Zdraví

Zastavte osteoporózu dobrou prevencí

Osteoporóza postihuje významnou část naší populace. Tato nemoc způsobuje řídnutí kostí, které stárnutím v průběhu času ztrácejí svou pevnost a pružnost. Z těchto příčin dochází ke snazšímu vzniku zlomenin a dalším zdravotním komplikacím. Zlomeninu související s osteoporózou utrpí za svůj život 30-50 % žen. Nemoc se však nevyhýbá ani mužům. Mezi preventivní opatření patří pravidelný pohyb, zdravá strava, ale také užívání volně prodejných originálních léků, které obsahují důležité látky pro prevenci osteoporózy – vápník, vitamín D a kostní minerály.

V civilizovaných zemích se výskyt osteoporózy odhaduje na 7-8 % populace. V přepočtu na Českou republiku to představuje 1 milion nemocných. Odhaduje se, že v roce 2050 se celosvětově zvýší počet zlomenin kyčle u mužů o 310 % a u žen o 240 %.

CaltrateVýskyt osteoporózy v populaci se neustále zvyšuje. „Důvodem je především zvyšující se věk populace, nedostatek pravidelného pohybu, snížený příjem vápníku, ale především vitamínu D do organismu,“ říká doc. MUDr. Václav Vyskočil, Ph.D., vedoucí Osteocentra Fakultní nemocnice Plzeň – Bory.

Zodpovědným přístupem ke svému zdraví můžeme řídnutí kostí výrazně zpomalit

Boj s osteoporózou je náročný. Kromě zdravé životosprávy a pravidelného pohybu můžeme přistoupit i k užívání různých léčivých přípravků. Patří mezi ně i volně prodejné tablety Caltrate PLUS. Toto originální léčivo přináší kombinaci sedmi složek důležitých pro prevenci osteoporózy. Obsahuje nejdůležitější kostní stavební kámen – vápník. Dále vitamín D, nezbytný pro vstřebávání vápníku ze střeva, a 5 důležitých kostních minerálů (hořčík, zinek, měď, mangan a bor), které všechny hrají zásadní roli v budování a obnově kostí a chrupavek, jejich pevnosti a pružnosti.

Osteoporóza u žen nad 45 let zapříčiňuje vyšší počet dní strávených v nemocnici než mnoho jiných chorob včetně cukrovky, infarktu myokardu a rakoviny prsu.
   
03.10.2013 - Nemoci - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. [1] DOMINIKA26 [*]

    Já babičce pravidelně kupuji colavital, je supr na klouby, bere ho i strejda,který závodně běhává.

    superkarma: 0 04.10.2013, 12:40:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Speciál inkontinence
Očkování proti klíšťové encefalitidě? Odpovězte a vyhrajte balíček RADOX!

Náš tip

Doporučujeme