Bulvár

Zarůstají mi nehty na nohou!

Zdravím,

rozhodla jsem se poprvé taky přispět svou troškou do mlýna.

Už několik let mám problémy se zarůstajícími nehty na palcích u nohou. Při delší chůzi to bolí a krvácí, když mi někdo omylem šlápne na nohu, mám pocit, jako by mi ji rozkrájel na tisíc kousků, o lodičkách a vůbec botách na vysokých podpatcích si můžu nechat jenom zdát. Vždycky jsem se za to strašně styděla, tiše jsem trpěla a nikomu nic neřekla. Byla jsem přesvědčená, že si za to můžu sama špatným stříháním (přestože jsem to dělala přesně tak, jak mě to maminka jako malou naučila) nebo nevhodnou obuví (přestože jsem vždycky nosila široké a celkem placaté boty). I mamka mi dávala najevo, že je to moje chyba, prý jak se v tom pořád „rýpu". Ale já jenom občas po koupání odstranila zaschlou krev a někdy jsem to mazala antibiotikovými mastičkami.

Jít k doktorovi jsem se strašně bála. Jednak jsem měla strach, že mi vynadá a potvrdí, že si za to můžu sama, jednak jsem se strašně bála, že mi ty nehty strhne a že to bude bolet ještě víc než teď. Tak jsem mlčela, chodila s tím celé roky, i v létě v zavřených botách, aby to nebylo vidět. Až současný přítel mě donutil objednat se na chirurgii, a to ještě jen výměnou za slib, že si zajde na kožní se znamínkem, které se zase ani trochu nezdá mně (A ještě tam nebyl! Budu ho muset donutit.)

Pan doktor mě ale velmi mile překvapil. Vůbec mi nevynadal, jen konstatoval, že to vypadá ošklivě a že mě to musí pořádně bolet. Taky povídal, že to není nijak výjimečný problém. Pak mi vysvětlil, že za to vůbec nemůže nějaké stříhání ani boty, ale genetika. Že mám prostě nehtové lůžko tak široké, že se nehet nevejde tam, kam má, a roste do kůže. Tudíž že se rozhodně nemusím bát strhávání nehtu, prý by to ani nepomohlo, nový nehet by zase rostl široký a zase zarůstal. Je třeba udělat plastiku nehtového lůžka. Takže mi při lokálním umrtvení uřízl 3 mm nehtového lůžka. A to jenom z jedné strany nehtu! Měla jsem tam čtyři stehy, dva týdny jsem to měla zavázané a ležela jsem s nohou nahoře, protože jak se do ní nahrnula krev, bolela jak ďas.

To bylo na podzim. Začátkem léta, až bude možné chodit v sandálech, protože do zavřených bot se s obvazem nevejdu, mě čeká druhá noha. A příští rok stejné kolečko s druhou stranou obou nehtů. Ale pak snad bude pokoj, konečně si budu moct koupit krásné otevřené botky na podpatku a nehtíky si nalakovat. A taky si zahrát fotbal, který jsem kvůli tomu nehrála od gymplu.

Milé čtenářky, jestli trpíte podobným problémem, nestyďte se za to a hlavně si najděte kvalitního doktora. A jestli máte ve svém okolí někoho, koho to trápí, hlavně se nechovejte, jako by byl kvůli tomu málem kriminálník (jako moje máti) a přesvědčte ho, že to má řešit.

Zdraví
Kassy


Děkujeme za zajímavý a poučný příspěvek i za odvahu se svěřit, a možná tak pomoct někomu, koho trápí podobný problém.

redakce@zena-in.cz

   
23.03.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Kassy [*]

  Amálie: Děkuji, zkusím to.

  superkarma: 0 26.03.2007, 13:28:46
 2. avatar
  [13] Meander [*]

  Lídy: S tím obvazem skutečně nejde vlézt do bot. Je to veliká bambule. Nehtová lůžka a maso pod nehty, to je strašně moc citlivé a příšerně bolí jakýkoliv dotek, takže ta bambule na prstě má opodstatnění.

  superkarma: 0 25.03.2007, 19:12:55
 3. avatar
  [12] Gedžitka [*]

  Jo mě tohle dělalo taky, hrozná bolest , pak mi dala MUDr jakousi antibiotikovou mastičku, asi 2x jsem ji použila a od té doby mám klid , naštěstí, protože jsem s tím fakt mívala hodně problémy a hodně hodně to bolelo , taky jsem před tím vyzkoušela kdeco

  superkarma: 0 24.03.2007, 00:39:41
 4. avatar
  [11] polgara [*]

  Loni jsem si s tímto problémem také užila. 3x během půl roku mi na palci pravé nohy zarostl nehet. Bylo to peklo, ale k doktorovi jsem nešla. Se slzami v očích jsem to nůžtičkami z manikúry vyrýpla, odstřihla a namazala Ichtoxylem (černá mast). Při stříhání nehtů si od té doby dávám velký pozor, abych nezastřihla moc. Ono to beztak ani moc nejde, protože mám na palcích u nohou tak silné nehty, že ani po delším namáčení v teplé vodě nejdou lehce ostříhat. Občas mě napadá, abych nedopadla jako ve filmu "Nástrahy velkoměsta".

  superkarma: 0 24.03.2007, 00:09:26
 5. avatar
  [10] Amálie [*]

  Kassy: Jsem to ale hlava! Česky se ozvou určitě.

  superkarma: 0 23.03.2007, 20:23:51
 6. avatar
  [9] Amálie [*]

  Kassy: Mohu doporučit privátní kliniku Laurea, Bulharská 29, Brno - Kr. Pole, tel: 541 420 771. Nelekni se, do telefonu se možná ozvou i německy, ale ceny mají velmi dobré. Doporučuju rovnou osobní návštěvu.

  superkarma: 0 23.03.2007, 20:20:56
 7. avatar
  [8] sue [*]

  Já nevím, proč by se za zarůstání nehtu měl někdo stydět? Já jsem před rokem trpěla zarůstajícím nehtem poprvé v životě a šla jsem na chirurgii hned, tam nejdřív nechtěli strhávat,ale nakonec strhli, nehet dorostl a zase zarůstal, ale protože jsem na chirurgii kvůli vážnějším případům vždycky strávila půl dne čekáním, přestalo mě bavit tam chodit, připadalo mi, že na chirurgii trávím většinu svého života. Nehet jsem si sama brousila, a spravil se sám, bez chirurga.

  superkarma: 0 23.03.2007, 15:21:06
 8. [7] Kapradina [*]

  Někdy je zarůstání nehtu součástí plísňového onemocnění.Matka tím trpěla celý život.

  superkarma: 0 23.03.2007, 14:49:52
 9. avatar
  [6] Lostris [*]

  Kassy: V Brně určitě musí být nějaké pl. chirurgie, kde to dělají laserem. Na různých diskuzích na netu jsem četla, že ve většině ordinací za to chtěj cca 1000 Kč (za jednu stranu). Já neplatila nic.
  Ať ti to v létě dobře dopadne

  superkarma: 0 23.03.2007, 14:28:21
 10. avatar
  [5] Kassy [*]

  Lostris: No jo, v Praze... V Brně o ničem takovém nevím.

  superkarma: 0 23.03.2007, 14:15:00
 11. avatar
  [4] Lostris [*]

  Kassy: jedna menší soukr. chirurgie v Praze

  superkarma: 0 23.03.2007, 14:11:16
 12. avatar
  [3] Kassy [*]

  Lídy: Ne, s obvazem skutečně nejde vlézt do bot. Měla jsem tam bakuli dvakrát tlustší i delší než ten oteklý prst a stejně mi skrz to prosakovala krev. Obden jsem chodila na převazy. Obě strany najednou nedělal proto, že to musel rozříznout až přes první kloub a pak zašít. Nebylo by tam dost místa na to, aby tam byly čtyři stehy na každé straně. Ten spravený už nebolí, i když je spravený jenom částečně. Vzal tu stranu, kde to bylo horší a po uzdravení splasknul otok, přestala tam pořád téct krev a výrazně se zlepšila i ta druhá strana.

  Toho doktora mi doporučila pedikérka s tím, že je to jediný doktor v Brně, který dělá tu plastiku. Že ostatní jenom strhnou nehet, což bolí a nepomůže a za chvíli tam pacienta mají znova...

  Lostris: A kde to bylo?

  superkarma: 0 23.03.2007, 14:07:52
 13. avatar
  [2] Lostris [*]

  Taky jsem byla na plastice nehtového lůžka, pouze na jedné noze, ale na obou stranách. Obvaz jsem měla jen týden a mohla jsem normálně chodit, protože mi to dělali laserem, žádné stehy, žádné šití, pohoda. Od té doby mám klid.

  superkarma: 0 23.03.2007, 13:59:51
 14. avatar
  [1] Lídy [*]

  Tak tenhle důvod zarůstání nehtu mě nenapadl... Znám dost lidí se stejným problémem a nehty jim strhávají pořád dokola. Ale nechápu, proč ten doktor dělal jen jednu stranu - to nešel udělat najednou jeden prst? A proč ta přestávka mezi dalším výkonem? Skutečně s tím obvazem nejde vlézt do bot? Každopádně hodně štěstí a radosti z "nových" prstů i bot

  superkarma: 0 23.03.2007, 13:37:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme