Určitě jste už zažila ten pocit - partnerovi přijde esemeska z neznámého čísla, potutelně se usmívá na displej mobilu, až podezřele často mluví o své kolegyni v práci, která navíc skvěle vypadá. Máte vztek? Podezíráte ho?

Otázkou je, jak to dáte partnerovi najevo. Jedno je jisté - vsaďte se, že rozhodně jinak, než by to udělal na vašem místě on...

Jak žárlí ženy?

Masochisticky: Hledáme důkazy nevěry tak dlouho, dokud je nenajdeme. Přitom nám to vzápětí zlomí srdce. Jsme žárlivostí natolik posedlé, že se mnohdy chováme dost paranoidně. Podezíráme muže a útočíme na něj tak dlouho, až ho svým chováním vlastně samy přivedeme do náruče jiné ženy.

žárleníChytře: Máme své šesté smysly, tudíž snadno vycítíme i nepatrné změny v chování partnera. V tu chvíli hned zbystříme a začneme slídit. Známou postavu v detektivním seriálu, spisovatelku Jessicu Flatcherovou, bychom vzápětí strčily do kapsy. Líčíme nástrahy. Klademe muži nenápadné otázky, jimiž se ho snažíme nachytat na švestkách. Do sítí intrik se však ve finále mnohem častěji zamotáme samy. Když na muže nevěra praskne, kolikrát bychom si přály, abychom na nic nepřišly, nebo aby nás odprosil, jenže on k našemu překvapení dobrovolně balí kufry.

Pomstychtivě: Když pomineme jednu z nejsilnějších ženských zbraní – citové vydírání v podobě výčitek a pláče – nebo možná když zjistíme, že takové zbraně kupodivu nezabírají, v zoufalství uděláme ještě větší šílenost. Seženeme si číslo na naši sokyni a vše jí vyklopíme po esemesce, zavoláme jí, anebo se s ní rovnou sejdeme. Ukážeme jí, zač je koho loket. Jsme odhodlané o chlapa bojovat. Zapomínáme, že on je ten, kdo nás podvádí, ne ona...

Vystrašeně: Než abychom přiznaly, že nám něco vadí, vnitřně se užíráme. Když se nás partner zeptá, co se děje, zalžeme: „Nic“. Předstíráme, že jsme úplně v pohodě, že nám vůbec nevadí, jak už dobrou půlhodinku kouká někam za nás, kde v krátké sukni utírá stůl sexy servírka. Přece se nesnížíme k něčemu takovému, jako je žárlivá scéna? Navíc kvůli cizí holce v restauraci, kterou už on nejspíš nikdy neuvidí? Snad neuvidí... Necháváme si líbit mnohem víc, než bychom možná měly. Dusíme to v sobě, a když nás muž opouští z důvodu, že jsme na něj až moc hodné, nechápeme, o čem to mluví...

Čtěte také:

Které věty vytáčejí muže?

Ještě že jsou muži nevěrní!

Jak to mají chlapi?

Na nepravé adepty: Myslí si, že větší hrozbou pro nasazení parohů je namistrovaný borec z posilovny, který si nechal veškerou svalovou hmotu vyhnat prášky – z takových vyhrocených týpků se přitom většině z nás dělá špatně. To kamarádský kolega z práce, který nám umí naslouchat, podrží nám dveře do kanceláře nebo nás občas pozve na oběd, je podle mužů trouba, který neumí balit ženské. No, aby se pak nedivil!

Sobecky: Jednou jsme jejich partnerky, tudíž jim patříme. Měly bychom jim a jenom jim dávat najevo svůj obdiv, mít oči jen pro ně. Jakmile se odvážíme podívat na někoho jiného, nebo se s někým dáme na baru do řeči, už nad námi zvedají výstražný ukazovák. A že je to doopravdy jen kamarád? Minimálně si vyslechneme verzi o tom, jak jsme naivní – on je přece chlap, tudíž dobře pozná, když nás jeho sok balí.

Násilnicky: Křičí na nás, bouchají pěstí do stolu, do věcí poblíž a ti největší agresoři bohužel i do nás... Připadáme si jako u výslechu. „Kde jsi byla?“, „S kým?“, „Nevěřím! Nedělej ze mě vola!“ Od chronického žárlivce bychom měly utíkat, seč nám síly stačí. Jinak se z nás časem stane uzlíček nervů zralý pro docenta Chocholouška!

Milé dámy, tématem dnešního dne je tedy žárlivost.

llll

  • Jak žárlíte? Jestli vůbec... :)
  • A jak žárlí váš partner na vás?
  • Máte nějakou zkušenost s žárlivostí?
  • Co nejšílenějšího jste kdy ze žárlivosti vyvedly? Pokud je to tedy publikovatelné...

Pevně doufám, že se o to se mnou a s ostatními čtenářkami podělíte. Pište mi dnes na e-mail redakce@zena-in.cz, a to do 15.00 hod. Příspěvěk by měl mít ideálně rozsah cca 10 řádků, do předmětu e-mailu napište: zarlivost. Těším se! Jednu z vás za její dopis odměním pěknou knihou Barvy lásky. Držím palce, ať jste to právě vy, na kterou se dnes usměje štěstí...

 

Reklama