Nová detektivka Hlavolam skvělého Hakana Nessera nebo pokračování kavárenských a vinařských detektivek. To vše přináší nakladatelství MOBA v září! 

Švéd  Hakan Nesser patří ke spisovatelské elitě Švédska a řadí se k nejlepším tohoto žánru ve světě. U nás právě vychází jeho třetí kniha s názvem Hlavolam.
Každá Nesserova kniha se okamžitě umístí na čelních místech žebříčků prodeje u nás. Jeho detektivní příběhy zaznamenaly řadu významných úspěchů (získaly mj. ceny za nejlepší švédskou detektivku) a byly publikovány ve více než 25 zemích. Detektiv Van Veeteren a inspektor Barbarotti budou řešit Hlavolam. Čerstvě propuštěný muž z vězení je nalezen mrtev. Byl zabit, protože si někdo myslel, že nebyl potrestán dostatečně? Nebo se ten někdo bál jeho pomsty? Vždyť údajný dvojnásobný vrah se ke svým činům nikdy nepřiznal a vždy trval na své nevině? Komisaře Van Veeterena přepadne strašné podezření: nemluvil nakonec pravdu a není tedy skutečný vrah stále na svobodě?

hlavolam

Hlavolam přeložila Marie Voslářová, vychází 1.9.2013.

Stylově se šálkem kávy si můžete vychutnat další volné pokračování oblíbené série kavárenských krimi Cleo Coyla Jako v kávovém mlýnku.
Clare Cosiová, manažerka historické kavárny Village Blend v New Yorku, si nutně musí začít dělat starosti o svoje zákazníky. Umírají. Stálá zákaznice najde smrt pod metrem. Byla snad v nějaké tísni? Detektiv Quinn je přesvědčený, že někdo má na případu soukromý zájem, zvláště po „sebevraždě“ další zákaznice. Bohužel, jeho hlavním podezřelým je Bruce Bowman - nový muž v Clařině životě...

mlynek

Jako v kávovém mlýnku přeložila Helena Smolaková , vychází 17.9.2013.

V září vyjde také několik krimi knih z jedinečné edice Původní česká detektivka. Je těžké mezi nimi vybírat, protože všechny jsou výborné, ale zajímavá určitě bude ta s názvem Modřiny Michala Klimenta, situovaná do ostravské periferie.

modriny

Terorismus trápí nejen nás, ale byl problémem i v 17. století. Více se dozvíme v novém historickém románu Hořící lilie Otomara Dvořáka.
Na pozadí skutečných událostí se blíže seznámíme se svéráznými hrdiny, kteří se pod vedením tajných agentů francouzského krále Ludvíka XIV. propůjčili k provedení největšího teroristického útoku, jaký kdy byl spáchán v Čechách. Město Praha onoho osudného 21. června roku 1689 málem zaniklo ve zhoubných plamenech... V dramaticky stupňovaném ději a monumentálních davových scénách apokalyptické zkázy rozehrává autor příběh, který ani po téměř čtyřech stoletích neztratil svoji naléhavou aktuálnost.

lilie

Další zářijové tituly nakladatelství MOBA:

Elixír vinaře Salaby, Petr Jirounek, historický román

elixirvinare

Zdivočelý tlukot srdce, Roman Cílek, Původní česká detektivka

tlikotsrdce

Darovanému manželovi na zuby nekoukej, Alena Jakoubková, román

manzel

Nevěrné ženy pijí sauvignon, Věra Fojtová, vinařská krimi

nevernezeny

Čas vlků – 2. vydání, František Niedl, historický román

jidas

Znamení Jidáš – dotisk, Vlastimil Vondruška, historické krimi

Letopisy královské komory IV – dotisk, Vlastimil Vondruška, historické krimi

Tisková zpráva

http://shop.mobaknihy.cz/
www.turner.cz

Reklama