Ještě není taková zima, abychom spěchali do kabátů, těch si užijeme i tak dost, ale už zase není takové teplo, abychom si vystačily s letním oblečením.Současná móda nám naštěstí nabízí příjemnou mezi variantu. Něco mezi kabátem a svetrem. Maxi svetr, pletený kabátek, nebo pončo.

Úplety

Já vím, že už to tady bylo. A co ne? Maxi svetry mi náhodou připadají docela fajn. Jsou univerzální, co se kombinací týče. Otužilejší si je mohou vzít k minisukni se silnými punčochami, my zimomřivější třeba s džínami, legínami nebo vlněnými kalhotami. Špatně nevypadají ani bermudy z jemné kůže. Jestli se pyšníte štíhlým pasem, klidně ho zdůrazněte páskem. To je vůbec nejlepší doplněk. K tomu čepičku s kšiltem, klobouk "borsalino"nebo nestárnoucí baret a můžete každý den vypadat jinak. Obchody nabízejí širokou škálu barev i střihových variací. Jednořadové, dvouřadové, se šálovým límcem, ale jak vás tak znám, určitě nejraději sáhnete po vlastních jehlicích a klubkách a vyrobíte si model podle svého vkusu. Koneckonců ruční pletenina je ceněná nejvíce a obrázky můžete brát jen pro inspiraci.

úplety

Tuto sezónu jsou aktuální přírodní barvy, výrazné struktury, žakárové vzory a kombinace s kůží nebo kožešinou, kterou si můžete pleteninu „přizdobit", až trochu přituhne.

Ale na to je,doufám, ještě čas.

Jak pleteniny správně udržovat, aby neztratily tvar?

Vlna je přírodní vlákno, které pochází ze srsti zvířat, převážně ovcí, ale i ze srsti některých jiných druhů savců včetně koz, lam a králíků. Vlna má několik jedinečných vlastností: je zvlněná, má vynikající izolační vlastnosti, její textura umožňuje snadné spřádání, je elastická a dokáže absorbovat vlhkost až do 30 % své hmotnosti, aniž by přitom byla na omak vlhká.

Vlna a praní v pračce

perwollPakliže je na etiketě oděvu uvedeno, že vlnu lze prát v pračce", zvolte program pro praní vlny S použitím speciálního programu pro „ruční praní vlny". V tomto případě používejte speciální jemný prací prostředek Perwoll Balsam Magic! Jeho pěna obalí vlnu jako polštář a chrání je před škodlivým mechanickým působením! Díky speciálnímu programu pro praní vlny a jemnému pracímu prostředku na vlnu vaše kabáty, svetry a šály nezplstnatí!

Zvláštní péči vyžaduje vlněné oblečení z angory a kašmíru

Perte je v ruce nebo zvolte program pro praní vlny nebo šetrné ruční praní! Vyvarujte se jakéhokoli mechanického působení, jako je mačkání či kroucení! Všechnu vodu z vlny vytlačte pomocí froté ručníku.

Jak vlněné oblečení sušit?

Oděv rozložte na rovnou plochu, v případě potřeby znovu vytvarujte a nechte uschnout bez působení přímého slunečního světla a tepla. Oděv při sušení NEVĚŠTE! Působením hmotnosti vody, kterou do sebe vlákna absorbovala, by se vlněná tkanina vytáhla. Vlněné oblečení nikdy nedávejte do sušičky! Působením kombinace tepla, tření a tlaku by se oděv srazil.


Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru
Prací prostředek Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru se používá na vlněné, hedvábné a jemné prádlo všech barev. Tento prací prostředek vytváří pěnový polštář, který brání zplstnatění vlněných vláken. Díky speciálnímu složení, které chrání vlákna, si vlna zachovává svoji hebkost a měkkost.

Pečuje nejen o vaše vlněné oděvy, ale také o všechny jemné tkaniny, jako jsou např. punčochy, spodní prádlo, plavky, saténové hedvábí, len apod. Prací prostředek Perwoll Balsam Magic s extrakty z kašmíru - jemné tkaniny vypadají stále jako nové i po několika vypráních. Více na www.perwoll.cz.

Zdroj: Perwoll

 

Reklama