Zařizování bytu či domu může být pro někoho radostí, pro někoho utrpením. Já se řadím do první skupiny nadšenců. Ráda si budoucí podobu prostor ve fantazii představuji, ráda nakupuji vybavení a dokážu se pak dlouho z nových věcí radovat.

Jak bydlím já, jste se mohli dočíst na začátku roku v článku Život v 1 + 0. Zdá se mi to dost neskutečné, že byl kdysi tento pokoj prázdný a netrpělivě čekal na to, až ho začnu krmit vším tím nábytkem, věcičkami, mými oblíbenými kytičkami a všelijakými nesmysly.

Na zařizování bytečku jsem se těšila, a to opravdu hodně. Musela jsem ale přetrpět dobu, než odešli z bytu nájemníci. A tak se mi v koutku mého azylového pokoje u bratra začaly shromažďovat věcičky, které jsem si šetřila do nového bytu. Po Vánocích přibyla například rychlovarná konvice a topinkovač červené barvy, která se stala hlavní barvou pokojíčku. Na hromádku jsem přidávala všechno, co se mohlo v novém bytečku hodit.

Musím se přiznat, že jsem byla strašně netrpělivá a snažila se vůlí mysli vyhnat nájemníky už o několik týdnů dříve.

Pak přišel ten den…

Klika byla snad ještě teplá ve chvíli, kdy už ji svírala moje ruka. Sbalila jsem si svou hromádku radostí a utekla o patro níž. Bylo sice už dost pozdě, ale čas utíkal v tu chvíli někde mimo mě. Vzala jsem kýbl a začala uklízet.

bytecek

Hrozně jsem se těšila, až vezmu auto a pojedu do Ikey. Měla jsem totiž matraci. Samotnou matraci, kterou jsem dostala od našich. Byla totiž v akci, a tak nebyla lepší chvíle na nákup. A to, že jsem k ní neměla postel, mi bylo na začátku jedno. Postel za tisíce korun nahradily čtyři nové smrkové palety od táty, jejichž rozměr odpovídal přesně velikosti matrace 200 x 140.

Těšila jsem se i na nový počítač. Do chvíle, než jsem si ho pořídila, nahradila hudební médium kovová mísa, do které jsem položila hrající telefon. To byl reprák, vážení!

To, co v pokoji budu mít, jsem si vybírala samozřejmě sama a nikdo mi do toho nekecal, naštěstí. Barvy byly jasné, začalo to tou červenou konvicí. Pak se přidala bílá a černá.

Během pár let, co v pokoji bydlím, jsem ho zaplnila do posledního centimetru! Vím, že si do bytu už nic kupovat nesmím, protože to už není opravdu kam dát.

bytplny

Zařizování prázdného bytečku mi dělalo hroznou radost a bavilo mě. Už teď se těším, až se odstěhuju z té klícky do nějakého většího prostoru a přijde na zařizování!

Věřím ale, že ne každému dělá zařizování takovou radost. Mám kamaráda, u kterého jsem si stoprocentně jistá, že on z toho žádnou radost nemá. Jestli se vám zdála moje matrace na čtyřech paletách jako úlet nebo něco, co byste nikdy neskousli, podívejte se na následující fotku…

Tak vypadala kamarádova ložnice ještě dlouhou dobu po tom, co se přestěhoval! Je to bohém!

loznice


Dnešním tématem dne je Zařizování vašeho bytu či domu.

  • Dělalo vám zařizování nového bytu radost?
  • Kolikrát už jste byt či dům zařizovali?
  • Jak zařizování probíhalo?
  • Co byl pro vás největší problém?
  • Pomáhal vám při tom někdo?
  • Zařizovali jste bydlení s partnerem?
  • Docházelo k nějakým sporům či hádkám kvůli odlišnému vkusu a představám?
  • Mluvili vám do toho rodiče?
  • Co byste dnes udělali v bytě/domě jinak?
  • Máte-li nějaké fotografie k tématu, pošlete je...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: zařizování

Výherce se může těšit na 7denní omlazující péči od Avonu.

vyhra

 

 

 

Reklama