Vztahy

Zase nás seřežou!

Každý rok před Velikonocemi zažívám stále ty samé pocity. Žádné těšení, jarní jihnutí, žádné rozjímání a vítání jara… Kdepak. Od dob svého útlého dětství očekávám Velikonoce pravidelně poněkud rozhozená a plná rozporuplných pocitů.

Samozřejmě, že čím jsem starší, tím více mám tyto svátky tzv. “na háku”, ale nepříjemná pachuť se mi i tak vrací stále. Coby malé holčičce mi je nedokázala vykompenzovat ani velikonoční nadílka s čokoládovými zajíci a slepičkami. Nejradši bych si plný sáček dobrot nechala ujít, jen kdybych se tím vyhnula onomu ponižujícímu zvyku – být povinna nechat se vyšlehat od každé osoby mužského pohlaví, která se rozhodne mě tímto “roztomilým” obyčejem obšťastnit.

Abyste mi rozuměli. Nejsem ignorant a různé zvyky a tradice dodržuji ráda. Ale přiznám se bez mučení, že konkrétně vyplácení pomlázkou nenávidím z hloubi celého svého ženského srdce.

Před rokem jsem v tomto článku popisovala brutální pomlázkový útok na mou malou dívčí dušičku i tělo a právě tehdy se ve mně poprvé v životě probudila touha zasvětit svůj život boji za ženská práva.

Po otřesné zkušenosti, kdy jsem byla nikoliv symbolicky vyšlehána, ale doslova nemilosrdně seřezána, jsem podobným velikonočním útokům byla vystavena pravidelně rok co rok. Banda mužského pokolení z našeho širokého příbuzenstva se totiž vždy bavila tím, že hromadně objížděla všechny spřízněné domácnosti a bez jakéhokoli citu se vrhala do bytů a domů a s neskutečným řevem a obrovskými pomlázkami honila osoby něžného pohlaví od věku cca tří let do 70 po interiéru, dokud je všechny nedohnala a jak se patří nezmlátila. Doslova. Pálivá jelita zdobila pak naše pozadí a nohy několik dnů, občas i týdnů – to pokud jsme měly smůlu a byly jsme až několikáté v pořadí. V tom případě byli totiž koledníci patřičně posilněni alkoholem, v důsledku čehož ztráceli i poslední zbytky zábran, pokud před tím nějaké vůbec měli.

Velikonoční pondělí pro mě tedy po celá léta bylo nevítaným a trpěným svátkem. Radši bych, kdyby nebyl a rozhodně bych místo něj radši nakráčela do školy a psala třeba písemnou práci z matematiky.

Nikdy jsem nepochopila, proč se z žen v tento den stávají zcela legální oběti, povinné strpět mnohdy velmi agresivní útoky, a proč se z jinak celkem normálních chlapů v toto jedno jarní dopoledne stávají hovada, která si zcela legálně ukájejí své agresivní a psychopatické pudy na svých ženách, milenkách, matkách, sestrách….

Nechápu, nerozumím a nikdy tomu rozumět nebudu. Ochotně rozdávám vajíčka a čokoládové bonbony malým klukům, kteří chodí po koledě, poctivě odříkají básničku a symbolicky mě pošimrají třásněmi na pomlázce. Pro ty mám vždy připraveny dobroty, kterými rozhodně nešetřím. Jakmile se ale za dveřmi objeví přiopilý exot, považující za své svaté právo mě v tento den seřezat … dělám mrtvého brouka. Neotvírám, nenalejvám, nepodstrojuju. Tůdle.

Když nad sebou tak uvažuji, připadám si v tomto ohledu možná mírně hysterická. A tak se vás ptám, milé dámy. Je mezi vámi nějaká, která se na Velikonoční pondělí těší? Nebo máte podobný přístup jako já – tedy, že to holt nějak přetrpíte a hlavně aby už to bylo za námi.

   
24.03.2005 - Láska a vztahy - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [125] lilithheta [*]

  Něco podobného si na mě někdo zkusil za dobu mé 26leté existence jenom dvakrát a vždycky dostalo dotyčné "hovado" ode mě takovou facku, že od té doby mám v tomhle směru docela klid. Vřele doporučuji.

  superkarma: 0 01.04.2005, 08:20:54
 2. avatar
  [123] peguša [*]

  Máme chatu nedaleko Prahy. Je tam asi 30 chat v blízkém okolí. Zakladatelé osady pravidelně dodržovali velikonoční zvyky. Dlouhá léta nás ženské a dívky chodili každý rok vyšupat a nikdy nám to nezprotivili. Prostě do nás nemlátili jako hluchej do vrat, ale jen tak symbolicky. Jenže postupem let starousedlíků ubývalo a začali jezdit noví majitelé. Pokud to byli potomci těch původních, bylo to tak jako kdysi, ale některé chaty byly prodány a noví majitelé sice zapadli do party, ale spletli si tradici s řešením svých komplexů. A bylo po tradicích. Na nějaké řezání nebyl nikdo zvědavý a tak se postupem času přestalo na koledu chodit. Pravda, poslední roky nebyly zrovna nejlepší, ale milé vzpomínky z dob dřívějších mi zůstávají v paměti. Mělo to své kouzlo a užila se při tom spousta legrace. Teď už zdobím a peču jen kvůli dětem a protože máme 2 dcery, vyplatí nás všechny (i mojí před časem ovdovělou mamku) můj muž.

  superkarma: 0 28.03.2005, 21:39:26
 3. avatar
  [119] Avilka [*]

  Gryzli 118: Nový deň u Židov sa začína po zotmení, preto sa udáva 14. nisan alebo 15. nisan( to je už po zotmení) pozri na vyznačenie sviatkov na http://www.calendar.sk/jewish_calendar-sk.php Tam je sviatok od 15. nisana. Je to každý rok iný deň vzhľadom na gregoriánsky kalendár, je to normálne vzhľadom na to, ako funguje židovský kalendár. Jedlo, včítane nekvasených chlebov som rozobrala v 109- hlavne ich symboliku.
  Podobne, dnes kresťanské sviatky Veľkej noci začínajú každý rok v inom období. Začínajú kvetnou nedeľou ( veľký týždeň), pričom hlavná časť začína Veľkým piatkom- ukrižovaním a končí v sobotu po súmraku Vzkriesením.
  Ak si dobre čítal 109, tak je jasné, aký je rozdiel medzi kresťanskými sviatkami a židovskými. Pohanská ( a neskôr aj komunistická) oslava jara nesúvisí s Veľkou Nocou ale časom sa, možno aj z ekonomických dôvodou šupli sviatky k sebe ( myslím ten cirkus na veľkonočný podnelok). V

  Inak v Biblii nenajdeš zmienku ani o vianočnom stromčeku a o dárkoch pod ním. To prišlo až v stredoveku, resp. v nedávnej minulosti a napriek tomu to neznamená, že Vianoce nie sú kresťanské sviatky.

  superkarma: 0 25.03.2005, 15:48:05
 4. avatar
  [116] Avilka [*]

  Fiona:

  superkarma: 0 25.03.2005, 10:02:03
 5. avatar
  [114] man-mimo [*]

  kississ: bohužel je to jen půl dne v roce

  superkarma: 0 24.03.2005, 22:42:15
 6. avatar
  [113] Avilka [*]

  Gryzli, ak myslíš ako pohanský zvyk to mlátenie a dávanie za to po vajici, dnes minim. dvacaťkorunák, pokus o umenie na maľovanon vajíčku, tak súhlasím.
  A súhlasím aj čo si písal o tom zháňaní žranice.

  Mňa najviac iritovalo, sedieť doma ako blb a tváriť sa ako náramne nechápavá, prečo tí hošáncí prišli a vyvaliť bulvy prekvapením, že ma oblejú a ešte hrať divadielko, že sa bránim a ej hľa, jak sú tí hošíci prefíkaní a jak ma "nečakane" obliali. Túdle. 4 kamošky sme zbalili saky paky a išli si do prírody opekať slaninu a špekáčik.

  superkarma: 0 24.03.2005, 21:58:32
 7. avatar
  [111] Avilka [*]

  Nyotaimori: Hodenie do vody je labúžo oproti tomu ako za socíku každý na teba nakytal voňavky typu živé kvety, Ogni Moskvy a iné dychy míra. To si smrdela ako kur...kufor celý týždeň. Tie ruské voňavky sa ťa držali ako kliešť.

  superkarma: 0 24.03.2005, 21:47:12
 8. avatar
  [109] Avilka [*]

  gryzli: velikonoce pohanský zvyk. No ešteže ťa nepočujú Židia. Židia oslavovali v tomto období Veľkú noc - pascha a sviatok nekvasených chlebov ( ide o rozdielne sviatky, ktoré sa časovo prelínali. Veľká noc bola 15.nisan a sviatok nekvasených chlebov od 15.-21.nisan).Vzťahuje sa na vyslobodenie Židov spod Egypskej nadvlády a ich odchod do Zemi zasnúbenej. Žida mali v noci zo 14.na 15. zabiť baránka, zjesť a pomazať krvov dvere. Boh takto pomazané obydlia minul a v ostatných zahubil prvododených od človeka po dobytok. Tento deň mali Židia oslavovať ako Pánov sviatok- Veľkú noc- paschu( značí aj heb. prechod). Následne mali židia 7 dní jesť nekvasený chlieb- ide o symbolický význam nového života, zbaveného od kvasu hriechu, ale aj skutočnosť, že Izraeliti narýchlo odišli z Egypta a nemali už kedy zarobiť kvasený chlieb.
  Na oslavu týchto sviatkov prišiel Ježiš Kristus do Jeruzalema, kde bol Judášom zradený a veľknazmi odsúdení.
  Po vzniku kresťanstva sa u kresťanov tieto na tieto sviatky pripomína urižovanie Krista a následne jeho zmŕtvychvstanie.
  A pretože sviatky pripadajú na jar tak sa k tomu pridali kuriatka, vajíčka a oblievačka- folklór.

  superkarma: 0 24.03.2005, 21:44:30
 9. avatar
  [106] Kimmy [*]

  Ahoj Meryl, tebe by sa pacili velkonocne sviatky v anglosaskych krajinach. Je to tu uplne ine ako tam doma. 'Sibacka' tu neexistuje, namiesto toho rodicia poschovavaju cokoladove vajicka a zajacikov po dome alebo po zahrade a deti ich musia hladat. Rodicia im povedia, ze to poschovaval velkonocny zajacik. Ja osobne som tuto tradiciu nikdy neskusila, ale javi sa mi to ako celkom dobra a pekna alternativa pre tych, ktori zrovna neoblubuju 'mlatenie'. Inac, moja babi (ktora pochadza z Moravy) tvrdi, ze tam sa nepolieva vonavkov, iba sibe. V madarskej dedine kde byva moj druhy dedo, ktory je zase z maminej strany, sa nesibe iba pofrka vonavkou alebo poleje vodou. Na Slovensku (v tych castiach kde ziju naozajstni Slovaci, samozrejme ) sa robi oboje. Ale inac ta vonavka tiez nemusi byt naj alternativa; dedo mi rozpraval, ze ked bol maly, tak vo Velkonocny pondelok isli zenske cele krasne vyobliekane do kostola a chlapi ich chytili a namocili do valova od prasiat. Tiez nic moc. Tak si clovek musi asi vybrat. Mozno to nie je ani tak tym sviatkom, ale skor ake individua sa v ten den vyberu na zalety; ak su to inac normalni slusni ludia, snad sa budu aj pri koledach tolerantni, ak su to nejaki primitivi, tak sa ich povaha prejavi asi aj tu.

  superkarma: 0 24.03.2005, 18:15:35
 10. avatar
  [105] Lentilka [*]

  U nás to bylo vždycky tak, že taťka s poťouchlým a škodolibým úsměvem pouštěl šlaháče dovnitř, zvlášť, pokud jsme ještě spaly . Jenže s postupujícím věkem jsme se proti tomu víc a víc ohrazovaly, pak se přidala i mamka a nakonec jsme nějak ty šlaháče odradily Teď už chodí jenom malí kluci - sousedi, známí, kteří jsou stydliví a moc milí, protože těm je aspoň hloupé mě šlehnout bolestivě . No a poslední roky to vůbec řešíme tak, že odjíždíme na nějaký výlet - hrady, zámky, procházka...

  superkarma: 0 24.03.2005, 18:06:21
 11. avatar
  [104] Lilinka [*]

  gryzli: jo,to mas pravdu,ja ale nepsala,ze zvyky jsou krestansky...I kdyz je to cele trochu jinak,tak jsem rada,ze jsem zase o neco chytrejsi

  Bába Bára: Taky uvazuju o tom,ze zamknu a vypnu zvonek a budeme se moci cele dopoledne venovat

  superkarma: 0 24.03.2005, 17:57:41
 12. avatar
  [103] Bába Bára [*]

  Asi žiju někde jinde, než většina tady. Velikonoce jsem v průběhu života slavila ve 2 rlzných městech a na 2 vesnicích, ale s šíleným mlácením jsem se nikdy nesetkala - a proto se na velikonoce těším. Dámy - co si to takhle trochu zpříjemnit sexem? Ten můj se v pondělí ráno vždycky tiše vyplíží z postele, vzbudit mě přijde s vlastnoručně upletenou pomlázkou. No a protože spím většinou málo oděná, tak si asi dovede domyslet, jak takové "vypácení" skončí. Takže já mám na velikonoce jen pěkné vzpomínky.

  superkarma: 0 24.03.2005, 16:25:22
 13. avatar
  [102] Crash_override [*]

  Majucha: brr, tak to tedy nezávidím... to je na
  Meryl: tak nějak zvažuji, zda otevírat nebo hrát mrtvého brouka. Dlouho jsme Velikonoce prostě neslavily (jsme domácnost o třech ženských ), ale řekla jsem si, že teď už by moji známí mohli mít trochu rozumu (jakože vyrostli a zmoudřeli ) I když jak vás tak poslouchám (čtu komentáře), převládá ve mě přesvědčení, že bych měla zalézt někam do bunkru, abych nepřišl ak úhoně

  superkarma: 0 24.03.2005, 16:19:12
 14. avatar
  [101] Gwendylon [*]

  U nás na "polovesnici polomaloměstě" ( opravdu nevím, jak líp popsat předměstí, kde bydlím ) sice chodí taťka s partou známých, ale nikdy nemlátí, jen párkrát zlehka ťukne pomlázkou... Kdyby přišel nějaký takový úchyl, jak, holky, píšete, tak buď neotevřu, nebo ho pozvu s pomlázkou dovnitř na dvůr... a věřte mi, že by si mezi mojí čuvačí smečkou asi rozmyslel na mě víc napřáhnout... Betyska dokonce považuje pomlázku za výtečný klacíček, loni ji taťka, když se vrátil, odložil do dílny, za půl hodiny byly cáry krepových mašlí a proutků po celé zahradě... lahůdková pomlázka

  superkarma: 0 24.03.2005, 16:01:07
 15. [96] Rikina [*]

  Lilinka: co si budeme povídat - křesťanské tradice jsou tady ve střední Evropě nějakých 2000 let. Předtím tu bylo spousta jiných tradic, a podstatně déle. Vánoce a velikonoce se slavěj desítky tisíc let, jenom ta forma se čas od času mění... a je pravda, co píše Vivian, je to nakonec jedno, ať si to každej užije, jak umí

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:37:52
 16. avatar
  [93] whitekitten [*]

  velikonoce jsou mi šuma fuk, vždycky mi byly. Nikdy jsem je neslavila, jen jsem si užila volného dne navíc. Od doby, kdy jsem nezaměstnaná mám volných dní dost, takže velikonoce ani nezaregistruji. Jen jednou, před 18 lety, mně můj bývalý hodil do vany plné vody. Byla sice teplá, ale já měla zrovna své ženské dny a to byl průšvih. Pro mně i pro něj. Od té doby velikonoce naprosto ignoruju. Velikonoce beru jen jako svátky jara, sluníčka a probouzející se přírody.

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:32:37
 17. avatar
  [92] pajda [*]

  Lilinka: rikina a gryzli mají pravdu - jsou to skutčeně pohanské svátky...v mnoha případech se taky dá zjistit z kronik a z historie, že i kostely stojí na místě, kde probíhaly pohanské obřady. Když už byli lidé zvyklí něco dělat nebo někam chodit, tak proč to nevyžít, že?

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:32:22
 18. avatar
  [91] Vivian [*]

  gryzli: Velikonoce jsou nejdůležitější křesťanské svátky pohanská nebo keltská tradice asi taky nějaká je, já nevím přesně, ani nemám čas ani chuť to někde hledat, nakonec je to fuk, já to stejně neslavím...

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:22:10
 19. avatar
  [90] Lilinka [*]

  Rikina: tak to jsem asi zrovna ve skole chybela

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:21:49
 20. [89] Rikina [*]

  Lilinka: naopak ten základ je pohanský, a Ježíš Kristus je na to dodatečně naroubovanej. Ono se to hodilo využít, ty dávné zvyky, protože zrušit je nešlo, církev to náhodou má promyšlené. Vánoce totéž...

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:16:24
 21. avatar
  [88] Lilinka [*]

  gryzli: to teda slysim poprve,ze Velikonoce jsou pohansky svatky... Vzdyt jsou to nejdulezitejsi krestanske svatky v roce!!!Ukrizovani a zmrtvych vstani Jezise Krista ti nic nerika? Mozna ty zvyky jsou pohanske,ale zaklad rozhodne ne.

  superkarma: 0 24.03.2005, 14:01:11
 22. avatar
  [87] Fripa [*]

  Manx:

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:19:04
 23. avatar
  [84] Bobša [*]

  gavi: dneska by jsi ho mohla zažalovat ale nevím jestli by obhajobu nenahrál na otužování

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:14:24
 24. [83] Rikina [*]

  gavi: to je fakt, pamatuju velikonoce, kdy ještě sněžilo, to bych taky nerada plavala

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:13:43
 25. avatar
  [82] gavi [*]

  Rikina: taky řešení že mě to nenapadlo ale ne...kam bych šla leda si obejít celou dědinu a to v těch mokrých hadrech nebyl žádnej med

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:10:54
 26. [81] Rikina [*]

  gavi: Manx: janina01: no když už bych si pod nátlakem musela vybrat, jestli chci seřezat nebo hodit do řeky, tak beru radši řeku. Můžu přeplavat na druhej břeh a mám klid, ne ?

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:08:02

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [80] gavi [*]

  Manx: to otvíral můj otčím a měl z toho strašnou legraci a hlavně jsem nedělala bordel v jeho bytě.
  já u řeky odrostla tak mi to ani nepřišlo a taky plavu dobře ale ta kosaaaa

  janina01: jako ani ted neumíš plavat?

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:05:53
 2. [79] janina01 [*]

  gavi: to by byl problém, neumím

  superkarma: 0 24.03.2005, 13:01:29
 3. avatar
  [77] gavi [*]

  Manx: házeli a kolikrát i 5X za den já si pak tu vanu napouštěla dobrovolně.... pořád to bylo lepší než řeka
  Dneska jsem už odstěhovaná jinam ale házení do řeky tam je pořád

  superkarma: 0 24.03.2005, 12:55:15
 4. [76] Rikina [*]

  gryzli 74 : a co tedy Urbi et orbi, na Svatopetrském náměstí na velikonoční neděli, a vůbec to katolické divadlo každé velikonoce ? Že si to neušetřej, když jsou to pohanské svátky ?

  superkarma: 0 24.03.2005, 12:51:55
 5. [73] Rikina [*]

  Vivian: to já právě dělám, ale mrzelo by mě to volný pondělí proto rušit selektivně

  superkarma: 0 24.03.2005, 12:18:11
 6. avatar
  [70] Vivian [*]

  Rikina: proč "rušit selektivně"? Tradice ani zvyky přece nejsou zákonné normy, kdo chce, může je dodržovat, kdo nechce, nemusí... Takže si klidně vyber, co se tí líbí, a na zbytek se vykašli

  superkarma: 0 24.03.2005, 12:06:35
 7. avatar
  [68] gavi [*]

  šája: my máme před domem řeku a to byla teprve síla

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:59:14
 8. avatar
  [67] Vivian [*]

  Já to, Merylko, vidím podobně jako ty, i když žádnou vyloženě špatnou zkušenost nemám. Velikonoce mám ale ráda spíš jako svátky jara, jejich náboženské tradice mi coby nekřesťance nic moc neříkají (nejspíš stejně jako těm ožralým hovadům s pomlázkami ), takže pondělí velikonoční je mi celkem lhostejné. Volno si možná udělám, půjdu na procházku, když bude hezky... ale nějak nevidím rozumný důvod, proč bych se měla nechat od někoho bít jen proto, že je něco napsáno v kalendáři.

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:56:31
 9. avatar
  [66] Doubravka [*]

  Merylko mluvíš mi z duše, nesnáším to "řezání", otvírám také pouze malým klukům, kterí jsou i milí, jinak na velikonocích mám ráda jenom to volno.

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:50:14
 10. avatar
  [65] gavi [*]

  Tak Velikonoce pro mou rodinu hlavně znamenají vítání jara a nějaké vyplácení tatarem jsme dávno zavrhli.Ráno jak vstaneme dáme si mazanec poté děti prohledají byt či zahradu podle počasí kde jim schováme překvapení a hned potom odjíždíme na výlet někdy někam jenom kousek na procházku jindy si naplánujeme něco většího....po cestě se stavíme na chutný oběd...Prostě si uděláme krásný den pro všechny ne jen pro tu mužskou část

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:46:04
 11. [64] Rikina [*]

  gryzli: mně osobně chutná velikonoční mazanec i nádivka, vítám jeden den volna navíc vhodný na výlet do jarní přírody, a obarvit slovy čtyři kraslice pro syny, přítele a pro našeho dědu ( hlavně proto, aby viděli, jak jsem šikovná ) mi celkem taky přináší pozitivní pocity. Naopak polykání svěcených kočiček, náboženská procesí, řezání pomlázkou a polejvání vodou nemusím. Nešlo by ty připitomělé zvyky rušit tak nějak selektivně ?

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:39:10
 12. [63] otka [*]

  a velikonoce jsou přece JARO!!!
  konečně už

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:38:06
 13. [62] otka [*]

  mě to neobtěžuje,třeba děcka se těší,pro ně to je svátek.
  Jediné co nedělám je velkký úklid,protože uklízím průběžně.
  U nás třeba kluci chodí hrkat -to se tak říká ,od čtvrtka do soboty-v pátek musí syn vstát před pátou -jít hrkat a hrozně se těší,no upřímně ,protože si vyhrkají nějaké peníze.Ale nikdo to nebere tak že chodí žebrat,každý rád tu dvacku dá,protože bez hrkání by nikdo ani nezaregistroval,že jsou velikonoce.Jsem z vesnice,takže to asi beru jinak

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:36:03
 14. avatar
  [61] Bobša [*]

  gryzli: jsem potomek keltů a doufám, že budu do smrti! Velikonoce mám ráda a jsou pro mě svátkem jara (já chci jaro a už žádný sníh až zase za rok ) a už se moc těším na to jak bude všechno rašit a probouzet se. Už máme sněženky a čemeřici! Doufám, že nějaký ten impuls z vrbových proutků taky dostanu (O mlácení, jak ho tady líčíte, u nás vůbec, vůbec, vůbec nejde jsem z těch šťastnějších, co mám kolem sebe normální slušné lidi).

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:32:50
 15. [59] otka [*]

  myslím ,že to nejsou připitomělé zvyky,na vánoce taky dodržujete nějaké tradice,horší je ,že někdo to zneužije na takový mlácení až do jelit,jak už zde bylo napsáno.

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:18:50
 16. avatar
  [56] Danuna [*]

  Nesnasim velikonoce aby me rezal kde kdo na potkani ale znam holky,ktere se tesi to nechapu blbej zvyk.Kdyz byli kluci malí tak jsem to pretrpela ale dneska nejsem pro nikoho doma.

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:01:32
 17. [55] otka [*]

  já mám velikonoce ráda,prože nemám zážitky jako vy.knám chodí jen spolužáci mých dětí a prože můj nechodí několik let,nechodí k nám tudíž žádní ožralci.Hezké svátky přeju.

  superkarma: 0 24.03.2005, 11:00:31
 18. avatar
  [54] Křeček [*]

  janina01:

  superkarma: 0 24.03.2005, 10:32:05
 19. [53] janina01 [*]

  A moje dcera teď dodala, dobře jim tak, parchanti

  superkarma: 0 24.03.2005, 10:18:00
 20. [52] janina01 [*]

  Pamatuju si,jak jsme jeden rok s holkama nechtěly otevřít bandě kluků, pokřikovaly jsme na ně z okna a oni nevěděli, kudy se k nám dostat. Snažili se i ze střechy domu vlézt na balkon. Nakonec jsme povolily a domluvily se, že kluci můžou chodit jen po jednom. Toho prvního jsme tak pomlátily, že křičel z okna, nadával a všichni kluci, když ho slyšeli, utekli.Můžu vám říct, žádný z nich už k nám nepřišel.To byla lekce

  superkarma: 0 24.03.2005, 10:16:24
 21. [51] janina01 [*]

  zrušit velikonoce, zrušit velikonoce, zrušit velikonoce

  superkarma: 0 24.03.2005, 10:07:35
 22. avatar
  [50] Tesay [*]

  NESNÁŠÍM VELIKONOCE!!!
  Když sem nastoupila na průmyslovku tak na intru se držel zvyk že holky vždycky zmalují tak, že se druhý den - týden neposadí na zadnici (na intru bylo 5 holek a asi 400 kluků) děs běs. No, takže teď už neotvírám vůbec nikomu ani spolužákům, které jinak vždycky ráda vidím.

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:54:38
 23. avatar
  [49] marcellina* [*]

  z detstvi taky nemam na Velikonoce nijak pozitivni vzpominky.. ale ted to beru jako svatky jara, uvarim neco dobryho, udelame si vyzdobu a dokonce i muj partner (ackoliv driv lpel na pondelni velikonocni tradici a objizdel sve zname zeny a divky v okoli) letos navrhl, ze bychom si spis misto teto tradice mohli uzit sami sebe a vyjet si na vylet, do prirody atd

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:52:10
 24. avatar
  [48] Žábina [*]

  i když trávíme pravidelně Velikonoce na Šumavě, nemám s tímhle problém...to by si mohl někdo zkusit, ale asi bych mu to musela nejdřív dovolit...a to ani náhodou...
  a vtrhnout mě dovnitř banda ožralých koledníků? měla bych připravenej kýbl ledový vody a pěkně je zlila ...a bylo by mi jedno, že pak budu muset vytírat, ale za ten pocit by mi to stálo

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:49:39
 25. avatar
  [47] Kadla [*]

  Můj bývalý manžel si na mně vždycky na velikonoční pondělí vylíval vztek a děsně mě seřezal. Jsem ráda, že už s ním nejsem... a velikonoce nesnáším.

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:49:11
 26. avatar
  [46] Suzanne [*]

  Já jsem měla vždycky velikonoce ráda, naštěstí mě nikdo nikdy neseřezal tak, jak některé popisujete. To už bych asi vedla občanskou iniciativu za zrušení pomlázek a jejich majitelů - kreténů.
  Poslední léta vždycky přišlo tak 30 koledníků, jenom ti, kteří mě přes rok na ulici zdraví. Možná to bude i tím, že jsem do vsi jezdila jenom na prázdniny a když jsem se přistěhovala, tak začali zase jenom ti, kteří se mnou měli co do činění.

  Letos nestíhám, mám doma binec, ve vedlejší místnosti zedníky, a v so, ne, i v pondělí budu v práci. ...a teď se zvednu a půjdu sundat vánoční věnec ze dveří, přísahám

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:45:39
 27. [45] Rikina [*]

  Laila 43: v paneláku snadno - jednak slyším, co se děje na chodbě, takže opilecké halekání mě varuje, jednak se kouknu kukátkem, a neznámé osobě prostě neotevřu. Kdo může vidět, komu jsem otevřela a komu ne - možná sousedi na patře, a těm je to fuk. Ostatně jsem svéprávná bytost, a o tom, komu otevřu, tedy můžu svobodně rozhodovat, a jestli to někomu bude připadat pitomý, je to čistě jeho problém

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:45:37
 28. [44] Rikina [*]

  Nemám sice zkušenost se skutečným bitím, ale i tak mi velikonoce vždycky vadily. Otec mě, sestru i matku spíš jenom symbolicky polechtal, i když měl vždycky obrovskou vlastnoručně pletenou pomlázku se spoustou pentlí, ta sloužila spíš jako dekorace, celé svátky stála opřená v koutě. Pak chodili někteří spolužáci, ti se chovali taky slušně, jen tak plácnout přes sukýnku. Cizím se zásadně neotvíralo. Ale mě to přišlo stejně hrozně trapné a hloupé, stát ve dveřích s ošatkou vajec ( o která stejně nikdo nestál ) a nechat na sebe dělat opičky s pomlázkou. Bavilo mě kraslice zdobit voskem, jenže jsme potom ještě týden jedli vařená vejce na všechny způsoby... Moji synové chodili taky jen za kamarádkami, a měli přísně nařízeno nemlátit, ale tak kolem 10 let je to přestalo bavit a už s pomlázkou víckrát nešli. U nás ve městě teď chodí s pomlázkou většinou jen cikáňata, a nestojí o vejce vařená ani čokoládová, chtějí "bůra, nebo kusovku", takže jestli ještě někde existují malí koledníci, co říkají básničky, a jsou rádi za čokoládu, je to pro mě dost překvapivé zjištění.

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:35:19
 29. avatar
  [43] Laila [*]

  Mě by zajímalo, jak uděláte, že otevřete jenom někomu ? Přece když lidi vidí, že otevřete, tak to zkusí taky jestli něco nedostanou a otevřít jednomu a ten druhý, když vidí, že jsme doma tak tomu neotevřít, to mě přijde právě pitomý
  Toho se bojím a taky mě nejvíc štve, že na ulici tě přes rok ani nepozdraví a pak jen , aby se mohli hodně vožrat přijdou a koledujou

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:24:28
 30. avatar
  [42] šája [*]

  ve mně

  superkarma: 0 24.03.2005, 09:18:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme