Vztahy

Zásadně se nerozcházím!

Rozchod není příjemná věc. Každý k němu přistupujeme po svém. Extrémní případ je můj kamarád František, který razí teorii, že je pro ženu lepší, když se rozejde ona, než aby se s ní rozcházel on.

Vždycky jsem byl příznivcem jasných řezů, pokud už k té nepříjemné rozchodové situaci dojde. Tedy rozejít se rychle, ať se člověk z celé věci může co nejrychleji vzpamatovat. Ne tak můj kamarád Franta. Jeho „rozchodová psychologie“ je následující.

broken

„Když už jsem rozhodnutý, že vztah dál nemá cenu, počkám, až se se mnou přítelkyně rozejde,“ řekl mi při jedné diskuzi. Důvod? Tvrdí, že je to pro ženu psychicky lepší a on že má čas. Říkám si, že na tom možná něco je, ale má to svá úskalí. Muž by asi v takovém případě musel být velice citlivý a hodně uvažovat nad tím, jak se chovat.

František to moc neřeší. Není dvakrát věrný typ, a když už je vztah za zenitem, nemá problém najít si paralelní přítelkyni. V jeho případě pak dochází k situacím, které mi vůči původní partnerce nepřipadají moc férové. Na druhou stranu nesporná Frantova ochota pomáhat dává celé situaci bizarní rozměr.

Stalo se například, že se František chtěl rozejít, ale jeho přítelkyně k tomu nedospěla skoro dva roky. A skoro dva roky s ním nadále bydlela, přičemž Franta měl novou tajnou přítelkyni. Hádáte správně, ani jeden vztah nedopadl nijak valně. Zvláštní však je, že původní přítelkyně zůstala Františkovi vděčná a považuje ho nadále za skvělého kamaráda.

Je možné, že rozchod tímto způsobem – „došťoucháním“ partnerky k rozchodu, bolí partnerku méně? Nevím, tak se na to zeptám vás, milé čtenářky...

Když se s vámi chce muž rozejít, je pro vás nejlepší...

Možnost%
… rychlý řez.58,3
… postupný rozchod, ale aby to udělal on.8,3
… když vám dá prostor pro to, abyste se rozešla vy s ním.33,3

Diskutujte o svém nejhorším a nejlepším rozchodu. Rozešel se s vámi někdy partner e-mailem či esemeskou? A rozcházíte se spíš vy, nebo býváte rozejita?

Přečtěte si také...

   
28.08.2013 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Altamora [*]

  Je to již hodně dávno, kdy se mě tohle téma týkalo. Protože kamarádky měly problém s odmítnutými partnery, řešila jsem to jako František. Přiměla jsem je, aby se rozešli oni se mnou, aby mě pak neprudili. Jenže to jsem byla ještě týnejdžr, ti mohou všechno. V dospělosti bych asi dala přednost ostrému řezu. Bez vysvětlování. Doufám, že se mě to týkat i nadále nebudeSml58

  superkarma: 0 28.08.2013, 09:43:50
 2. avatar
  [7] margot [*]

  řešení uvadajícího vztahu paralelní přítelkyní, o které po 2 roky ta současná netuší (že by došlo k jiné změně F. chování se nic nepíše)? to bych asi taky nezavětřila, protože mám svých starostí dost, než abych špionovala svého partnera. ano, rozchod by asi proběhl bez boje, bylo by to jedno veliké rozčarování, že jsem investovala 2 roky do idiota, který si to nezasloužil - myslím, že by v mých očích poklesl jako zrádce natolik, že bych neměla touhu se s ním v budoucnu setkávat, natož ho zvát svým kamarádem. to, že by mi lhal, udržoval mě v nějaké představě a naději, je pro mě daleko víc nefér než rozchod rychlým řezem.

  superkarma: 1 28.08.2013, 08:54:49
 3. avatar
  [6] OlgaMarie [*]

  Sml52

   A co když se přítelkyně kousne a ne a ne se rozejít?

  superkarma: 0 28.08.2013, 08:42:32
 4. avatar
  [5] bonda [*]

  Muži snášejí všichni kopačky od partnerky hůře než ženy.

  superkarma: 0 28.08.2013, 08:38:12
 5. [4] Rikina [*]

  Nikoliv, za rozchod "došťoucháním" - BTW fakt úžasný výraz, kam na tohle autor chodí? - bych asi pána vlastníma rukama uškrtila a pak tančila po mrtvole v okovaných botách. Sml57 Ne proto, že se chtěl rozejít, ale proto, že ze mě tímto učinil blbce okresního formátu. A na to já jsem hodně citlivá, když se se mnou nezachází jako se svéprávnou rozumnou bytostí. Naprosto nepochopím, jak může být bývalá přítelkyně ještě vděčná a pana Františka pokládat za kamaráda. Já už bych mu ani vody nepodala. No ale svět je holt pestrý a barevný, zřejmě jsou na něm i dámy, co jsou vděčné Františkům. Sml80

  superkarma: 2 28.08.2013, 08:17:43
 6. [3] Draco [*]

  jednou větou: František je prostě sráč Sml57

  superkarma: 2 28.08.2013, 07:31:37
 7. avatar
  [2] Barbucháč [*]

  František je tak trochu slaboch a vyčůránekSml68

  superkarma: 1 28.08.2013, 07:31:00
 8. avatar
  [1] Brixik [*]

  Tak snad jako ON se chce rozejít, tak to na rovinu řekne, ne?

  Každý rozchod bolí, ať proběhne jakkoliv, ale fér je, když si sdělí důvody a pokud teda se opravdu rozhodnou se rozejít, tak se rozejdou. Každeý si pak z toho může vzít nějaké ponaučení pro svůj další vztah.

  superkarma: 0 28.08.2013, 07:07:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme