Vztahy

Žárlí na mou práci

 

Našla jsem si skvělé místo.

Na mateřské jsem se doučila své nedostatky v angličtině a stále jsem sledovala dění v mém oboru. Pracovala jsem ve firmě s počítači, a tam jde vývoj velmi rychle.

 

Mé úsilí se mi vyplatilo, po mateřské jsem rozhodila sítě a jeden známý mi nabídl pozici vedoucí obchodního oddělení. Trochu jsem se bála, ale v mém případě šlo o velký postup. Měla jsem zorganizovat práci celého kolektivu a udržovat kontakty s nejdůležitějšími klienty. Některé schůzky měly probíhat celé v angličtině, ale na to jsem byla připravená. Místo jsem přijala.

 

Po nástupu jsem se několik týdnů rozkoukávala a seznamovala se s prací v této firmě.
Někdy to šlo ztuha a musela jsem se naučit mnoho nového, ale pak jsem si uvědomila, jak moc dobře bylo udržovat svůj mozek v kondici. Věděla jsem spoustu novinek, v angličtině jsem si byla zcela jistá. To vše pomohlo k tomu, že jsem se na své pozici začala cítit velmi dobře. Realizovala jsem se!!! To je po mateřské dovolená oáza na duši – moje práce byla a stále je zdrojem mého velkého potěšení.

 

Někdy se stane, že přijdu domu později.

Obvykle chodím do šesti hodin, někdy se o něco zpozdím. S malým, který chodí do školky, mi pomáhá maminka, když je třeba, postará se o něho, než přijdu z práce. S kým začínají být veliké problémy, to je můj muž.

 

Nikdy nepracoval v kanceláři, pracuje rukama. Je zdatný řemeslník a je velmi šikovný. Jeho práce nás velmi dobře živila po dobu mé mateřské a nikdy mě ani nenapadlo mu do jeho zaměstnání nijak mluvit. On se k mé profesi staví zcela jinak.

 

Například mi zavolá, když jsem na pracovním obědě.

Sedím s ředitelem a s velmi důležitým klientem z Holandska a projednáváme naši budoucí spolupráci. Mluvíme anglicky a mluvíme technicky. Probíráme principy našich obchodů, řešíme finanční operace. Ještě nejsem zcela otrlá, a tak se mi „kouří“ z hlavy. Jsem vždy velmi šťastná, když něco podobného zvládnu. Do toho zvednu manželův telefon a moje dovednosti a psychická stabilita jsou v jednom momentě zcela pryč. Manžel mi začne vyčítat, že si vysedávám na obědě a jak je to možné, když pořád říkám, kolik mám práce. Jak to, že nesedím v práci u počítače…

 

Toto je jen příklad, dělá i jiné věci.

Když v práci skončí dřív, volá mi a žadoní, ať už jdu domů. Že jsou doma s malým a čekají na mě. Pokud to jde, samozřejmě jdu. Ale ono to v mé pozici jde velmi zřídka.

 

Strašně mi to otravuje život.

Já ty moje dva kluky strašně miluju. Ale nemusím se přeci nutně vzdávat své práce, která mě tolik naplňuje a baví. Ve které se realizuji a ve které vydělávám pro svou rodinu hodně peněz. Díky tomu letos jedeme na dovolenou, o které jsme snili…

 

Ve chvílích zoufalství, které se poslední dobou nějak rozmnožily, uvažuji o tom, že té práce nechám. Jsem v hrozném napětí. Práce je náročná a vyčerpávající – mou tučnou výplatu nemám zadarmo. Když mi zavolá manžel, přistihnu se, že se celá rozklepu. Má to smysl?

 

Co mám dělat…

   
24.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [284] Avilka [*]

  Feng:

  superkarma: 0 27.05.2005, 13:33:15
 2. avatar
  [281] Avilka [*]

  gryzli: 274 - kde si nabral istotu, že to Krystína povedala do telefónu manželovi? Opäť tvoja domienka.

  Gryzli, zhodneme sa na tom, že preberať rodinné záležitosti na rokovaní a pred inými ľuďmi nie je to pravé orechové. Preto ja (alebo manžel) hovor neprímeme a vieme, že je ten druhý bussy a zavoláme si ako náhle sme voľní. Prípadne si pošleme SMS - nie v tomto nie si staromódny, robím to tak isto. Ak by horelo, tak sú aj iné možnosti ako sa nakontaktovať.
  A Krystína nechce od svojho partnera nič viac, ako to práve takto ( ako si sám tu napísal) uspokojivo riešiť. Ale jej partner nechce (žiarli?, nevie čo je spol. chochmes?- neviem.)
  .
  Nemám problém přerušit a přeložit jednání když manželka potřebuje pomoct a ona nemá problém když musím zůstat v práci déle - ani ja, ale sú niektoré rokovania, ktoré preložiť jednoducho nejdú. A nevieme, akého má Krystína šéfa.

  Gryzli to som vycítila, že tvoj vzťah s matkou je špecifický a práve vďaka nemu máš tie obranné postoje. Nevieš, aké ženy sú podstate, vieš, aká bola tvoja matka a ostatné tak chceš vidieť a to je tak trocha brzda. Obávam sa, že to tvoje kráľovské bavenie je spôsob zakrývania toho "strachu", obavy ( neviem nasť pravé slovo). A to ťa môže paradoxne postaviť do pozície ruského cirkusu s medveďom na kolobežke. A je to škoda.

  superkarma: 0 27.05.2005, 12:51:44
 3. [278] a.... [*]

  gryzli: ze svého okolí znám frustrované ženské jenom ze svého neuspopojivého manželství, když se dotyčného zbaví, za nějakou dobu bývají už velmi spokojené, na to ostatní co píšeš už ani nereaguju, je to tak mimo, že k tomu ani nemám sliv.Kde jsi sebral, že jechlap živitel rodiny?? Já teda sebe a svou dceru živím sama a v hodně případech je to tak půl napůl.

  superkarma: 0 27.05.2005, 09:37:58
 4. [277] a.... [*]

  gryzli: teda takhel zbůhdarma mařit čas,psát manželce itineráře a pozorovat ženský... co kdybys taky dělat něco užitečnýho, nebo se běž radši projet na kole , to ti vyčistí hlavu...

  superkarma: 0 27.05.2005, 09:30:15
 5. [273] a.... [*]

  gryzli: ale neblázni. ženský přece nehledaj ideálního chlapa, kdybychom ho hledaly, tak už lidstvo dávno vymřelo, nepochybuj o tom, že jsme schopny velkých kompromisů, jen nemáme rády, když nás někdo permanentně s**e.

  superkarma: 0 27.05.2005, 09:14:02
 6. avatar
  [267] Markýza [*]

  Avilka:

  superkarma: 0 26.05.2005, 22:28:56
 7. avatar
  [266] Avilka [*]

  Feng: presne.

  Gryzli a prestaň sa nimrodiť v slovičkárení. Ja tiež poviem, že ma manžel otravuje, keď chce po mne v nedeľu pečenú buchtu (mne sa totiž tie buchty nedaria a nedaria). A to neznamená, že si ho vážim menej a mám už zbalené kufri sa fešákom, čo buchty nemusí.

  superkarma: 0 26.05.2005, 21:14:35
 8. avatar
  [261] Avilka [*]

  Feng: 256- . Som tak nesmierne rada, že môj nemá komplexy, s mojou profesiou. Dokonca príde a prekonzultuje niektoré veci. Asi som si vedela vybrať.

  Gryzli , ja robím v profesii, kde je 75% chlapov. Len dve sme profesiou z ich súdku, ostaté dámy sú asistentky a ekonómky . Jasné, je medzi nimi zopár, čo majú problém uznať v žene viac ako manažérku varešky ale je ich asi 10%.Zvyšok je OK. Ale aj tak ani jeden NEMÁ taký problém a strach so ženskými ako ty.

  superkarma: 0 26.05.2005, 14:22:10
 9. avatar
  [260] Avilka [*]

  Feng: 256- . Som tak nesmierne rada, že môj nemá komplexy, s mojou profesiou. Dokonca príde a prekonzultuje niektoré veci. Asi som si vedela vybrať.

  Gryzli , ja robím v profesii, kde je 75% chlapov. Len dve sme profesiou z ich súdku, ostaté dámy sú asistentky a ekonómky . Jasné, je medzi nimi zopár, čo majú problém uznať v žene viac ako manažérku varešky ale je ich asi 10%.Zvyšok je OK. Ale aj tak ani jeden NEMÁ taký problém a strach so ženskými ako ty.

  superkarma: 0 26.05.2005, 14:21:45
 10. avatar
  [259] Avilka [*]

  gryzli: 254- možno ty by si povedal, že ti je to nepríjemné, tak ako bolo nepríjemné jednému môjmu šéfovi, že musel manželke pravidelne hlásiť, keď bol na služobke, že je tam a tam a že išiel obchádzkou a preto nezavolal za 30 min. ale 40, lebo cesta sa tým pádom predĺžila. Bolo to ešte v čase, keď mobili nefungovali, a tak prvé, čo bolo, keď sa prišlo na rokovanie, vrhol sa na pevnú linku zákazníka a pred celým plénom podával hlásenie. Pre nás to bolo otravné! Otravuje manžel telefonátmi?- Otravuje, takže je otravný. Ale byť otravný neznamená to samé ako byť odporný.

  superkarma: 0 26.05.2005, 14:18:14

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [258] Avilka [*]

  A ešte, ako vieš, že nekomunikovala s manželom kam po materskej nastúpi? A kde si vzal, že ho považuje za blba? To je opäť len tvoj názor, ktorý chceš aby platil.
  Kristínu mrzí, že ju manžel neuznáva aj v jej profesii a miesto podpory jej hádže polená - viď. telefonáty.
  Ty voláš manželke imrvére počas pracovnej doby?
  Ak má na to Krystínin manžel čas, tak sa asi hodne nudí. Možno je príčina aj v tom, že jemu ten bussiness zrovna nefiči.

  superkarma: 0 26.05.2005, 14:10:51
 2. avatar
  [257] Avilka [*]

  gryzli: 248 - poriadne nečítaš, čo píšem a podsúvaš mi, čo zásadene netvrdím. A už som aj v debate s tebou niekoľkokrát z dôrazňovala, že postoj k určitým veciam závisí od človeka ako takého a nie od pohlavia. Takže to zlo nevidím a priori len v chlapoch. Keby to tak bolo, tak som stará dievka!

  Akú zmenu zamestania máš na mysli? Zmenu firmy alebo pozície?
  To má byť kafevároš so vzdelaním, len aby manžel bol spokojný? Lenže to môže byť časovaná bomba. Každý človek (opäť nezdôrazňujem pohlavie!!!!) robí všetko preto, aby si uspokolil svoje potreby. Je definovaných 5 levelov a jeden z nich je sebarealizácia. Ak Krystína vezme flek, ktorý ju nenapĺňa, bude síce doma v 15:00, ale flustrovaná, čo sa neskôr prejaví na jej vzťahu k rodine. Toto sa mi ako riešenie nezdá.

  superkarma: 0 26.05.2005, 14:06:51
 3. avatar
  [253] *Kotě* [*]

  gryzli: ještě poznámka - proč nikdy neodpovíš na přímo položené otázky po tom, zda vůbec vidíš na ženách nějakou kladnou vlastnost, a z jakého důvodu vnímáš ženy výhradně negativně jako obludná, zlá, egoistická monstra?

  Mě by to velmi zajímalo a nejsem jistě sama.

  superkarma: 0 26.05.2005, 12:37:11
 4. avatar
  [252] *Kotě* [*]

  gryzli 249: převládající obraz ženy v reklamě je primitivní hospodyňka / matka, kterou nezajímá nic než jak 1) vypere manželovi košili, 2) nakrmí své dítě, 3) zavře sáček s kořením (což jí musí ukázat muž), 4) uvaří večeři, 5) zabrání prosáknutí tekutiny při menstruaci.

  Mně to skutečně nepřipadá, že by se v reklamách výrazně prosazoval nějaký nový, emancipovaný model ženy.

  A jak se ti líbí a kam bys zařadil tu "pěknou" reklamu na jistý internetový portál, odporným způsobem zesměšňující ženy ve stereotypu "blbá blondýna"?

  PS. mimochodem, to, žes mě zařadil do skupiny čtenářek, které se nějak vyjadřovaly k článku, svědčí o tom, jak účelově a nepozorně čteš cokoli, jen aby se ti to hodilo do krámu. Jinak bys totiž zjistil, že já jsem se NIKDY nevyjádřila k obsahu tohoto článku. Moje první reakce byla odpověď xenii na její poznámku o tom, jak by sis asi představoval nějakou "přijatelnou" ženu. Na článek jsem nikdy nereagovala. Ale když už jsme u toho, zaujaly mě tvé dezinterpretace ve stylu "už si manžela neváží" a "teď se určitě vyspí se šéfem", když nic z toho nebylo v textu řečeno ani naznačeno.

  superkarma: 0 26.05.2005, 12:35:07
 5. [251] a.... [*]

  gryzli: tak vidíš, nonec to pro ně bylo štěstí, že se na ně ženušky vykašlaly, já znám bohužel zcela opačé příklady, ti pánové se ve vztahu přece jen snažili trochu srovnat krok a po rozchodu spadli někam téměř na úplný dno( bez práce a hospody poslení cenové skupiny).Své bývalé partnerky nenávidí a zdá se, že z nich budou mít celoživotní trauma.

  superkarma: 0 26.05.2005, 12:22:57
 6. avatar
  [247] Markýza [*]

  gryzli 233: jen si proboha neber za příklad chování mužů a žen reklamy - to je docela obsáhlý vědní obor o tom jak MAJÍ REKLAMY NA LIDI PŮSOBIT, včetně využití tradičních hodnot a vžitých vzorů.

  superkarma: 0 26.05.2005, 11:37:25
 7. avatar
  [246] Avilka [*]

  a....: To je výsledok, keď sa niekto vrhne do manželstva bez hlavy.

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:54:51
 8. avatar
  [245] Avilka [*]

  K článku:
  Každý si ho vyloží podľa seba. Ženami zastrašený gryzli v ňom vidí mrchu, čo sa vrhla na karieru a chce odpopnúť svojho remeselníka.

  Ja v tom vidím ženskú, ktorá chce svoje vzdelanie uplatniť v praxi, je šikovná a ide jej to. ( Vzhľadom na to, že vzdelanie bolo z peňazí daňových poplatníkov, teda aj z Gryzliho, by bolo fér, keby to svojimi daňami splatila). Bohužial tam vidím aj manžela, KTORÝ má problém v prvom rade sám so sebou a obavou, že by jeho pani bola profesne šikovnejšia. Partner, ktorý akosi pozabudol, že partnerstvo je o podpore, porozumení a dôvere, nie len o prihrievaní večere a pricvaknutí sa na tom druhom.
  A ak jej manžel má obavy, že je len manažér hoblíka a vŕtačky tak si v prvom rade on neváži svoju prácu a je neistý.


  A ku Gryzli:237- nemyslím si, že len VŠ je problém k rozchodu. Ak si niekto prestane partera vážiť pre tie vlastnosti, pre ktoré si ho zobral, tak je chyba niekde inde ako len v rozdielne ukončenom stupni vzdelania.


  superkarma: 0 26.05.2005, 10:53:57
 9. [244] a.... [*]

  gryzli: no když si beru primitiva, tak holt vím,že je to neměnný stav a pokud bych si myslela, že ho nějak "zušlechtím" svým trvalým působením, tak to je velmi nezralý přístup, některé věci se změnit nedají. Opět musím říct, že je chyba těch chlapů, že do toho šli a neuvědomili si, že to nebude fungovat, ty signály tady určitě byly-nepochybně jim bylo vyčítáno, že jsou omezenci atd. vztah se ovšem srovnal díky počáteční zamilovanosti, když po několika letech zamilovanost přejde a je to takový"normální" pak se to co vadilo projeví v gigantických rozměrech.Vidím to tak, že dámy byly velmi nezralě osobnosti, když si neuvědomily, že jim bude ten intelektuální rozdíl vadit.To ovšem neznamená, že to vadí každý, jak už jsem psala, je to otázka priorit, někdo to nepovažuje za zásadní věc a ocěňuje partnerovy jiné kvality.

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:43:07
 10. avatar
  [243] Avilka [*]

  gryzli: 237- ja som nikde nedeklarovala, že sa to má oslavovať! Si nepleť dojmy a pojmy. Ak sa pozreš nižšie, tvrdila som, že problém vyrovnať sa s nižšou vzdelanosťou u partnera nemajú len ženy ale aj muži. Tak mi nepodsúvaj, čo nie je pravda.

  Máš na ženy svoj názor, fajn, tak sa s ním nejak vysporiadaj. Ale nedeklaruj tvoje subjektívne názory ako všeobecne platný fakt.

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:42:39
 11. avatar
  [242] Avilka [*]

  a....:

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:38:59
 12. avatar
  [241] Avilka [*]

  že mi to poslal...

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:38:19
 13. avatar
  [240] Avilka [*]

  gryzli: 231 a že mi poslal chlap. V rozpiske boli páni a len dve dámy. Ten mail začínal jeho slovami: Pánové, nekde sme udelali chybu..(omlúvam sa za český pravopis)

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:37:58
 14. [238] a.... [*]

  gryzli: no brala si ho jistě s vědomím, že to není žádný myslitel, ale má zas jiné dobré vlastnosti, které jsou pro ni důležité(třeba ten vřelý vztah k rodině)
  K těm dalším příkladům- to je jen takový drobný příklad toho, jak si pánové naběhli, je jen jejich chyba, že včas nepoznali, že je dotyčná chce jen využít, to prostě musí zafungovat pud sebezáchovy a zdrhnout včas než bude vyždímán.Je to o tom toho druhého dobře poznat a předvídat, čeho je schopen.

  superkarma: 0 26.05.2005, 10:06:44
 15. [234] a.... [*]

  gryzli: ženská si přece ale někoho, koho považuje za nižší kastu za svého životního partnera vůbec nevybere,někoho takovýho přehlídne jako vzduch, když na něj narazí, potřebuje mít někoho, koho by si mohla vážit, a to čeho si na partnerovi váží není u každý to samý,je to individuální podle jejích priorit

  superkarma: 0 26.05.2005, 09:34:42
 16. avatar
  [223] *Kotě* [*]

  gryzli 212: ty nemáš nikdy argumenty, jen ničím nepodložené invektivy.

  superkarma: 0 25.05.2005, 22:36:16
 17. avatar
  [222] Suzanne [*]

  gryzli: 212: No, to mi právě přijde: že ti došly argumenty a zbyly jen invektivy...

  superkarma: 0 25.05.2005, 22:29:53
 18. avatar
  [220] Avilka [*]

  Toto mi práve prišlo. Gryzli, môže byť?

  Ze stredoškolské ucebnice Hospodarení v domácnosti z 50. let


  1. Mejte pripravené jídlo.

  Varení si plánujte vcas - treba i den predem. Váš partner tak uvidí, že na neho myslíte a staráte se o nej. Vetšina mužu se domu vrací s prázdným žaludkem a dobré jídlo je soucástí tolik potrebného vroucího privítání.


  2. Pripravte se.

  Abyste byla sveží, až prijde, na ctvrthodinku si odpocinte. Nalicte se trochu, dejte si stuhu do vlasu a snažte se vypadat skvele, protože on byl celý den jen s lidmi unavenými prací. Jeho nudný den potrebuje jiskru, a proto budte veselá a zajímavá.


  3. Uklidte neporádek.

  Ješte, než se manžel vrátí, projdete naposledy dum a posbírejte ucebnice, hracky, papíry atd. Oprašte stoly. Váš manžel se bude cítit jako v ráji porádku a odpocinku, což jiste udelá dobre i vám.


  4. Pripravte deti.

  Pokud máte malé deti, venujte jim chvilicku a umyjte jim ruce a oblicej, ucešte je a podle potreby také prevléknete. Jsou to vaše malé poklady a dotvorí príjemnou atmosféru jeho návratu.


  5. Minimalizujte hluk.

  V dobe jeho návratu vypnete pracku, vysavac. Primejte k tichosti také deti. Budte štastná, že manžela vidíte, a privítejte ho krásným úsmevem.


  6.Co nesmíte: Nevítejte ho stížnostmi a problémy.

  Nereptejte, když prijde pozde k jídlu. Uvedomte si, že ve srovnání s težkostmi jeho pracovního dne jsou to jen malickosti. Udelejte mu pohodlí - muže se natáhnout do pohodlného kresla nebo si lehnout v ložnici.

  Naklepejte mu polštár a nabídnete mu, že mu sundáte boty. Mejte vždy pripravený teplý nebo studený nápoj. Pohladte ho tichým a príjemným hlasem. Dovolte mu odpocinout si a uklidnit se.


  7. Naslouchejte mu. Jiste mu toho chcete mnoho ríci, ale doba jeho návratu na to není nejvhodnejší. Mluvit má prvním on. Na to nezapomínejte.


  8. Vecer prizpusobte jemu.

  Nikdy si nestežujte, když vás nevezme na veceri nebo za jinou príjemnou zábavou. Snažte se pochopit tíhu a strasti jeho sveta a jeho potrebu odpocívat.

  superkarma: 0 25.05.2005, 21:42:46
 19. avatar
  [219] karlik [*]

  trdlo:Nemám problem,máš smysl pro humor?

  superkarma: 0 25.05.2005, 21:40:17
 20. avatar
  [218] Avilka [*]

  gryzli: Teba musela živote nejaká dáma dať seksakra do laty, keď máš zo žien bobky. Tvoj problém je, že cez ten strach nedokážeš v žene vidieť spolupracujúcu osobu ( a je jedno či doma alebo v práci). Nevieš sa vyrovnať s dobou a tým, že žena už nie je nutne závislá na chlapovi, že dokáže spústu vecí urobiť sama. A aby si sa v tom utvrdil, tak si si rochniš v sebaľútosti , že ženy pred tebou nesmekú a nie sú tebou manipulovateľné. Ono je jednoduchšie omluviť svoj strach tým, že ženu oznažíš ako hrubú, vypočítavú, falošnú, egoisticku ap. Sorry ale tu, na žene in fňukáš hlavne ty, že si nespokojný.
  Myslím si, že ty v žene nechceš vidieť tú éterickú a jemnú bytosť. Byť by sa nadnášala tou samou éterickosťou, tak by podľa teba dupotala ako slon.

  superkarma: 0 25.05.2005, 21:37:06
 21. avatar
  [217] Avilka [*]

  gryzli: 207 prosím ťa, čo čítaš za literatúru? Daj sa radšej na auto moto.

  superkarma: 0 25.05.2005, 19:59:44
 22. avatar
  [216] Avilka [*]

  gryzli: 204 si po sebe občas nečítaš príspevky?

  superkarma: 0 25.05.2005, 19:57:59
 23. [214] xenie [*]

  gryzli, fakt nechápu proč své prapodivné názory ventiluješ právě tady, připadá mi to jako bych šla na nějaké stránky pro muže vykřikovat co mám proti mužům (a mmch zdaleka toho není tolik co Ty máš proti ženám )

  superkarma: 0 25.05.2005, 17:14:30
 24. avatar
  [211] Lhasa [*]

  Ať čtu jak chci, nemůžu ten článek pochopit prizmatem gryzlího GIGANTICKÝHO MINDRÁKU

  superkarma: 0 25.05.2005, 16:45:25
 25. avatar
  [209] Suzanne [*]

  gryzli 207: ale takhle to ve společnosti nastavili muži. Tahle společnost je totiž stále v rukou mužů. A piš si jaké chceš filipiky, společnost, církev, hospodářství - všude jsou u lizu muži. A nevykládej mi nic o jejich "krcích" v podobě žen.

  superkarma: 0 25.05.2005, 16:17:10
 26. avatar
  [208] Suzanne [*]

  gryzlíčku, všechny ty ošklivé invektivy proti tobě reagují pouze a jedině na tvé jednostranně napsané reakce. Nemůžu si pomoci, ale kdykoli tě čtu, z každé tvé reakce vyplývá, že ženy jsou "prostě takové" ...sobecké matky, žárlivé manželky, majetnické partnerky, ...atd.atd.atd. protože podle tebe "tak to prostě je". Divíš se, že tě má někdo na ženském serveru chuť poslat do prdele?

  superkarma: 0 25.05.2005, 16:14:20
 27. avatar
  [201] Lhasa [*]

  gryzli tady hlavně vychází z hypotézy, kterou si vycucal z prstu: má totiž jasno v tom, že Kristýna si najde jinýho chlapa, protože "tak to chodí"
  Schválně jsem si znovu přečetla celý článek a nikde jsem tam nenašla ani sebemenší náznak podobných úvah. Naopak: "Já ty moje dva kluky strašně miluju."

  gryzli, sorry, ale ty neustále obaluješ do vznešených slov nějaký neuvěřitelný komplex

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:29:11
 28. avatar
  [200] Kadla [*]

  gryzli: Můžu tě uklidnit. V té době jsem dělala na poloviční úvazek, takže jsi úplně mimo...

  superkarma: 0 25.05.2005, 12:06:08
 29. avatar
  [199] *Kotě* [*]

  Avilka 198: ono je těžké pro muže se od takového hodnocení osvobodit, protože je to kulturní vzorec po tisíciletí zažitý. Co bylo ženské, bylo vždycky prezentováno jako negativní, špatné, prázdné. Mužské bylo pozitivní, tvůrčí, dobré.

  Pro všechny lidi je náročné se od tohoto stereotypu oprostit - viz. například ustálená spojení, kde mužský prvek je vždycky výhradně kladný, kdežto ženský výhradně negativní: "pochlapil se", "chlapské jednání" versus "fňukáš jako ženská", "falešnej jak ženská"...

  Gryzli zjevně setrvává v tomto světě černobílých stereotypů jako v jakémsi pevném útočišti - ale před čím se vlastně, gryzli, potřebuješ schovat?

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:29:17
 30. avatar
  [198] Avilka [*]

  Gryzli, osloboď sa od hodnotenia muži= dobré, ženy= zlé. Privádza ťa to k zbytočne k sebemrskačským záverom.

  Tvoja maminka ti vynadala, za to čo si priviedol domov?

  superkarma: 0 25.05.2005, 11:00:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme