Začínáme první zahřívací kolo dnešních příspěvků. O svých zaručených zahřívácích nám jako první napsala čtenářka s nickem mio a my jí moc děkujeme

Krásné mrazivé ráno..Čerti mě včera nesebrali, což je možná škoda, protože v pekle určitě topiči nezahálejí.

V podstatě je mi jedno, zda je lehce nad nulou, slabý mráz nebo kosa jak na Sibiři. Zima mi je prakticky dost často i v 15 stupních nad nulou, takže když teplota venku klesne jen o trochu níž, vytahuju svou nejteplejší bundu, boty, čepice, šály a rukavice a je mi jakž takž teplo. V momentě kdy jde obrazně i reálně "do tuhého" a mrzne až praští, bych nejradši vůbec nevycházela a dál se hřála v náručí našeho ústředního topení, ale bohužel, dítě do školky samotné posílat nemůžu, to mladší chce taky občas poštípat tváře od Mrazíka a jíst se též musí.

Mám ale pár zaručených receptů, které mi na tuty přivodí teplo v těle a rozpálí líčka v tváři. Co teplo - mně bývá normální horko. Co horko - doslova ze mě leje..: Tyto mé "zahříváky" nastávají povětšinou v těchto situacích:

- když vycházíme z bytu. Samozřejmě v zimě. Děti jsou kompletně oblečené, čímž myslím 4 vrstvy oblečení - přes jednotlivé vrstvy kombinéz, svetrů a šál jim není málem vidět špička jejich nosu, já téměř to samé a vtom se staně NĚCO, což se bez výměny plenky řešit nedá. Zatímco urputně doluju z jednotlivých vrstev to mladší, samo sebe si označkované dítě, já krom šílené nevůně cítím hlavně návaly horka, stavy podobné předčasnému přechodu či pocitům šílence užívajícího si srpnové slunce v Egyptě. Může se mi pak někdo divit, že až dole u výtahu zjistím, že milé robě je sice přebalené avšak již znovu neobuté??

- když jedeme k drahému dědečkovi mých dětí (ohlášeně). Člověk velice snadno přijde na to, na co na všechno jsou mu klíče, když pán domu má zamčeno a svoje klíče zevnitř v zámku, a na co na všechno je takový zvonek u dveří či telefon, když pán domu nerad nosí naslouchátka. V létě by si člověk dřepl na zápraží a čekal, až děda půjde třeba se smetím, ale v zimě a s plnou posádkou v autě je obíhání kol domu a bušení na dveře a okna nejen skvělým mírničem vzteku, ale ani omrzliny nejsou v závěru akce tak velkého rozsahu.

- když až u pokladny při placení zjistím, že ta krásná sukně nebyla ve výprodeji, jak si moje chvilková slepota myslela, ale že je to horká (a pěkně mastná) novinka sezóny, ale přesto moje líná huba (holé neštěstí) mlčí, ruka zbaběle platí a mozek si představuje následující týdenní rodinný jídelníček o skladbě "Suché suchary a voda z kohoutku".

- když obdržíme roční vyúčtování za elektřinu

- když piju 5. svařák během hodiny a půl. Tohle zahřeje každopádně, a pokud ne, je mi to tak nějak jedno :-)

Vaše mio

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to si dovedu živě představit

Jak se zahříváte v zimě vy, milé ženy-in? Co vás zaručeně rozehřeje, rozpálí, nebo nažhaví? Pokud to nejsou vášně, co tedy? Jak se oblékáte v těchto dnech? Co máte na sebe nejteplejšího?Kdy jste se musela nejvíce nabalit? V čem jste vyrazila dnes? Která část těla vám nesmí prochladnout? Jsou to nohy, uši, krk, nebo ruce? Napište nám na dnešní téma "Drtiče mrazu"

redakce@zena-in.cz

Reklama