Máme tu klasickou čtvrteční otázku. Dnes má dvě části. Nejdříve je potřeba vyluštit klasickou osmisměrku a poté ještě přijít na šifru.

Když jsem přemýšlel nad dnešní soutěží, říkal jsem si, že bych mohl najít nějakou zajímavost, kterou nevědí všichni.

A myslím, že jsem takovou věc našel.

Dnes jsem nezašifroval celou otázku, jen klíčové jméno.

Ještě než však položím otázku, mám pro vás upozornění.

Níže zveřejněnou osmisměrku můžete vyluštit tak, že si ji vytisknete, ale také přímo v naší stránce. Stačí na osmisměrku kliknout a do nového okna prohlížeče se vám otevře osmisměrka, která je aktivní.

Platí to samé co minulý týden. Vše co vyluštíte, se vám ukládá do cookies. Pokud je při zavření stránky, či prohlížeče mažete, nebude si váš počítač pamatovat, co už jste vyluštila a co ne. Pokud nemažete, budete to mít uložené a můžete tu stránku libovolně zavírat. Pro nápovědu zmáčkněte na stránce s osmisměrku klávesu Esc.

Tak tedy víte skoro vše. Já ještě prozradím, že v osmisměrce je zašifrováno jméno i nápověda k rozšifrování toho jména.

A nyní otázka: Jaké bylo rodné křestní jméno prezidenta ….

postava.jpg

AKARA, AMOLETY, ATAKY, ČLUNY, FREON, HLEDÍ, KARMA, KOLIER, MANDARINKA, METUZALEM, NELAD,  OHRYZEK, REVÍR, SATYR, ŠEJKR, ŠNAPS, TYRAN  VČELA, VEČER, VERNE, ZÁKAZ, ZLOMENINA,

Takže osmisměrku již máte vyřešenu, teď již jen rozlousknout jméno a vložit ho tam kam máte.

Odpověď na otázku, ne otázku samu, vložte do odpovědního boxu.

KLIKNI odpovědní box KLIKNI

Nevkládejte odpověď DO DISKUSE POD TÍMTO ČLÁNKEM.

Dále vás žádám, abyste si pod tímto článkem nenapovídaly, neradily atd., abyste nezkazily zábavu těm, co si chtějí na řešení přijít samy.

Soutěž začala dnes tedy ve čtvrtek 27. 9. 2012 v 8.00 a skončí v pondělí 1.10.2012 v 8.00, V pondělí dopoledne zveřejním správné řešení i odpověď.


Hádanková soutěž (ve které dostanete každý pracovní  den jinou otázku) probíhá od 24. 9. 2012 do 24. 10. 2012. Pokud odpovíte správně alespoň na 5 hádanek, zařadíte se do slosování o vůni Pure O2 od AVONU, pokud odpovíte správně alespoň na 10 hádanek, zařadíte se také do slosování o dárkovou tašku MAYBELINE.

Reklama