Domácnost

Zařizujeme bydlení

Zařizování bytu či domu může být pro někoho radostí, pro někoho utrpením. Já se řadím do první skupiny nadšenců. Ráda si budoucí podobu prostor ve fantazii představuji, ráda nakupuji vybavení a dokážu se pak dlouho z nových věcí radovat.

Jak bydlím já, jste se mohli dočíst na začátku roku v článku Život v 1 + 0. Zdá se mi to dost neskutečné, že byl kdysi tento pokoj prázdný a netrpělivě čekal na to, až ho začnu krmit vším tím nábytkem, věcičkami, mými oblíbenými kytičkami a všelijakými nesmysly.

Na zařizování bytečku jsem se těšila, a to opravdu hodně. Musela jsem ale přetrpět dobu, než odešli z bytu nájemníci. A tak se mi v koutku mého azylového pokoje u bratra začaly shromažďovat věcičky, které jsem si šetřila do nového bytu. Po Vánocích přibyla například rychlovarná konvice a topinkovač červené barvy, která se stala hlavní barvou pokojíčku. Na hromádku jsem přidávala všechno, co se mohlo v novém bytečku hodit.

Musím se přiznat, že jsem byla strašně netrpělivá a snažila se vůlí mysli vyhnat nájemníky už o několik týdnů dříve.

Pak přišel ten den…

Klika byla snad ještě teplá ve chvíli, kdy už ji svírala moje ruka. Sbalila jsem si svou hromádku radostí a utekla o patro níž. Bylo sice už dost pozdě, ale čas utíkal v tu chvíli někde mimo mě. Vzala jsem kýbl a začala uklízet.

bytecek

Hrozně jsem se těšila, až vezmu auto a pojedu do Ikey. Měla jsem totiž matraci. Samotnou matraci, kterou jsem dostala od našich. Byla totiž v akci, a tak nebyla lepší chvíle na nákup. A to, že jsem k ní neměla postel, mi bylo na začátku jedno. Postel za tisíce korun nahradily čtyři nové smrkové palety od táty, jejichž rozměr odpovídal přesně velikosti matrace 200 x 140.

Těšila jsem se i na nový počítač. Do chvíle, než jsem si ho pořídila, nahradila hudební médium kovová mísa, do které jsem položila hrající telefon. To byl reprák, vážení!

To, co v pokoji budu mít, jsem si vybírala samozřejmě sama a nikdo mi do toho nekecal, naštěstí. Barvy byly jasné, začalo to tou červenou konvicí. Pak se přidala bílá a černá.

Během pár let, co v pokoji bydlím, jsem ho zaplnila do posledního centimetru! Vím, že si do bytu už nic kupovat nesmím, protože to už není opravdu kam dát.

bytplny

Zařizování prázdného bytečku mi dělalo hroznou radost a bavilo mě. Už teď se těším, až se odstěhuju z té klícky do nějakého většího prostoru a přijde na zařizování!

Věřím ale, že ne každému dělá zařizování takovou radost. Mám kamaráda, u kterého jsem si stoprocentně jistá, že on z toho žádnou radost nemá. Jestli se vám zdála moje matrace na čtyřech paletách jako úlet nebo něco, co byste nikdy neskousli, podívejte se na následující fotku…

Tak vypadala kamarádova ložnice ještě dlouhou dobu po tom, co se přestěhoval! Je to bohém!

loznice


Dnešním tématem dne je Zařizování vašeho bytu či domu.

 • Dělalo vám zařizování nového bytu radost?
 • Kolikrát už jste byt či dům zařizovali?
 • Jak zařizování probíhalo?
 • Co byl pro vás největší problém?
 • Pomáhal vám při tom někdo?
 • Zařizovali jste bydlení s partnerem?
 • Docházelo k nějakým sporům či hádkám kvůli odlišnému vkusu a představám?
 • Mluvili vám do toho rodiče?
 • Co byste dnes udělali v bytě/domě jinak?
 • Máte-li nějaké fotografie k tématu, pošlete je...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

heslo: zařizování

Výherce se může těšit na 7denní omlazující péči od Avonu.

vyhra

 

 

 

   
14.10.2010 - Dům a byt - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. [8] Marika11 [*]

  prenájom priestorov v Bratislave a okolí http://www.volnekancelarie.sk/kancelarie-na-prenajom-bratislava.html

  superkarma: 0 30.04.2014, 17:04:12
 2. [7] sdrawa [*]

  Zařizování vlestního bydlení je snad to nejlepší co může člověka potkat, ať už je to oranžérie nebo jakékoliv jiné luxusní nemovitosti, tak je parádní mít vlastní klid a pohodu

  superkarma: 0 20.03.2013, 10:31:21
 3. [6] fanda [*]

  vyzkoušet si koupit reality skrze internet je naprosto skvělou příležitostí, kdy budeme moci vědět vše, co jsme potřebovali, ačkoliv nehnutelnosti na predaj jsou mnohdy velice složité najít

  superkarma: 0 12.05.2011, 17:03:56
 4. avatar
  [5] MEK [*]

  byteček je pěkný a útulnýSml59

  superkarma: 0 14.10.2010, 11:23:50
 5. avatar
  [4] cicinka [*]

  Jsem asi divná ženská.Sml24 Předěláváme domek a mě vůbec nebaví něco vymýšlet a zařizovat. Při výběru kuchyňské linky jsem trpěla. Ještěže manžel do toho taky mluví. Tak toho dost nechávám na něm. To mě víc bavilo včera skládat dřevo.Sml30

  superkarma: 0 14.10.2010, 10:10:24
 6. [3] Linda Wimmerová [*]

  DanaD — #1 Terasa asi nebude, vypadá to, že se dřív odstěhuju a pokojík pronajmu. Ale představa to byla krásná...Už je mi ten prostor trošku malý. Ale jde spíš o pocit, že ve svém věku už bych mohla bydlet malinko jinak Sml22

  superkarma: 0 14.10.2010, 08:31:07
 7. avatar
  [2] maje [*]

  máš nádherný byt. Sml59Sml59 nemám absolutně žádnou fantazii. ale vím, že se mi líbí barvy v bytě.

  superkarma: 0 14.10.2010, 08:02:52
 8. avatar
  [1] DanaD [*]

  a co terasa, doslo na ni?

  1. na komentář reaguje Linda Wimmerová — #3
  superkarma: 0 14.10.2010, 07:41:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme