Bulvár

Zaskočila tchyně


Ahojky všem "sufražetkám" a samozřejmě nejen jim, že páni tvorstva?

 
Když se při drbání s přítelkyněmi dostaneme na téma emancipace, vždy si vzpomenu na dobu tak před 20 lety, co se událo v naší rodině.
Byla jsem na mateřské dovolené s tehdy 1,5roční dcerou. Tenkrát ještě neexistovaly papírové pleny, jen látkové, které se musely vyvařovat a prát. Denně jich dcerka "spotřebovala" tak 60-70 ks. Pračka byla v permanenci denně od rána skoro až do večera. Někdy se mi stalo, že jsem nestačila uvařit teplou večeři pro manžela. Ze začátku to chápal, ale když "občas" k nám zavítala jeho máti a viděla, že její "drobeček"nemá nic teplého do žaludku po namahavé práci, tak začala do něho "klavírovat" svoje rozumy.

Chvíli jsem snášela jeho brblání, že si neumím zorganizovat práci na celý den. Ale jednou už pohár přetekl. Vyskočila jsem a povídám: "Víš co, drahý, uděláme spolu dohodu. Ty si vezmeš v práci dovolenou na dva týdny, já si najdu brigádu také na dva týdny. No a v těchto týdnech si vyměníme role v domácnosti. Souhlasíš? Nebo  jsi jen maminčim chudáček?"

Překvapilo mě, že ihned souhlasil. Po prvních třech dnech jsem nacházela byt i dceru v naprostém pořádku, až mě to samou překvapilo. Ale nedalo mi to a jednou jsem se doslova jako detektiv přikradla před náš dům. 

To, co jsem viděla oknem, mě úplně odrovnalo. Manžel se díval na televizi, dcerka si hrála v ohrádce a kolem plotny a pračky kmitala jeho matka. Rozčertila jsem, vlítla dovnitř a seřvala jak manžela, tak tchyni, co se mi se....e do domácnosti. Tchyně vypadla jako "cukrář" a dlouho se u nás neukázala, manžel se mi  začal omlouvat, že uznává, že je to nad jeho síly a abych se zase ujala vedení domácnosti podle svých sil a možností. No a od té doby mi nikdy nic nevyčetl, a dokonce se naučil vařit lépe než já, a o víkendu nevím, co je to stát u plotny. 
Všem mladým ženám ale i mužům přeji pevné nervy a hodně tolerance při vzájemném soužití. Neboť podle klasika jsou ženy z Venuše a muži z Marsu a musí se vždy doplňovat a tolerovat, pokud chtějí spolu žít a milovat se.
Januše. 
 
Milá Januše... jejda. Úplně se mi vybavila téměř stejná situace. Ani já jsem si to neuměla zorganizovat, ani já jsem neuměla chudáčkovi uvářit pořádné jídlo.. "Podívej, jak je hubenej!"... A když jsem na tři dny odjela, maminka nastoupila a kmitala jako o život. Chtěla jsem je tehdy oba zabít! Rozumím Ti.
   
03.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [20] karlik [*]

  monja:Už nemám dlouho matku ani tchyni. Tchyně byla lepší.

  superkarma: 0 03.08.2005, 18:05:25
 2. avatar
  [18] *Kotě* [*]

  Drapinka: na energie potřebné pro každodenní praní a vyváření plenek, pokud je nepereš ručně u potoka a nevyváříš na uhlových kamnech, vynaložíš zhruba stejně peněz, jako kdybys kupovala papírové pleny. Jen máš pocit, že to tak není, protože ty peníze konkrétně "nevidíš" - projevují se na vyšších účtech za elektřinu a vodu.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:36:31
 3. avatar
  [17] karlik [*]

  Není to o dětech ani plenkách ale spíš o tchyních, Oženil jsem se témněř v pravěku a tak jsme v létě bydlely na chatě a když už to pro zimu nešlo tak střídavě u moji matky nebo manželčiných rodičů. Když jsme bydlely u moji máti po příchodu z práce to bylo "Haničko uděláme si kafíčko a přez rameno ke mně, skoč nakoupit a cestou vem ze sklepa uhlí. Jó u tchyně to bylo o jiných věcech. Po příchodu z práce já v kuchyni žena se zouvala v předsíni a tchyně "Hanko nevidíš, že ten kluk je doma z práce tak pojď mu nandat ten oběd. A o tom to vlastně je.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:26:24
 4. [16] Kikoska [*]

  Drapinka: Nevím, jestli to není nevhodný dotaz, ale jaký je Tvůj měsíční příjem? A partnera? Třeba někdo dovede poradit jak vyjít... Myslím, že když se chce, tak jde vše, ale nechci dělat chytrou, třeba to fakt nejde...

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:24:46
 5. [15] Katka [*]

  slyšela jsem diskuzi na českém rozhlase, že když porovnáte cenu papírových a látkových (poř. cena, práce, opotř. pračky, prášek..). Vyjde to na cenově na stejno...jenže s těmi papírovými máte "spoustu" volného času.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:21:34
 6. avatar
  [14] gerda [*]

  Deja: tak to mě pobavilo. Parádní ukázka mužského myšlení - on měl vlastně pravdu taky!

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:17:46
 7. avatar
  [13] Nikusa [*]

  Já kupuji(sice ted už jen na noc)papír.pleny v Tescu a vyjdou levně(ted momentálně 168Kč),to není zase taková hrůza.Kámoška mi řekla,že by je nekoupila,ona jedině opravdové Pampers,ale můžu říct,že já jsem s těma Teskáckýma nadmíru spokojená.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:05:58
 8. avatar
  [11] Deja [*]

  No ano, "pemprsky" nás také o chvíli minuly. Ze začátku jsem neměla ani automatku a vařila jsem na sporáku a máchala ve vaně. Když už byli kluci na pleny dva /ten druhý se narodil po 1,5 roce po prvním kousku/ a já měla na ruce velice chutný zánět šlach a ještě ke všemu bloklou krční páteř, takže druhou ruku bez citu, tak teprve se manžel odhodlal mi pořídit ten krám pro lenivé ženské, tj. automatickou pračku /ovšem penízky jsem si na ni musela našetřit sama z mateřské/.
  On sám osobně máchal pleny 1x v životě /to jsem měla horečku/. Ptal se "kolikrát to mácháš", pravím "3x". Z koupelny slyším 1x napouštět vanu, potom máchání a už si píská, že věší. Říkám "máchal jsi jen jednou", "ne" praví on a chlubí se, že dokonce 4x, když viděl, že nevěřím a nechápu, tak mi to předvedl:jeden mách doleva, druhý doprava, třetí doleva, čtvrtý doprava a to vše v jedné a té samé vodě.
  Jó a od tchýně si nosil domů katrůlky.

  superkarma: 0 03.08.2005, 13:56:29
 9. avatar
  [8] gerda [*]

  Nikusa: ono to tak chodilo, o jednorázových plínkách slyšet nebylo a prali a máchali všichni. Takže to jednomu nepřišlo jako hrdinství. Já, když začly jednorázové plenky, jsem si myslila, že pro dítě to bude spíš škodlivé, protože ho nic nenutí, aby hlásilo vykonanou potřebu, když se cítí suché, a bude se těžko učit na nočníček:) - samozřejmě mylný názor, všecko je v pořádku i tak.

  superkarma: 0 03.08.2005, 13:10:26
 10. avatar
  [7] Nikusa [*]

  když si vzpomenu jak jsem (hlavně do čeho)před 20ti lety přivedla na svět syna,tak je mi hezky u srdce.Bydleli jsme přechodně s manželem na horské chatě mých rodičů(samota),bez vody(studna v lese 5min.chůze-tahali jsme ji v kýblech),kadibudka kousek od chaty,v chatě malá kamínka a když nasněžilo a manžel věděl,že bych se s kočárkem na saních ani nedostala do vesnice,vstal ve 3h.ráno a 2h.odhazoval sníh,aby pak stihl do práce.Já vyvařila na kamínkách ve velkém hrnci plínky a když se muž vrátil,vysekal ve studánce u chaty led a máchal plínky.Byla to tenkrát hrůza,bydleli jsme tam od 6měsíce těhotenství,až do synových 8měsíců.Ale bylo to zároven to nejhezčí,co jsem kdy prožila a manžel(bohužel bývalý)se osvědčil,jako chlap do nepohody.

  superkarma: 0 03.08.2005, 13:00:10
 11. [6] Kikoska [*]

  gerda: Hustýýýýýýýýýýý!!!!!!!!! A dneska půlka mladejch tvrdí, jak si dítě nemůžou dovolit... Bych chtěla vidět, jak by to zvládali... Noooo, velká poklona!!!!!!!!!

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:59:34
 12. avatar
  [5] gerda [*]

  Kikoska: no jó, tak to chodilo. Byly dva kyblíky, jeden na počurané, druhý na (vyklepané a odeprané) pokakané. Každé ráno se to dávalo vyvářet do hrnce, protože jsme měli jenom vířivou pračku a ta nevyvářela. Dneska se divím, že jsem to vydržela. Denně, někdy i večer, když se zadařilo a byla řídká stolička

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:55:26
 13. avatar
  [4] gerda [*]

  , a ještě by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby tchyně po ruce nebyla? To by musel kápnout božskou hned na začátku!

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:53:37
 14. avatar
  [3] Enya [*]

  Ach jo, ty maminky jsou někdy na zabití U nás je to naštěstí naopak, skoro-tchýně mě spíš usměrňujě, ať na jejího synáčka nejsem tak hodná

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:48:56
 15. [2] Kikoska [*]

  60-70 plen denně?!?!?!?!?!?!?!

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:47:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme