území dnešních Vinohrad, ale i Žižkova, Vršovic a Libně,“ řekl ředitel festivalu David Kučera z pořádající společnosti Prague Wine Festival.

Dominantní postavení na současném domácím trhu mají samozřejmě vína moravská, která budou na festivalu zastupovat přímo výrobci – vinaři z nejlepších moravských vinařských oblastí. „Chybět nebudou ovšem ani čeští výrobci a zástupci vinařství z významných vinařských zemí Evropy – od Slovenska, Rakouska přes Německo a Maďarsko až po Francii,“ upozornil Kučera.

Celý festival bude mít bohatý doprovodný program – hudební vystoupení folklorních souborů, můžete se těšit například na Jarmilu Šulákovou s Fleretem, Jitku Zelenkovou nebo Annu K, přednášky sommeliérů a prezentace vín, dětský program, dražbu vín či soutěže o nejlepší vína, které vyhodnotí odborná veřejnost i návštěvníci.

Podobné akce se přitom konají tradičně ve velkých evropských i světových městech – v Budapešti přímo na hradě, ve Vídni, v Berlíně a dalších městech je ročně navštíví statisíce návštěvníků. „Praha se k těmto městům nyní připojí,“ uzavřel Kučera.

Zdroj: Tisková zpráva

   
17.09.2010 - Tipy - autor: Klára Milošová

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme