Vztahy

Žárlivá šéfová

Po přečtení článku o mobbingu jsem si zavzpomínala na vlastní zkušenosti s ústrky a šikanou na pracovišti.

Do práce jsem nastoupila, když mi bylo necelých devatenáct let. Jako účetní jsem se dostala do kolektivu starších, ale výborných ženských. Bez chlapů jsme ale v práci nebyly. Firma se skládala z nás, účetních, a techniků, kde zase převládali muži.

Než jsem nastoupila do práce já, fungovalo nepsané pravidlo, že účetní se nijak moc nepřátelily s techniky. Proč taky. Starší ženské nezajímali mladí chlapi, mladé chlapy zase starší ženské.
A tak jsem byla pro techniky vítanou změnou. Ne že bych byla taková neodolatelná hvězda, ale prostě jsem byla nejmladší.

Zvali mě sebou po práci na pivo, sedávali se mnou na obědě a nosili mi do kanceláře svačiny.

A tím jsem si totálně znepřátelila svou nadřízenou. Služebně, i věkově nejstarší, svobodná a bezdětná. Zničující kombinace. Hlavně pro mě, protože jsem měla v práci nepřetržité peklo.

Neustále na mně hledala chyby, dávala mi ty nejtěžší úkoly, aby mě potom před kolektivem mohla urážet za moji neschopnost. Dělala si ze mě poskoka. Přepisovala jsem jí nekonečné formuláře, běhala jí pro svačiny, třídila dokumenty do archívu. Nic z toho nebylo v mém popisu práce.

Ale to jí nestačilo. Pomlouvala mě u kolegyní. Vymýšlela si, co jsem o které řekla, jak jsem kterou urážela a jak na ně na všechny donáším. Některé jí uvěřily, ale naštěstí většina zůstala při mně.

Došla až tak daleko, že když naše firma uspořádala akci na ukončení roku, zařídila u vedení, že ani já, ani moje dvě kolegyně z kanceláře jsme nebyly pozvány. Zdůvodněno to bylo tím, že nepatříme mezi "užší vedení podniku".

Po celou dobu moji šéfovou taky chytaly šílené amoky. Zavolala si mě do kanceláře, kde na mě doslova sprostě ječela, kvůli nějaké drobnosti. Když jsem z její kanceláře odešla na chodbu, téměř vždycky mě doběhla a ječela tak, aby to všichni slyšeli.

Vrcholem bylo, když mi před účetní uzávěrkou svěřila naúčtovat nějaké účetní položky, které po mně v účetním programu OPRAVILA (měla pravomoce administrátora) a já jsem za tenhle její kousek byla potrestána finanční pokutou. Účtovala jsem to přece já...

To byl poslední podraz, který na mě má šéfová udělala. S manželem jsme uspíšili miminko, které jsme plánovali asi o rok později. Otěhotněla jsem, ihned nastoupila na nemocenskou a skončila jsem své pracovní utrpení, které jsem snášela asi tři roky.

Ptáte se proč? Proč jsem nedala výpověď, nestěžovala si nebo si nenašla jiné místo? Odpověď je jasná a jednoduchá. Pracuji v regionu s vysokou nezaměstnaností a byla jsem ráda, že jsem tuhle práci měla. Navíc byla velice, ale velice dobře placená. Mohla jsem porovnávat se svými spolužačkami, které mnohdy vydělávaly jako účetní třetinu toho, co já.

Když si na to vzpomenu dnes, nechápu, jak jsem mohla takovéhle pracovní podmínky vydržet. A pokud máte někdo v práci podobné problémy, radím vám, jestli to jen trochu jde, utečte. Změňte místo, nebo si, jako já, pořiďte miminko. :-)

 

 

          
   
09.01.2004 - Láska a vztahy - autor: elly

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [57] x [*]

  Vivian: tiez suhlas, trefne napisane

  superkarma: 0 10.01.2004, 01:23:46
 2. avatar
  [56] Bobi [*]

  Vivian: i já souhlasím

  superkarma: 0 10.01.2004, 01:19:53
 3. avatar
  [55] jasmina [*]

  Vivian: souhlasim

  superkarma: 0 10.01.2004, 00:06:16

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [54] Vivian [*]

  Anonyme, co to plácáš? Viděl jsi někdy vůbec ženskou zblízka? Já teda pomocí podprsenky svoje pohlaví nevystrkuju, já používám podprsenku na prsa. Své pohlaví dovedně skrývám pod kalhotkami a kalhotami, takže na veřejnosti není vidět A na výstřizích a krátkých sukních nevidím nic špatného, ženy se chtějí líbit. Bezpohlavní bytosti oděné do pytlů by se nejspíš nelíbily ani tobě. A pokud chlap dělá blbé poznámky, není to chyba ženy, ale primitivismu toho chlapa.

  superkarma: 0 09.01.2004, 23:53:43
 2. avatar
  [49] Dudlajlama [*]

  Kde se bere tolik zavilych zlucovitych babizen, kdyz tady je vetsina zenskych tak fajn...

  superkarma: 0 09.01.2004, 19:46:32
 3. avatar
  [48] Bobi [*]

  Taky jsem se bohužel setkala s nadřízenou, která si na mě začala léčit svoje mindráky... Když to pomalu, ale jistě, začalo přerůstat přes únosnou mez, našla jsem si v tichosti jiné zaměstnání a pak, když na mě zase jednou začala zkoušet ty svoje sprosťárny, jsem ji poslala do prdele a ještě ten den měla na stole výpověď.
  Pak už mi bylo všechno fakt jedno, mohla prskat jak chtěla...

  superkarma: 0 09.01.2004, 17:18:16
 4. avatar
  [45] k@tchabinka [*]

  Mano: nastesti at sou tyhle politicky jakekoli, maji uroven.
  Buzkova se k tomu vubec nevyjadrovala. Muselo to byt hodne ponizujici. Ktera z nas nekdy neslysela.. ty mas ale.... to je .. s tou bych si to rozdal... Ale vetsinou to druhy den nesleduje cely narod v mediich.

  superkarma: 0 09.01.2004, 15:14:42
 5. avatar
  [44] Léthé [*]

  Tak já mám naštěstí mužské nadřízené.Náš pracovní kolektiv v laboratoři se skládá s pěti žen,věkový rozsah 34-55 a nikdy nedošlo k nějaké nevraživosti,nebo pomluvám.Vždy když podnik zastaví(jelikož pracujeme v nepřetržitém provozu),tak se scházíme na večeři i na drb někde v restauraci a to i s kolegyněmi,které již u nás nepracuji,anebo jsou již v důchodu.Proto si něco podobného nedovedu představit.A chlapů v našem podniku je dost a myslím že každou nás nějaký ten muž oblbuje.A hlavně není mezi námi žádná žena,která by trpěla nemocí zvanou "apenis" A votom tom asi je

  superkarma: 0 09.01.2004, 15:04:21
 6. avatar
  [42] k@tchabinka [*]

  Mano.. pravdu dis:)
  ja si opravdu nedokazu predstavit, ze by kuprikladu pi. Buzkova vykrikovala do eteru a to seriozne jak ho ma Langr malyho po te operaci popr. i s malym panackem je velke divadlo, vsichni muzi by si jen uchichtavali a salovy ministr by se snazil zahrat tyhle sprostarny do autu.

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:52:57
 7. avatar
  [39] k@tchabinka [*]

  a poznamka, ze je to zakon zneuzitelny..
  ale jiste...
  jako kazdy jiny...
  ale to nemeni dulezitost jeho existence.

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:33:29
 8. avatar
  [38] k@tchabinka [*]

  Navrh na zakon o rovnocennem pomeru je mozna zdalky pomerne diskriminacni pocin. Taky mne parkrat napadlo, ze je to krok zpatky. Kdyz si ale uvedomim, kolik zen je neprijato do funkce (mluvim pochopitelne o stejne vzdelanych a sikovnych zenach jako jejich muzskych protejscich)jen proto, ze jsou...
  1.moc mlade
  2.mohly by se nam rozrodit
  3.maji deti
  4.nejsou v produktivnim veku
  5.jsou to zeny

  tak tento zakon chapu jako skok.

  Nehlede na to, ze mezi zenami bohuzel nefunguje solidarita.

  A uprimne.. kdyz uz k tem hlasovacim urnam jdeme... ktera z nas podpori zenu i kdyz ma vsechny predpoklady byt dobrou politickou?

  druha strana mince je pohled za more...

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:31:15
 9. avatar
  [37] Susina [*]

  Dašenka: virtuálně cokoli, škoda, že nejste všechny tady se mnou, skočila bych pro flašku(y) a dívala se, jak se ztřískáváte..(mně na to stačí dvě deci..

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:07:27
 10. avatar
  [36] Susina [*]

  Máňa-opice: půl na půl nemá smysl, jestli je nějaký chlap třeba schopnější, proč by tam neměl být místo třeba neschopné ženské, která by tam musela jít jen proto, aby se splnila kvóta?? Hele, já jsem v jednom pražském zastupitelstvu - ženských je nás tam z 35 menšina, ale řeknu ti, že se ozýváme mnohem častěji než kdekterej chlap, kterej tam sedí jak pecka a jen při hlasování zvedne pařát, ale v životě se k ničemu nevyjádřil (no, jedná se o zastupitele za naši největší opoziční stranu... ) Místo nich bych dala kohokoli schopného, a bylo by mi jedno, jestli je to chlap nebo ženská..

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:05:51
 11. avatar
  [35] Dašenka [*]

  Susina: a co bouchneš tady?

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:03:42
 12. avatar
  [33] Susina [*]

  Holkýýýýý, manžel má dohodu o ukončení pracovního poměru od nejvyššího podepsanou, tak dneska bouchnem flašku!!!
  Dašenka - nadřízená organizace je ministerstvo, ale ta manželova organizace je sice na ministerstvu závislá, ale formálně podřízená není, navíc manželův šéf tam není tím nejvyšším šéfem, takže ministerstvo se jim do toho oficiálně nehrabe, spíš příslušní lidé z ministerstva sdělují svůj názor nejvyššímu šéfovi, jehož je manželův šéf velkým kamarádem... no, zatím bez úspěchu.Ale vzhledem k tomu, že na pozici manželova šéfa se za poslední rok vystřídali už čtyři lidi, tak lidé znalí poměrů tomu blbovi dávaj tak maximálně tři měsíce - i když - blb je věčný...

  superkarma: 0 09.01.2004, 14:02:19
 13. avatar
  [32] Dašenka [*]

  Susina:To je to, nadřízená organizace ví, jaký je to blb, ale neudělá nic pro to, aby odešel. KB moc pěknou pověst nemá.Buď ráda, že jsi pryč.

  superkarma: 0 09.01.2004, 13:12:19
 14. avatar
  [26] Žábina [*]

  Je to vždycky o náhodě, do jakého kolektivu se člověk dostane...

  superkarma: 0 09.01.2004, 10:39:29
 15. [24] Asdareel [*]

  Susina (25): Tak to ti blahopřeji a držím palce

  superkarma: 0 09.01.2004, 10:25:52
 16. avatar
  [23] Susina [*]

  Asdareel: naštěstí to nebude z deště pod okap, ale vlastně do nadřízené instituce ústavu, kde Jeník teď dělá - Jeník tam ty lidi zná, protože s nima už nějakou dobu spolupracuje, takže si ho otipli a hned ho hodlaj od toho blba šéfa vytáhnout k nim, protože toho šéfa znají.. pokud jde o finanční sektor - musím říct, že Komerční banka chvílema stála za to, to je fakt, ale teď dělám už tři roky v ČSOB, a věřte nevěřte, šéfové se občas střídají, ale jsou fakt dobří, dá se s nima normálně mluvit, komunikovat, včetně nejvyšších, a žádné podrazy ani mobbing jsem tu nezaznamenala, tak doufám, že to vydrží, jsem tu spokojená..

  superkarma: 0 09.01.2004, 10:19:18
 17. [22] Asdareel [*]

  Susina (23): Problém je, že najít si jinou práci znamená často přijít z deště pod okap. Jediným řešením je být pro firmu buď těžko nahraditelný, nebo být živnostník. Jenže živnostníci jsou zase biti od státu, který nahrává jen velkým podnikatelům.
  Ad Komerční Banka a vůbec celý finanční sektor - jo, o tom vím svoje :-)

  superkarma: 0 09.01.2004, 10:12:20
 18. avatar
  [21] Susina [*]

  Dašenka: díky, sekretářka nejvyššího lejstro šoupla hned navrch, aby to šéf dostal jako první a hned se tím zabejval.. hodná paní.. když se to začalo včera rozkřikávat, že manžel hodlá odejít, tak za ním chodili lidi s takovým toužebným výrazem a slovy - ty sis našel něco jinýho...ach jo, je to smutný. Já jsem měla nějakou dobu podobného d..... šéfa, to bylo šílený. Já jsem celkem silná,ale chudák sekretářka, ta chodila do práce jak uzlíček nervů a téměř s pláčem. Jednou dokonce, když šéf hledal klíče a zaboha je nemohl najít, hledali jsme je asi dvě hodiny a mě nakonec napadlo, kde by mohly být - a taky byly, tak ten kretén řekl, že když jsem věděla, kde jsou, tak jsem je tam asi dala. Poprvé v životě jsem šéfovi bez řečí práskla dveřma a šla se na pár hodin uklidnit ven. Dement jeden, ještě teď se mi otvírá kudla v kapse..jo, taky jednu dobu byla moje šéfová ta paní Kaplanová, co je vyšetřovaná za podfuky v Komerční bance, jestli sledujete občas noviny. Tak to bylo něco podobnýho. Podrazácká, hnusná, úlisná baba, která měla svý oblíbence, ovšem ty neváhala klidně za rohem pomluvit. Fuj. ještě že v tý době, kdy páchala v bance ty podfuky, už jsem z jejího útvaru byla dávno pryč.

  superkarma: 0 09.01.2004, 10:02:43
 19. avatar
  [20] Dašenka [*]

  Susina:

  superkarma: 0 09.01.2004, 09:53:39
 20. avatar
  [19] Dašenka [*]

  Myšička: , tak to je dar od pána Boha

  superkarma: 0 09.01.2004, 09:51:43
 21. [17] Asdareel [*]

  Jsem velice potěšený tím, že můj článek našel takovou odezvu a že se objevily i konkrétní případy z reálu. Je to pro mě povzbuzení do další práce.

  superkarma: 0 09.01.2004, 09:51:18
 22. avatar
  [14] Běla [*]

  JANO:než aby semnou takle někdo zacházel tak budu radši nezaměstnaná.Peníze vtomto případě nejsou všechno.Já než jsem šla na MD jsem měla dobrý kolektiv i nadřízenou.

  superkarma: 0 09.01.2004, 09:07:24
 23. avatar
  [13] Susina [*]

  jo, přesně tohle zažívá manžel - když mi včera šéfa líčil, došlo mi, co má za problém- šéf u sebe nesnese další chlapy - všechny postupně vyštípává a nabírá se tam ženský - nad těma se cítí silnější a jistej, ale chlapů se bojí. Tak to už je případ pro psychiatra. Manžel mu včera přinesl podepsat dohodu o rozvázání pracovního poměru, protože dostal začátkem týdne nabídku práce, a to už od února. Šéf mu to bez řečí podepsal, ale musí to podepsat hlavně šéf nejvyšší, tak doufám, že to dobře dopadne, držte palce..

  superkarma: 0 09.01.2004, 09:02:38
 24. avatar
  [11] Lhasa [*]

  Chápu, rozumím, souhlasím... Jen k té poslední větě bych ještě dodala ", pokud ho v dohledné době plánujete"...

  superkarma: 0 09.01.2004, 08:45:39
 25. avatar
  [9] Wiki [*]

  penize nejsou vsechno, radsi mene placeno praci, ale klidek, nez peklo za trikrat tolik - aspon v dlouhodobejsi prerspektive :))

  superkarma: 0 09.01.2004, 08:21:35
 26. [8] Zuzanicka [*]

  Podobné to bylo s mojí bývalou šéfovou.Když jsem nastoupila,nebyla schopna sehnat mi pracovní oblečení,bez kterého se v chem.laboratoři dá jen těžko pracovat že? Když mi ho sehnala máma,naštvala se na mně a nemluvila se mnou.Pořád mi něco vyčítala,ač k tomu neměla důvod.A jedna z kolegyň jí donášela od nás podřízených "zaručené zprávy",hlavně takové co jsem řekla já na ni Když si mně zavolala na kobereček a řvala na mně,ani nevím kde se to ve mně vzalo.Najednou mi byla ukradená jako nikdo na světe. Lehce ironicky jsem se jí smála do obličeje,co psychicky nevydržela a začala řvát ještě víc.Řekla jsem jí pouze,že na mně řvát nebude,že není moje matka a že mi taky nebude přikazovat kam můžu a nemůžu chodit.Otočila jsem se a zabouchla za sebou dveře.A byl klid,dělala šéfovou ještě asi půl roku a pak odešla z podniku.Ale né kvůli mně

  superkarma: 0 09.01.2004, 08:19:14
 27. avatar
  [7] Dašenka [*]

  Každý si k vám dovolí tolik, kolik mu povolíte. To platí i o šéfech.Je pravda, že se umí mstít,ale když vidí, že si na vás nepřijdou...

  superkarma: 0 09.01.2004, 08:19:01
 28. avatar
  [6] Žábina [*]

  Tak do takový práce musí být chodit za trest...ale to asi nevyřeší...nebo jen na čas...

  superkarma: 0 09.01.2004, 08:15:35
 29. avatar
  [5] Aja [*]

  To tu mám taky. Bojuju, protože miminko nehrozí...
  Naučila jsem s běskou manipulovat. A baví mě to...

  superkarma: 0 09.01.2004, 08:01:29
 30. avatar
  [1] jasmina [*]

  stara carodejnice tezce nesla to, ze do podniku prisla mlada holka, tak ji delala jeden naschval za druhym

  superkarma: 0 09.01.2004, 04:21:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme