Bulvár

Zásoby do zahraničí

Před první dovolenou v Chorvatsku s cestovní kanceláří mi sestra povídala, a to úplně vážně, že slyšela o tom, jak tam mají dost drahou vodu a že si nějakou vezme sebou (pro sebe a rodinku). Chvíli jsem na ni koukala, a pak se s úsměvem zeptala, jestli si vezme dvoulitrovky, anebo půl a litrovky. Než se stačila rozmyslet, dodala jsem, aby se všichni do toho autobusu vešli, když si každý přibalí vody na skoro dva týdny. Zamyslela se a zmoudřele prohlásila, že není tak chudá, aby si nemohla koupit dražší vodu, a že si teda koupí o zmrzlinu míň, aby netrpěla žízní...

Češi jsou vůbec v zahraničí slavní svými  „zásobami“ z domova. Moje kamarádka Dana patří mezi příklady. Na dovolenou do Španělska si vzala tak velkou tašku, že vyhrála první místo v největším zabrání zavazadlového prostoru. Řidič autobusu ji dokonce podezíral, že pašuje mrtvolu. Ani já, ani moje kámoška Lenka jsme netušily co si sebou všechno veze. Tašku vyhodila do předsíňky stanu a po celou dobu pobytu ji „do dna“ nevybalila. Ale měla vše, na co jsme si jen pomyslely! Celou manikúru, kulmu, fén, sexy oblečení, teplé oblečení, masku na strašení, karnevalovou masku hnusného chlápka (v té na nás vybafla, když jsme šly v noci z toalet) a nakonec i vteřinové lepidlo, které si původně přivezla i s nafukovacím lehátkem. To totiž nějak „unikalo“ a hodlala si ho tady vylepšit. Nakonec lehátko letělo do popelnice i s lepidlem, protože zjistila, že v jednom krámku stojí nafukovačky míň než to lepidlo, které si na něj speciálně koupila!     

A tak už jsem na cesty poučena, balím jen to nejnutnější a v případě nouze si přikupuji drobnosti, protože pokud člověk nejede zrovna na poušť, tak sežene po celém světě všechno, a dokonce za přijatelné ceny.

No a na ostrov bych si z věcí vzala stan (abych měla kde spát a nelezly po mně příšery), pitnou vodu (já bych ji sama určitě nenašla) a nástroj na snadné sbírání ovoce (nejsem opice, nevyšplhala bych se ani metr nad zem!). Lidi ani zvířata neuvádím, protože ti do věcí nepatří. :)

Hezký den přeje všem ženám-in

Margaretka


Také přejeme hezký den a děkujeme za pěkný příspěvek.

redakce@zena-in.cz

   
23.01.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Jakanovka [*]

    No tak to jsem jak ta kamarádka.V našem karavanu najdete o dovolené cokoli a to nemluvím o potravinách.Kddyž si např.můj muž povzdechl,že nemá čím by naolejoval jakousi nepřístupnou kulisu u převodovky(či co to bylo,klidně jsem sáhla a podala mu kohoutí brko.Myslela jsem,že ho "trefí",ale měl radost.Takové věci,jako různé druhy lepidel,samolepek,gumiček,provázků,štětečků,skleniček a všeho možného mám vždy "na skladě".Ani nevím,jak se nám to do karavanu vejde.

    superkarma: 0 23.01.2007, 22:27:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme