Zdraví

Zásady intimní hygieny

Oblast genitálií vyžaduje zvláštní péči, kterou nesmíme opomíjet. Některé ženy si myslí, že čím víc si intimní místa myjí, tím mají větší pocit čistoty a ta prospívá jejích zdraví. I tady však platí, že stejně jako může mít neblahý vliv nedostatečná hygiena, zdraví neprospívá ani hygiena přehnaná. Odborníci doporučují zlatou střední cestu a ta spočívá v několika základních bodech, které bychom měly dodržovat:

· Intimní místa by se měla umývat ráno i večer - úplně stačí čistá voda, případně mýdlo s neutrálním pH (5,5) nebo gel pro intimní hygienu. Parfemovaná mýdla mohou změnit pH v pochvě, a tím způsobit vznik infekčních onemocnění.

· Pochva by se neměla nikdy vyplachovat - ani vodou, ani jakýmikoliv roztoky či bylinnými výluhy. Platí totéž co v případě používání silných mýdel: poruší se vnitřní poševní prostředí.

· Vyhněte se těsnému oblečení – Těsné oblečení nebo těsné spodní prádlo dává zelenou bakteriím, které mohou přispět v pochvě k rozvoji zánětu. Těm se obzvlášť daří v teplém a vlhkém prostředí. Těsné kalhotky, silonky, džíny a veškerá neprodyšná umělá vlákna vytvářejí ideální prostředí pro jejich nežádoucí množení. Těsné oblečení navíc lehce způsobí pocení, může dřít, a tím podráždit pokožku. Proto udržujte oblast genitálií v čistotě a vzdušnou.

· Dbejte na správné očištění konečníku po stolici směr utírání toaletním papírem je vždy zepředu dozadu, aby se nepřenášely střevní bakterie do pochvy, kde mohou způsobit infekci.

· Kalhotky je nutné měnit každý den, i když se neznečistí. Na povrchu textilie ulpívají bakterie, které nejsou vidět pouhým okem. Ty jsou zdrojem možné nákazy. Tyto bakterie se množí a chovají velmi rozpínavě, pokud kalhotky nosíte déle než jeden den.

· Zdaleka ne každý výtok z pochvy musí signalizovat, že se jedná o infekci. Téměř každá ženy pozoruje výtok - jedná se o běžnou činnost těla srovnatelnou s pocením. Množství výtoku, které z genitálií za den vyteče, je velmi individuální. Výtok se přirozeně objevuje i v průběhu menstruačního cyklu. Větší pohodlí v takových případech může zajistit použití prodyšné slipové vložky. Ta díky své struktuře zabraňuje udržování vlhkosti u těla, umožní cirkulaci vzduchu a spodní prádlo se výtokem neznečistí.       

    
   
17.06.2003 - Zdraví - autor: Odborný článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Olluška [*]

  Já za sebe mohu doporučit Chilly gel pro intimní hygienu Sml67

  superkarma: 0 09.03.2014, 16:41:26
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  To jsou snad staré známé věci, že se máme mýt bez mýdel a měnit prádlo. Já mám intimní mýdlo Chilly intima.

  superkarma: 0 09.12.2003, 16:16:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme