.

Žárlivost byla silnější než láska. Musela to ukončit........

Vztahy

Žárlivost byla silnější než láska. Musela to ukončit........

Stendhal - Žárlivost vyžadujeme jenom od toho, na koho bychom sami mohli žárlit.
Žárlivost je láska těch, co milují jenom sebe. 


Moje kamarádka Zuzana odjela na zkušenou do světa se dvěma čerstvými křížky na krku. Zanechala tu dobrou práci, přátele a strachující se rodiče. Důvodem jejího rozhodnutí ale nebyla jen touha po poznání, nýbrž láska.

Na letní dovolené se totiž zamilovala do muže řecké národnosti. Prožila s ním čtrnáct prosluněných dní, kdy se vodili za ruku po pláži a posedávali ve stínu kaváren. Ještě nikdo předtím ji neučinil tak šťastnou.

A tak se rozhodla. Její láska pracovala mimo letní sezonu v sousedním Německu a jelikož je to co by kamenem dohodil a Zuzana německy trochu uměla, odjela během pár dní. Smluvili si schůzku za hranicemi a zanedlouho spolu žili a pracovali v řecké restauraci v jednou německém městě. 

Opravdu se k sobě hodili, jejich povahy se doplňovaly. Vyzkoušeli si, že ke štěstí nepotřebují jen slunné dny a že i v těch všedních a pracovních, a navíc v cizím prostředí, jejich láska funguje. Dalo by se říci, že spolu žili šťastně a spokojeně.

Jejich vztah však nepřežil první rok.
Zuzana postupně zjišťovala, že ztrácí půdu pod nohama. V tomto připadě šlo o její svobodu, svobodu pohybu, prostoru a komunikace. Jakmile nebyla svému příteli nablízku, nebo jakmile třeba jen chvíli nevěděl, kde právě je a co dělá, tak se choval velmi podrážděně. Následovaly výslechy, kde byla a s kým, a debaty se začaly měnit v hádky. A v případě, že se bavila s jinými kolegy z práce, bylo zle. Přítel to nesnesl, vyčítal, vyslýchal - chtěl slyšet pravdu, která neexistovala. Zuzany štěstí se vytrácelo, každý den se od rána strachovala, jakou záminku k hádce si přítel najde dnes. Nechtěla ale zahodit svůj první vážný vztah hned po prvních problémech. Vytrvala a dočkala se.

Jednoho dne se vracela domů z práce a majitel restaurace jí navrhl, že ji doprovodí. Návrh uvítala, jelikož se přeci jen při nočním návratu cítila s doprovodem bezpečněji. Jeho návrh měl možná ještě jiný důvod.

Přítel ji však vyhlížel z okna a ten večer byla hádka o mnoho ostřejší než předtím. Přítel byl nepříčetný a jestli se o chlapovi dá říci, že se také může chovat hystericky, tak to byl přesně ten případ.

Ráno Zuzana otevřela oči a první, co jí přišlo na mysl, bylo, že jede domů, a to okamžitě. Sbalila si všechny věci a suše příteli oznámila, že odjíždí. Díval se na ní jak malé dítě.......

A tak se nerozloučila s přáteli, dokonce si nevyzvedla výplatu - to pro ní v té chvíli nemělo žádný velký význam. Celou cestu domů přemýšlela o tom, jaká je škoda, že si tak jinak skvělý muž neumí v hlavě srovnat tak hloupou emoci, jakou je žárlivost.

Byla to dvojnásobná škoda, jelikož jí majitel restaurace při noční procházce nabídl místo provozní. Za daleko větší plat, než jaký měla doposud. Rýsoval se pracovní postup, zajištění a snad pocit rovnocennosti v cizím, vyspělejším státě. Bohužel, díky žárlivosti se rozhodla vše zahodit a ujela domů začít znovu.....................

 

A co o žárlivost říká známý psychiatr Miroslav Plzák?

Žárlivost je zhoubou každého milostného vztahu. Je ve své podstatě přirozeně neřešitelná a zákonitě zahltí dorozumívání partnerů tak, že se jejich citová vazba zhroutí. Člověk musí být o žárlivosti odborně poučen, aby v ní jednak neuvízl, a také aby se z ní dokázal vymanit

 

A co o žárlivosti tvrdí psychoterapeut Rolf Merkle?

Pro Rolfa Merkla se láska a žárlivost vzájemně vylučují. Pokud totiž někoho skutečně milujeme, potom - jak říká Rolf Merkle - žárlivost nepociťujeme. Žárlivost poukazuje na to, že o sobě nemáme valné mínění. (Zne)užíváme pak lásku toho druhého, abychom sami nabyli významu. A proto také žijeme v neustálém strachu, že by náš partner mohl považovat někoho jiného za aktraktivnějšího. Rolf Merkle je psychoterapeut a autor řady svépomocných publikací. Je přesvědčen o tom, že každý člověk má přese všecko vlastní sílu a schopnosti pro pozitivní a uspokojivé utváření svého života. 


Jak žárlivost vypadá a co je vlastně její příčinou?
Paul Hauck - anglický psycholog

Žárliví lidé působí velmi sebevědomým dojmem. Chovají se jako generálové, kteří se právě chystají potrestat nepřítele. Vůbec nevypadají choulostivě. Zdá se, že přesně vědí, co chtějí, a bojují jako o život, aby toho dosáhli. Poroučejí svým partnerům, jako by to byly malé děti. Jsou schopni se dlouho do noci hádat za svoje názory. Ať už jim řeknete cokoli, na jejich argumentování to nemá žádný vliv. Jestliže zvoní telefon, ale nikdo ho nezvedá, vědí, že se za scénou děje něco nekalého. “Tak proto ses vrátil o 13 minut později z práce!” Pro ně neexistují náhody. Všechno jsou důkazy. Žárliví a panovační lidé jsou absolutně přesvědčeni o vaší vině.
Uhodnete, jaké vlastnosti jsou důvodem takového chování? Je to pocit méněcennosti, který dosahuje mamutích rozměrů.

Jen málo citových frustrací je tak bolestných, stálých a sebeponižujících jako žárlivost. I když můžete až do nejdelší smrti zapírat a přísahat na matčin hrob, že jste silní a pevní jako skála, hluboko uvnitř víte, jak je tomu ve skutečnosti. Máte problém, možná dokonce velmi vážný, dobře o tom víte a všichni kolem také.
Radím vám, abyste byli upřímní sami k sobě, dokonce víc upřímní, než jste byli kdy předtím. Není žádná hanba přiznat se k nedokonalosti. Jste obětí nešťastných chyb, které vznikly v době, kdy se formovala vaše osobnost a charakter. Dnes jste obětí neznalosti toho, co způsobuje vaše podezírání a výbuchy vzteku. A nevíte, jak to překonat.
Naštěstí své neznalosti nemusíte dál dovolovat, aby ničila pokoj vaší mysli a odháněla od vás lásku. Psychologie udělala mnoho kroků směrem k pochopení lidského chování. Jste žárliví, protože jste se naučili být žárliví. Co jste se naučili, můžete se i odnaučit.

Nyní pár slov těm, kteří se žárlivými lidmi žijí nebo pracují. Věřím, že nejvíce jim pomůžete, pochopíte-li podmínky, za jakých žárlivost vzniká, a zásadně ji nebudete tolerovat.

 

A tak netolerujte, bojujte, popřípadě odnaučte se žárlit. Žárlivost ještě nikomu nepřinesla žádný užitek, a proto je třeba ji v sobě potlačit a zlikvidovat. Držím palce..........

 

Zdroje -   Miroslav Plzák, "O Žárlivosti"
              Rolf Merkle, "Jak se žárlivost rodí a jak se jí můžeme jednou provždy zbavit" 
              Paul Hauck, "Žárlivost"

                                          
   
30.09.2003 - Láska a vztahy - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [129] Saritka [*]

  Žárlivý chlap je horší než rozzuřený býk.Sml30

  superkarma: 0 06.03.2012, 12:05:32
 2. avatar
  [128] Ťapina [*]

  Žárlivost v malých dávkách neškodí, což se ovšem dá říct o všem Extrémní žárlivec není pro společný život.

  superkarma: 0 24.11.2003, 16:34:06
 3. avatar
  [123] Sanofi [*]

  _Lucky: Žárlení na ruby? To slyším poprvý

  superkarma: 0 04.10.2003, 16:09:36
 4. avatar
  [120] Petronela [*]

  Uf tak to nastesti neni muj pripad, my to mame doma ok, ale obdivuji, ze Zuzana mela tu silu odjet, nevim jestli bych ji mela taky.

  superkarma: 0 03.10.2003, 09:18:48
 5. avatar
  [119] _Lucky [*]

  A co opak žárlení? Stejná příčina, ale projevuje se vnitřně... Moje má pořád depku, že pro mě není dost dobrá, že bych si ji nikdy nemohl vzít, protože život s ní by bylo peklo, atd, ... Vlastně takové žárlení naruby. (I když někdy se až divím, jak se to dokáže vmžiku vyhrotit!)

  superkarma: 0 02.10.2003, 23:37:34
 6. [117] tventula [*]

  Život se žárlivcem musí být peklo. My s chlapem jsme naštěstí v klidu.

  superkarma: 0 01.10.2003, 16:49:35
 7. avatar
  [112] Dudlajlama [*]

  Zemin, to ma ten tvuj pritel opravdu zajimaveho konicka, nebo je to jeho profese? Chapu, ze se slavy, penez chtive ci exibicionisticke slecny svleknou pred profesionalem, ktery je muze financne ohodnotit ci zviditelnit. Svlekat se ale pred nekym, kdo ma foceni aktu jako konicka??? Takovych fotografu amateru by panecku bylo, pravdepodobne i muj muz by si zacvakal spousti .

  superkarma: 0 01.10.2003, 03:02:23
 8. [111] alenased [*]

  Odchod od žárlivce je asi jediné řešení.Toho pracovního místa je škoda

  superkarma: 0 30.09.2003, 22:14:46
 9. avatar
  [108] Léthé [*]

  zemim:věř mi že většina našich "normálních" mužských ...nemyslím různé celebrity a Jágra ...by určitě nechtěli žít s modelkou. V jejich společnosti cítí být nejistí.Jen se zeptej toho svého,jestli by chtěl mít doma takovou Madonu,Cindy Crawfrod,nebo Sharon Stone. Jestli řekne ano tak kecá

  superkarma: 0 30.09.2003, 20:59:50
 10. avatar
  [103] Léthé [*]

  Žárlit? Na koho asi bych měla žárlit? ...dyť já jsem ta nejlepší,ozdoba přístřeší ...a žádná není lepší než já jenom já

  superkarma: 0 30.09.2003, 19:39:12
 11. avatar
  [102] Sanofi [*]

  Delveťáčku, já myslím, že úspěšně vstupuji do finiše

  superkarma: 0 30.09.2003, 19:05:28
 12. [100] Marie Hrazdilova [*]

  Většinou (aspoň v mém okolí) je to tak, že nejvíce žárlí ti, co nemají tak docela čisté svědomí. Asi se řídí heslem "Podle sebe soudím tebe".

  superkarma: 0 30.09.2003, 18:24:42
 13. avatar
  [98] janinkab [*]

  Přeju hodně pevné nervy všem postiženým. Nikdy jsem nechodila se žárlivcem, ale bývalý přítel byl stále se mnou a mě chyběla chvilka pro sebe samotnou/ byl stále unuděný, když nebyl v práci, tak se většinou jen nudil/.

  superkarma: 0 30.09.2003, 17:44:49
 14. avatar
  [97] janinkab [*]

  Přítel naštěstí nežárlí, já na něj také ne. Máme oba tolik práce a tolik plánů, že na žárlení ani není čas. Jsem beran a nesnáším omezování. Potřebuju mít pocit, že si můžu sama vybrat. Kdyby začal žárlit, asi bych nevydržela takové zacházení...

  superkarma: 0 30.09.2003, 17:41:41
 15. avatar
  [87] Sanofi [*]

  Taky mám takovýho žárlivce doma už 17 rok. Pomalu ho přetvářím k obrazu svému,ale občas mu teda pořádně zaharaší

  superkarma: 0 30.09.2003, 16:20:11
 16. avatar
  [85] Lída [*]

  Díky bohu,že nežárlí.Můj tata je dost žárlivý,já bych to asi nesnesla.

  superkarma: 0 30.09.2003, 15:46:49
 17. avatar
  [84] ivusa [*]

  Přeci když mi bude absolutně jedno co má drahá polovička dělá tak je to taky špatně ne? Musím to hned nazývat žárlivostí? Jasně nic se nemá přehánět - ani přílišný zájem ale zase ani ne přílišný nezájem...

  superkarma: 0 30.09.2003, 15:42:54
 18. avatar
  [82] Marketecka [*]

  zarlivost je treba potlacit.Kzdy jistym zpusobem zarlime.Je to zacarovany kruh.

  superkarma: 0 30.09.2003, 15:17:22
 19. [79] Líba [*]

  Každý žárlí a kdo tvrdí,že on ne,kecá.
  Dobře udělala,že z toho utekla.

  superkarma: 0 30.09.2003, 14:12:02
 20. [73] Katka [*]

  Vnitřní pocit není žárlivost.
  Podle mě je žárlivost: vyslíchání, scény, prohledávání kapes, mobilů...

  superkarma: 0 30.09.2003, 12:41:38
 21. avatar
  [72] Lorain [*]

  Presne tak, ja myslim, ze ten, kdo vubec nezarli, nemiluje. Nemyslim delat sceny, ale ten vnitrni pocit, kterej mas, prece, kdyz te to ani nenapadne, tak mas bud brutalni sebevedomi a nebo je ti to proste jedno a to pak neni laska.

  superkarma: 0 30.09.2003, 12:13:39
 22. avatar
  [71] Kocicka [*]

  no jsme spolu 2 roky a nejak ho to taky az ted chyta.Ale ja ho usmernim!

  superkarma: 0 30.09.2003, 12:11:39
 23. avatar
  [66] psycho [*]

  Nežárlím, dokonce když odchází večer z domu, tak se jí ani neptám, kam jde a kdy přijde. Je dospělá, snad ví, co má dělat a jak se chovat.

  superkarma: 0 30.09.2003, 11:16:21
 24. avatar
  [55] Simba [*]

  Já jsem dlouhé roky skutečně nežárlila, pak jsem přišla na jednu drobnou lež a fantazie začala pracovat.

  superkarma: 0 30.09.2003, 10:14:44
 25. avatar
  [53] megrin [*]

  ffly: souhlasím, myslím, že to hodně rychle pochopila a vzala to za správný konec. I za cenu toho, že mohla mít kariéru, žít v cizině, tak se raději osvobodila a ukončila to...mohlo to dopadnout hůř.
  Podle mého názoru škodí oba extrémy Když žárlivost omezuje, ponižuje nebo ubližuje tomu druhému a nebo naopak - když je partnerovi úplně jedno kde jste, s kým jste, kdy příjdete - to jsem zažila a nebylo to hezký. Ne jenom že by mu bylo fuk, kdybych měla ještě sto chlapů, ale ani o mě neměl strach...

  superkarma: 0 30.09.2003, 10:08:37

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [51] Lotka [*]

  sarobrouk: Přečti si ty knihy, opravdu ti pomohou.
  http://miska.cz/zarlivost.htm
  http://miska.cz/laska_a_zarlivost.htm

  superkarma: 0 30.09.2003, 10:03:36
 2. avatar
  [48] sarobrouk [*]

  Jsem žárlivá, trošku nevěřím partnerovi, protože ti předešlí 2 mě podváděli. Asi kvůli tomu nevěřím hlavně sobě, mám asi malé sebevědomí - je pravda, že navenek to není vidět, úspěšně to schovávám. Fakt by mě zajímalo jak to léčit, vypěstovala jsem si žárlivost po prvním zklamání a pítelově nevěře. Zbytečně se užírám a pak jsem na sebe naštvaná, že si otravuju život.
  Na můj vkus ten článek skončil těsně před tou radou na kterou jsem čekala.

  superkarma: 0 30.09.2003, 09:57:37
 3. avatar
  [47] ffly [*]

  Je statečná že to zvládla ukončit.

  superkarma: 0 30.09.2003, 09:43:22
 4. avatar
  [46] Acinka [*]

  Já sem teda ve svých vztazích nezažila nějakýho extrémního žárlivce - vždycky to bylo v mezích. Zato moje kamarádka chodila s klukem a ten byl , říkal jí co si má oblíkat, že nesmí chodit v sukních, kde byla, proč tam byla a s kým, kdy přijde, kam jde ... hrůza, děs a panika.

  superkarma: 0 30.09.2003, 09:38:36
 5. [44] zindule [*]

  Třeba by se dočkala ještě něčeho horšího.

  superkarma: 0 30.09.2003, 09:35:21
 6. avatar
  [41] Wiki [*]

  Neopassion: to se ti pravdepodobne nepovede, zalezi, jestli s nim byva rozumna domluva - zkus si s nim o tom promluvit, ze nema duvod zarlit a ze se to neda vydrzet, ze pokud se to nezmeni, nezbude nic jineho, nez se rozejit :( zkus a uvidis....treba se to povede

  superkarma: 0 30.09.2003, 09:31:48
 7. avatar
  [36] marcellina* [*]

  Ja nejsem az tak moc zarliva, a zarliveho pritele bych nesnesla . Jsem strelec a presne na mne sedi to, ze potrebuju urcitou volnost, kdyz se mi ji dostava, tak jsem schopna, ochotna dat ji tomu druhemu cloveku taky. (Ovsem samozrejme, ze te volnosti se nesmi zneuzivat k podvadeni atd.) Takze ja nezahybam a svemu priteli verim, ze on taky ne . Ani po zadnych dukazech tim padem nepatram. Jestli ale nejakym jinym zpusobem zjistim opak, tak

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:57:46
 8. [34] helip [*]

  I žárlivost v přiměřené míře je ve vztahu důležitá, ale nesmí to překročit rozumnou míru.

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:46:49
 9. avatar
  [32] aninas [*]

  jenom honem ve zkratce. Prvni manzel zarlil. Bydleli jsme na pizemi a po jedne scene jsem mu rekla, ze uz mam toho dost a jeste jednou mne bude neoduvodnene podezirat, ze vyjdu ven a s prvnim chlapem si to rozdam hned pod nasimi okny. Chvili mu to vydrzelo.
  A taky jsem mu rekla, ze pokud budu chtit, i kdyby mi "tam" drzel ruku, tak mu zahnu. Zrovna tak on, kdyz bude chtit, tak i kdyz ho budu drzet, tak to udela, takze zarleni a podezirani je uplne zbytecna vec.
  Vydrzeli jsme spolu 15 let, jeho druha zena ho nechala uz po 2 letech a brala si mne k soudu za svedka

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:33:24
 10. avatar
  [31] Wiki [*]

  Taktak, troska zarlivosti ke vztahu patri, ale ne tolik, aby to druheho nejak omezovalo nebo obtezovalo...

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:27:34
 11. avatar
  [30] aninas [*]

  igi: je to moc hezke, ze si to uvedomujes a snazis se s tim bojovat. Drzim ti palecky, at to v pohode zvladas. Mej vzdy na pameti, ze ta zarlivost nejvice skodi tobe same.

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:24:22
 12. avatar
  [29] aninas [*]

  Galadriel: Tak jo, ale ja si toho tvyho, v tom fofru, ani poradne neprohlidla

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:21:12
 13. avatar
  [27] Lucimo [*]

  Kdysi jsem žárlila a docela hodně. Ale je to opravdu o tom, že člověk buď nevěří tomu druhému, nebo sobě... Teď nežárlím, mám sqělého manžela, u kterého doufám nehrozí nějaká levárna, protože mě miluje takovou, jaká jsem a stejně tak i já jeho... A klidně si povídáme o tom, že je nějaká ženská kočka, nebo nějaký chlap fešák....

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:16:36
 14. avatar
  [25] hanika [*]

  měla jsem vztah se žárlivcem skoro dva roky.Něco šílenýho,tak jsem ho opustila a je mi mnohem líp.Můj nynější tvrdí,že nežárlí,ale párkrát jsem ho přistihla .Troška žárlivost v určitých mezích není na škodu.Jo a ještě něco,mám řeckého kamaráda a nejsou fakt všichni stejní,je totiž super

  superkarma: 0 30.09.2003, 08:12:07
 15. avatar
  [23] Dudlajlama [*]

  Aninko, kamaradky muzou hodit i ocicka dve, vsak ja taky zasmirovala po tvem , ale jen tak slusne, po soudruzsku .

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:58:06
 16. avatar
  [21] Aja [*]

  borovský, ty si jen tak tiše bubláš...? Myslíš, že to není poznat...?

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:53:10
 17. avatar
  [20] Landriel [*]

  Taky jenom tak trošku...

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:42:11
 18. avatar
  [19] Jupíí [*]

  Spíš mi připadá, že ten mladík z článku nebyl normální žárlivec , ale majetnický sobec navíc z jiné kulturní oblati. Takže závěr: holka měla kliku, že prozřela tak brzo. Většinou se spíš partnerky snaží vyhovět a ustupují doku´d to jde.

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:34:48
 19. avatar
  [18] Agátka [*]

  Kamarádka chodila se žárlivcem zhruba 3 roky, pořád se scházeli a rozcházeli až se rozešli.Bohužel ted má asi 2 roky o 8 let staršího partnera a je to v bledě modrém, asi přitahuje takové typy, ted to má ještě horší, protože bydlí daleko od rodičů a přátel.

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:28:59
 20. [17] aloiska [*]

  Žárlivost je podle mě úplně normální, ale v malé míře. To co píše Jindřiška je úplná katastrofa-pryč od takových žárlivců.

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:20:02
 21. avatar
  [15] aninas [*]

  borovsky: A to jde?

  superkarma: 0 30.09.2003, 07:04:20
 22. avatar
  [14] aninas [*]

  At je to jak chce, at je zarlivost opodstatnena nebo ne, se zarlivosti se musi vyrovnat zarlivec sam
  Zarlivci se hlavne NESMI NIC vysvetlovat Je to zbytecne

  superkarma: 0 30.09.2003, 06:58:23
 23. avatar
  [13] aninas [*]

  Jarunka: a kde jsou hranice, kdy je to trochu a kdy uz moc?

  superkarma: 0 30.09.2003, 06:55:43
 24. avatar
  [12] aninas [*]

  Galadriel: teda, ja na toho tvyho, za tu chvili, stacila hodit akorat jedno oko tak to jsem cuza?

  superkarma: 0 30.09.2003, 06:53:21
 25. avatar
  [11] Lenice [*]

  Taková ta klasická žárlivost je něco hrozného. Ale v každém vztahu snad existuje taková ta malinká...

  superkarma: 0 30.09.2003, 06:44:28
 26. avatar
  [9] Dudlajlama [*]

  Borovsky, no, nerikej mi, ze kdyz se dva miluji, jsou totalne oprosteni od jakychkoliv emoci a alespon kapky pochybnosti. Tim ovsem nemyslim patologickou zarlivost, ale takove to sobeckovstvi, ktereho je alespon zdibek ve vetsine z nas .

  superkarma: 0 30.09.2003, 01:52:38
 27. avatar
  [8] Dudlajlama [*]

  Ptas se trikrat, odpovim toliko jednou, ani ti nevim, kde jsem na to prisla, je to ale uz davno, co jsme tento vyraz pouzivali. Ovsem cti to s hackem nad obemi "c" a dlouhym "i". Ma to byt neco pilneho, shancliveho, ciperneho.....zdravi Dudla....BTW, taky nezahybam (snad i "me"), to je ti tak pohodlne a fajn, veris?

  superkarma: 0 30.09.2003, 01:48:09
 28. avatar
  [7] Dux [*]

  Zarlim, zurim, vztekam se, ale nedavam to najevo.

  superkarma: 0 30.09.2003, 01:42:01
 29. avatar
  [3] Dudlajlama [*]

  Ona je zarlivost a zarlivost. Muj byvaly muz byl ciperny jako cimelicek, zahybal o stosest a casto to na nej prasklo, takze muj vztek a podeziravost byla nanejvys opodstatnena, nemyslite pani experti? Druha vec je ta, ze jsem zahybace nebyla schopna tak dlouhou dobu poslat k sipku, byla jsem ale hodne mlada a jeste vic zamilovana. Ve svem druhem manzelstvi prozivam oazu klidu, muze nesacuju, posilam ho na pivo s kamarady, nevadi mi, kdyz jezdi na sluzebni cesty. Pochopitelne mam vztek, kdyz na nej hazi oci nejaka vypraskana , ne ovsem na nej ale na tu cuzu, na druhou stranu nam tyto koketujici devy utuzuji manzelstvi, protoze si uvedomim, ze nejsem na tomto svete sama a zacnu se snazit se zdvojenou silou jako !

  superkarma: 0 30.09.2003, 00:48:49
 30. avatar
  [2] Jarunka [*]

  Znam hodne zarlivych lidi a zivot s nimi je na hlavu. Ale take si myslim, ze trocha zarlivosti, nikomu neublizila

  superkarma: 0 30.09.2003, 00:20:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme