Vztahy

Zastavíte jen pusou, nebo i autem?

Zastavíš u nehody? Samozřejmě!! Deset lidí z deseti vám na podobnou otázku odpoví přesně nakopírovanou odpovědí. Logicky. Všichni přece chceme být slušní lidé.

Skutečnost mnohým ale přímo bere jejich slova z úst…

…ona to v reálu totiž není vůbec žádná snadná věc. Hlavou projede celá paleta scénářů.

Teď tam bude dítě nebo někdo, kdo krvácí, přijedu pozdě, dokážu tam vůbec něco? Co když ještě víc uškodím? Mám na to vůbec nervy?

A když si to všechno jeden za volantem přehraje, je najednou o pár set metrů dál a už to vlastně nemá ani cenu.
No, pro někoho mohlo…

Kam se poděli?

siMěla jsem v úterý plné auto dětí a řítila se přiměřenou rychlostí po namoklé silnici směrem na Boleslav za jasným cílem. Ten cíl byl štěně německého ovčáka. Fenka. 

Svého bígla jsme dali jedné malé holčičce, která byla hodně nemocná a která po ní prahla. Abych se přiznala, nevadilo mně to. Bígl není ovčák a moje předešlá Ladynka…

…holt jsem se přecenila, když jsem myslela, že jiná rasa bude lepší. 

Strašně jsme se na slečnu ovčákovou těšili a do Hradce Králové to bylo ještě hodně daleko.

„Ty bláho, mami, vidíš to?“ hlásí všichni kousek před Bělským mostem.

Viděla jsem. Jak bych mohla nevidět auto v protisměru rozervané jako prápor. Před námi jelo hodně aut a proti také.

„Ježiši Kriste. Johanko, ty zůstaň v autě,“ poprosila jsem, protože je to tam vážně hodně frekventované a hlavně jsem netušila, co uvidíme. Kdyby mně v tu chvíli někdo změřil tep, byla by to zajímavá hodnota.

Rozbolel mě žaludek a klepaly se mi ruce. Ale copak lze udělat něco jiného než se pokusit pomoci?

„No tak hysterická jim moc platná nebudeš. Hruť se laskavě až pak,“ přikazovala jsem si. Krom toho mi moc nepřidaly výkřiky Pavlíny a Alice „Ty vole, to je strašný, co proboha dělal, že to takhle otočil.“

Se staženým žaludkem jsem spěchala k autu. V zemi vyrytá rýha od střechy, po které evidentně jel několik metrů.

Stále nikdo nezastavoval.

Kolem auta byl strašný nepořádek. Vysypaná cédéčka, kusy oděvů – hrozný. Se strachem jsme nakoukly do vozu. Všude krev, nafouklé airbagy.

Ale lidi nikde.

„Proboha, kde jsou?“ ptali jsme se všichni a hlavou projela hrozná představa, že posádka je vysypaná někde kolem, nebo že je někdo pod autem.

Zavolala jsem 158 a nahlásila nehodu, patrně se zraněním, ale bez posádky. Řekli, že hned jedou. Po několika minutách konečně zastavilo další auto.

Pán s dodávkou. V ní čtyři malé děti.

„Potřebujete pomoct?“ volal už z dálky.

„Já nevim právě, tady nikdo není – mají tu věci, je tu krev, ale nejsou tu,“ křičela jsem na něho.

Než přijela policie, našli jsme v autě tašky, peněženky i občanské průkazy a doklady tří mladých lidí. Pročesali jsme půlku lesa, jestli se někdo někam neodplazil. Nikde nikdo.

Policisté pro jistotu udělali po příjezdu totéž, navíc kontaktovali nemocnice.

S pocitem, že snad pro ně někdo třeba přijel a odvezl je, jsme se rozloučili a pokračovali. Za tu dobu, co jsme hledali posádku vozu, vedle pána s dětmi zastavila ještě jedna paní.

Dohromady tři auta za tři čtvrtě hodiny!

Kdybyste ale položili všem, kteří ani nepřibrzdili, otázku, zda by zastavili, já se vsadím, že každý by bez rozpaků odpověděl, že ano!

No, mnoho z nás by s odpuštěním zastavilo asi jen „hubou“, protože pak se to má jinak. A důvod, proč ne, se nakonec zřejmě najde vždycky.

TOP 5 "nejlepších"

1.  Tam už někdo asi byl – (A jak to víte? Co když ne?)

2.  Ty bláho, právě spěchám, on zastaví ten za mnou – (Jestli spěchá jako vy, tak asi těžko.)

3.  Proboha, co tam budu platnej? – (Hodně, možná třeba jen zavolat sanitku. Je zdarma!)

4.  Však už sem tutově někdo jede – (Jestli všichni, kdo projeli, takhle přemýšleli, tak opravdu nejede.)

5.  Já na to nemám nervy! – (Zkuste si představit, že v tom autě jste, že doufáte, že vám někdo pomůže, že jste odkázaní na ty, kteří s takovou jistotou běžně říkají „samozřejmě, že bych zastavil“)

bTen den byl divný. Potkaly jsme ještě další tři nehody.

Žádná ale nebyla taková. Jedna obrácená dodávka a pán, který hlásil už zdálky, že je v pohodě, že volal sám a nic mu není, a jedna, kde už zasahovala záchranka i policie.

Byla jsem šťastná, že jsme pořádku doma i s Bridget (Jonesovou).

A navíc, co se týče svědomí, usínala jsem bez výčitek.

   
20.11.2009 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [49] SARI [*]

  dewil — #47 Upřímně a od Sml25 musím říct, že řidiči jsou neohledupní a o tom to pak všechno je, dokonce bych to napsala i jinak, ale nechci být sprostá.

  superkarma: 0 22.12.2009, 01:09:06
 2. [48] Terinka1984 [*]

  uprimne sama nevim, jestli bych dokazala vhodne pomoci, ale myslim si, ze bych zastavila.. pisi "myslim", protoze jsem jeste v takove situaci nebyla

  superkarma: 0 21.12.2009, 03:17:03
 3. [47] dewil [*]

  Dělám u sanitky a musím říct, že někteří řidiči jsou strašně neopatrní, nepozorní a hlavně je jim všechno jedno. Často se nám stává, že když jedeme na výjezd, někteří frajeři nás ještě předjíždí. Že neuhýbají, to je kolorit, ale ta lhostejnost mě zaráží. Kolegům z jiného kraje např. jakýsi chvátající řidič popojel se sanitkou, protože mu překážela. A přitom máme v sanitě důležité přístroje, léky a pomůcky, které musíme mít po ruce a ne se otočit a zjistit, že sanitka stojí o 300 m dál. Asi bych si do nového roku přála, aby byli lidé k sobě pozornější, tolerantnější a více si pomáhali...

  1. na komentář reaguje SARI — #49
  superkarma: 0 20.12.2009, 13:05:17
 4. avatar
  [46] Kristulka [*]

  DanaD — #31 chválím Sml59

  superkarma: 0 11.12.2009, 09:23:06
 5. avatar
  [45] Zázvorka [*]

  wich — #41 Jo, tak to je přesný! Taky mi přijde, že sanitkám nikdo neuhýbá. Já jsem dokonce jednou na semaforéch už byla až za krajinicí kvůli sanitce a ostatní nic. Mě to tak naštvalo, že jsem začala troubit a teprve pak se milostivě odkulili stranou!

  superkarma: 0 30.11.2009, 12:24:33
 6. avatar
  [44] wich [*]

  SARI — #42 Jo, to je pravda, pozor na cigoše hlavně kolem Olomouce Sml22

  superkarma: 0 23.11.2009, 17:15:42
 7. avatar
  [43] LadyZa [*]

  No taky jsem zastavila a pomáhala při nehodě, to bylo v pořádku, vzpomněla jsem si i na všechno, co nás v CO učili. Jenže když bylo po všem, tak jsem se tak rozklepala, že mě museli policajti odvézt k nim a jeden jel mým autem za námi. Tam mě dávali dohromady a i tak jsme volali známejm, aby si pro mě přijeli. Nic mi nebylo - byl to šok, který nastal až po akci, spravilo to  pár panáků.  Sml16Sml59

  superkarma: 0 23.11.2009, 13:56:45
 8. avatar
  [42] SARI [*]

  ... aby taky člověk jednou nezastavil a nebyl pak bez auta, bez peněz a nakonec snad i bez oblečeníSml57

  ... jo taky jsme jednou zastavili, bylo tam náledí a max. 40km rychlost - blbeček si myslel, že to neklouže a že tam ta značka je jen tak a pak je manžel ještě s jedním pánem tahali z auta ven. Nic se nikomu nestalo, ale komentář jsem si fakt neodpustilaSml57

  1. na komentář reaguje wich — #44
  superkarma: 0 22.11.2009, 22:33:13
 9. avatar
  [41] wich [*]

  Spíš mě serou amatéři, co neví, jak se mají na silnici chovat, když za nimi jede sanitka. Když slyším houkání, stočím auto co nejvíc ke kraji, klidně mimo vozovku, vždyť tam jde o lidský život!

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #45
  superkarma: 0 21.11.2009, 17:05:22
 10. avatar
  [40] wich [*]

  Krišpína — #3 Gwendylon — #4 Taky se mi vždycky udělá mdlo až potom Sml22

  superkarma: 0 21.11.2009, 17:02:30
 11. avatar
  [39] wich [*]

  No, kdybych projížděla kolem a viděla, že u havarovaného auta stojí další, nezastavovala bych. Motání dalších lidí je tam zbytečné. Dle situace bych zpomalila (z důvodů, jež uvádí Rikina) nebo normálně projela.Párkrát jsem viděla třepat se tělo, hlavně na zastávkách. Zastavila jsem, zavolala záchranku a dala první pomoc.

  superkarma: 0 21.11.2009, 17:00:15
 12. avatar
  [38] Allma [*]

  My se tak nachomejtli jednou v noci u nehody. Už tam 2 auta stála, ale zastavila jsem jestli něco nepotřebují. Nikoho nanapadlo vypnout zapalování a světla Sml80to dělal manžel. Byla to děcka kolem 20 roků a měli rodičů Fabii. Jak tam stála na střeše, tak obvolávali kámoše co s tím, ale že se tam kroutila jejich kámoška v bolestech břicha, nenapadlo zavolat sanitku nikoho Sml80 a ani ji zakrýt, jen ji litovali Sml80

  superkarma: 0 21.11.2009, 16:31:02
 13. [37] Rikina [*]

  Lyoness — #27 No a není možné, že lidi projíždějí kolem nehody nízkou rychlostí ne proto, že by se chtěli zrovna kochat, ale proto, že kolem nehody se obvykle hemží účastníci nehody, policisté, případně lékaři a podobně, a ti kolem projíždějící jenom nechtějí nikoho z nich srazit? Sml80 Taky tam může být vylité něco kluzkého na vozovce, že. Sml57

  Ohledně zastavení nevím, nemám auto, tudíž nejezdím a k nehodě nepřijdu. Asi podle okolností, jestli je tam místo na bezpečné zastavení, jestli někdo mává, a vůbec jak celá situace konkrétně vypadá. Ono takové vozidlo v příkopě tam může být třeba už od předvčerejška, a nevyžaduje to okamžité řešení. Sml80

  superkarma: 2 21.11.2009, 08:30:59
 14. avatar
  [36] Suzanne [*]

  Jak se tady pozastavujete nad "kocháním" a čumilstvím... Nevidím na tom nic špatného ani divného. Lidi se sbíhají k nezvyklým situacím i ve starých románech a příbězích, je to prostě lidská vlastnost, chtít vidět cosi hrůzného či divného na vlastní oči. Dřív se chodili dívat na popravy a nikomu to divné asi nepřišlo. Netvrdím, že je to společenské, ale lidi se prostě podívají, co se stalo.

  superkarma: 0 20.11.2009, 23:18:57
 15. avatar
  [35] kebulkaevulka [*]

  Ypozane — #34 No to si hodila odkaz!!!!!Tak radši nic nedělej

  superkarma: 0 20.11.2009, 19:44:26
 16. avatar
  [34] Ypozane [*]

  No, asi nějak takhle Sml24http://magazin.automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=8138

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #35
  superkarma: 0 20.11.2009, 17:22:49
 17. avatar
  [33] maje [*]

  Sunny.B — #32 v tom horším mě budou chtít znásilnit a ono jim to nepůjdeSml32Sml32Sml57 ne, dělám si srandu. je pravda, že v dnešní době si nikdo nemůže být jistý. já se snažím pomoci každému, ale např. když někdo stopuje (i když je to ženská), tak nezastavuji.Sml24 bojím se o život svůj a hlavně dcery (když už někam cestuji, jezdí všude se mnou)

  superkarma: 0 20.11.2009, 15:15:21
 18. [32] Sunny.B [*]

  Je to těžké. V dnešní době různých podvodů apod. Pokud to vyloženě není nehoda, která je opravdu poznat, asi bych nezastavila. Co když je to jenom nahrané a po zastavení člověka přepadnou a v lepším případě jen okradou...

  1. na komentář reaguje maje — #33
  superkarma: 0 20.11.2009, 15:03:21
 19. avatar
  [31] DanaD [*]

  musim se pochlubit, pred tydnmem jsem tady  pred 6 rano osetrovala cyklistu ktereho kousek od naseho ustavu srazilo auto.. teda spis hojen povalilo, celkem nic mu nebylo, odmitl i volat policajta, ne zvonil u nas na dvere ze  mu z nohy tece krev,  jestli by si to u nas mohl zalepit.. tak jsem mu to vycistila,  10 cm ranu na holeni pekne zamaslickovala.. i cajik jsem nabizela, byl sice lehce popelavym, ale prej ze pojede doprace ze to ma kousek..   vten moment me toprislo jako samozrejmost.. nastesti me krev a takove ty ruzne veci nevadi...

  1. na komentář reaguje Kristulka — #46
  superkarma: 0 20.11.2009, 14:03:02

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kebulkaevulka [*]

  Zatím se mi to nesalo,ale nejsem si 100% jistá jestli bych zastavila,převážně jezdím s dětma,ale asi jo,taky se hned skládám když vidím krev.nebudu ze sebe dělat supre hrdinku,ale až se mi to jednou stane a já se budu muset rozhodnout,vezmu si k srdci,tvých pět,doufám že se do takové situace nedostanu,pak by se taky mohlo ukázat,že jsem vlastně srab a bezcitná svině.Moc dobře by se mi nespalo!Sml68

  superkarma: 0 20.11.2009, 13:36:05
 2. [29] Bébina [*]

  Lyoness — #27 Tak tohle ja nedelam, na nehodu, kde uz je sanitka a policajti jako ridic nekoukam a kdyz jedeme s pritelem, rikam mu at si vsima silnice, ze se podivam za nej. Videla jsem dokument, jak prave ti cumilove dost casto zpusobi dalsi nehodu.

  superkarma: 0 20.11.2009, 13:26:45
 3. [28] Sekyrová [*]

  Koukám Míša už dostala krásný dárek k Vánocům. Má skvělé jméno.

  superkarma: 0 20.11.2009, 13:13:06
 4. [27] Lyoness [*]

  maje — #25 Ano, to bohuzel vidam dost casto... Ne pri takovemto nestesti, ale...

  Denne dojizdim do Prahy a stava se dost casto, ze se proste dve auta tuknou [ci to do sebe dve a vice poradne naperou] Ikdyz je odstavi, ze defakto provoz neblokuji, okamzite je zacpa, protoze tam kazdy projizdi dvacet tricet, aby se mohl "pokochat"...

  1. na komentář reaguje Bébina — #29
  2. na komentář reaguje Rikina — #37
  superkarma: 0 20.11.2009, 12:50:42
 5. avatar
  [26] ToraToraTora [*]

  maje — #25 Ano, čumilů je vždycky dost. Kde jinde seženou ty hyeny lepší fotkySml68

  superkarma: 0 20.11.2009, 12:26:56
 6. avatar
  [25] maje [*]

  to já znám jiný případ. jednou hořelo - zůstala tam žena a malé dítě. celá vesnice tam běžela a dívala se, jak je obě oživují. co na to říct?Sml80Sml80

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #26
  2. na komentář reaguje Lyoness — #27
  superkarma: 0 20.11.2009, 12:15:35
 7. avatar
  [24] Michaela Kudláčková [*]

  Bébina — #20 ...to nikdo neví...

  superkarma: 0 20.11.2009, 12:12:51
 8. avatar
  [23] SStream [*]

  Jak už tady bylo zmíněno - ne vždycky se zastavit dá...  Jsem prakticky řidič z povolání a u nehod se snažím zastavit, ale pokud by moje zastavení způsobilo nehodu další, pak to nedělám! Především na dálnici, dvouproudovce je to s prominutím o hubu. Posledně jsem zastavila u docela brutální nehody dvou aut - na dvouproudovce je předjížděl kamion a do pravého pruhu se vrátil příliš brzy - návěsem je roztočil do hodin, pak to bylo o svodidla, pak o další auto za nima. Byla jsem třetí a tak jsem zastavila, v jednom autě byly dvě malé děti a těhotná mamina..bylo to docela masakr. Pán s kamionem samozřejmě ujel...  Strávila jsem tam 2.5 hodiny, nejlepší byli policajti, kteří mě vyloženě vyslýchali...

  superkarma: 0 20.11.2009, 12:00:28
 9. avatar
  [22] enka1 [*]

  Ale stejně, naštěstí se mi to stalo málokrát, mám vždycky pitomej pocit ještě z jednoho důvodu. Kdysi byl v TV takový pokus: nainscenovali nehodu a počítali kolik lidí zastaví. Dost lidí,kteří zastavili a byli chváleni, odpověděli, že to bylo naposled. Stavím, ale tu blbost mám vždycky před očima.

  superkarma: 0 20.11.2009, 11:34:50
 10. avatar
  [21] enka1 [*]

  Krišpína — #3 Takových je nás asi dost,to je asi nějaký pud. Jednou jsem držela kluka za hlavu a v ruce mi narůstala boule za chvilku větší než dlaň. Švihla jsem sebou, jak odjela záchranka, ale ještě tam bylo dost lidí.

  superkarma: 0 20.11.2009, 11:28:50
 11. [20] Bébina [*]

  No a kde byli nakonec ti lidi?

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #24
  superkarma: 0 20.11.2009, 10:27:42
 12. avatar
  [19] Maši [*]

  Mně se přímo před očima stala nehoda, kdy auto srazilo chlapa na kole, ten letěl vzduchem přes kapotu a dopadl mi před koly...nehýbal se, řidička co ho srazila zkolabovala a moje 10ti letá dcera v autě začala zvracet..tehdy jsem jednala jako robot, sanitku, chlapa do stabilizované polohy, vytáhnout jazyk, přikrýt, vytáhnout ženskou z auta a položit ji, malou dát na vzduch....to všechno přišlo, až odjeli záchranáři, takový třes, že jsem neudržela volant....

  superkarma: 0 20.11.2009, 10:21:15
 13. avatar
  [18] Michaela Kudláčková [*]

  Lyoness — #17 Měla jsi strach, ale zastavila jsiSml67...víš, tohle je těžký...strach je mrcha, to je pravda. Nejhorší asi ale je, ležet někde zaklíněnej a mít strach, že všichni budou mít strach.Sml80

  superkarma: 0 20.11.2009, 10:12:00
 14. [17] Lyoness [*]

  Taky si myslim, ze dost lidi nezastavuje ze strachu. Jen si vzpomente na pripady, kdy ten, kdo zastavil byl jeste okraden...

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #18
  superkarma: 0 20.11.2009, 09:59:20
 15. [16] Lyoness [*]

  Jo, je to tezky. Jela jsem takhle jednou v noci po takove silnicce mezi poli, vidim, ze proti me jede auto. Najednou se auto ztratilo - odbocit tam nebylo kde.

  Potkala jsem ho na strese v prikope.

  Zastavila jsem a zavolala sanitku. Ale mela jsem takovy bobky, ze budu muset nekoho tahat ven - vsude smrdel benzin...

  Nastesti vsichni vylezli ven bez zraneni a sanitka se odvolavala.

  superkarma: 0 20.11.2009, 09:58:16
 16. avatar
  [15] femme [*]

  Michaela Kudláčková — #14  no aspoň něco Sml30

  superkarma: 0 20.11.2009, 09:45:13
 17. avatar
  [14] Michaela Kudláčková [*]

  femme — #13 ...zatím má jen mobilaSml30Sml54

  1. na komentář reaguje femme — #15
  superkarma: 0 20.11.2009, 09:30:53
 18. avatar
  [13] femme [*]

  Michaela Kudláčková — #10  no neříkej mi, že to chůdě je ještě bez klíčů??????????? Sml6 Sml30

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #14
  superkarma: 0 20.11.2009, 09:29:12
 19. avatar
  [12] femme [*]

  Michaela Kudláčková — #9 tak nějak Sml30

  superkarma: 0 20.11.2009, 09:27:43
 20. [11] FAXÍK [*]

  smutné zážitky, ale štěňátko je nádherné  Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 20.11.2009, 09:14:18
 21. avatar
  [10] Michaela Kudláčková [*]

  femme — #8 ..je to tak chytrý štěně, že jí za chvíli dám klíče od bytuSml16

  1. na komentář reaguje femme — #13
  superkarma: 1 20.11.2009, 09:12:33
 22. avatar
  [9] Michaela Kudláčková [*]

  femme — #7 Sml30...schýza co ?Sml30

  1. na komentář reaguje femme — #12
  superkarma: 0 20.11.2009, 09:11:36
 23. avatar
  [8] femme [*]

  jinak Jonesová je super mazlík Sml58Sml67

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #10
  superkarma: 0 20.11.2009, 09:10:43
 24. avatar
  [7] femme [*]

  Míšo tos mi připomněla, jak jsme jednou taky zastavili u dopravní nehody, auto bylo dost rozflákaný a když jsem nakoukla dovnitř, tak jsem myslela, že sebou hodím o zem, uvnitř byli dva lidi, kteři byli celí červení a zbytek auta byl taky červený Sml28 ale všechno bylo naštěstí jinak, lidi byli skoro nezranění Sml67 ta červená totiž nebyla krev, ale červená barva, oni jí totiž vezli několik plechovek a při té nehodě se plechovky otevřely a ta barva se všude rozlila Sml30 

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #9
  superkarma: 0 20.11.2009, 09:10:02
 25. avatar
  [6] prece ja [*]

  mě se povedlo, že na silnici v lese mě do škarpy zahnalo protější auto (jel jak prase 100km a prostředkem, potkali jsme se v zatáčce). zastavilo všech asi 10aut, alespon aby se zeptali jestli potřebuju pomoct. lano měl až ten poslední, tak mě vytáhl. Sml16

  superkarma: 0 20.11.2009, 09:01:15
 26. avatar
  [5] Michaela Kudláčková [*]

  Krišpína — #3 ...Jsi dobráSml67...ono se tohle stává, když si to člověk prostě z nějakého vyššího principu zakáže podvědomně.

  Když se mi podřezala Míša sklenicí na chatě, držela jsem jí ruku na zápěstí z Davle až do Prahy.

  Skácela jsem se spolehlivě v momentě, když jsem jí předala se slovy "je to asi tepna" ve dveřích sestřičceSml16

  superkarma: 0 20.11.2009, 08:46:18
 27. avatar
  [4] Gwendylon [*]

  Krišpína — #3 Nejsi, taky napřed konám a špatně je mi až pak...

  1. na komentář reaguje wich — #40
  superkarma: 0 20.11.2009, 08:45:33
 28. avatar
  [3] Krišpína [*]

  Asi jsem divná, běžně omdlévám při banálním odběru krve, ale stalo se mi, že jsem se připletla k dost závažné nehodě. Nevím kde se to ve mě vzalo, ale byla jsem schopná strčit ruce do pulsující rány a vydržet tak do příjezdu sanitky. Vidět tohle třeba jen v televizi, tak se skácím. Tenkrát se mi udělalo mdlo až pár hodin poté. Pokud vidím nehodu a není tam sanitka nebo policie, zastavím vždy. Asi jsem blázen.

  1. na komentář reaguje Gwendylon — #4
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #5
  3. na komentář reaguje enka1 — #21
  4. na komentář reaguje wich — #40
  superkarma: 0 20.11.2009, 08:27:16
 29. avatar
  [2] Suzanne [*]

  Vždycky jsem se ocitla u nehody, kde už několik aut stálo. Zeptali jsme se alespoň, jestli je něco potřeba. Nemůžu dát ruku do ohně za to, jak BYCH se chovala, ale jsem přesvědčená, že minimálně sanitku a policii bych uměla zavolat v jakémkoli šoku.

  superkarma: 0 20.11.2009, 08:15:23
 30. [1] Kapradina [*]

  Teda Míšo, máte můj obdiv. Nejhorší je, když bych něco takového viděla u frekventované silnice, kde se bezpečně zastavit nedá. Leda zavolat na 158.

  superkarma: 0 20.11.2009, 08:08:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme