.

Zaráží mě, že tam, kde koupím pohled, nemají známky!

Novinky

Zaráží mě, že tam, kde koupím pohled, nemají známky!

Milý 1002, naprosto s vámi souhlasím. Taky mě to dokáže vytočit. :) Tak snad vás to ale neodradí od posílání dalších pohledů. :) Krásný den a děkuji za příspěvek!


Kdyby bylo na mě,tak pohledy neposíláme.Ne proto že bych byl odpůrce pohledu nebo tak -ale jednoduše to neřeším:)Ale protože to není na mě,tak podpis kam se mi ukáže načmárám a pohled/pohledy frčí na adresu určení.

Pohlednice jsou k dostání všude kam se člověk vypraví,pokud tedy nejde jen na houby-ale kdo by zas posílal pohled z hub a kdo by po těch lesích vybíral schránky:) Ale docela mě zaráží,že není automatické,že tam kde koupím pohled,že tam mají i známky.

To mi prostě hlava nebere,každý přece ví,na co jsou pohledy hlavně určeny a někteří prodejci suvenýrů a pohledů si asi myslí,že by je měl člověk posílat bez známky a nechat to zaplatit adresáta..Ale kdyby jen to bylo v naší republice nelogické,tak by jsme si mohly pískat,že:)

Na výlety jezdíme -rádi:)A velkým pomocníkem je internet,protože si člověk hezky naplánuje trasu.Ne že by nestačila mapa,ale víte jak - internet je pohodlnější a hlavně my nejezdíme na výlet do bodu A a zpět,ale do bodu A,přes body B a C a cestou zpět přes D -například:) Prostě více výletu v jednom:)

Výletům zdar, pohlednicím dlouhé žití a známkám výskyt u pohlednic:)

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

 • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
 • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
 • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
 • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
 • Cestujete ráda?
 • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je POZDRAVY Z CEST. Předem děkuju!

 

   
05.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Ulmanová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] datura [*]

  kobližka — #7 Je to pravda, trafikant mi to řekl nejen o známkách, ale i o koresponďákách. Nač bych to bral, když z toho nic nemám Sml30Sml30Sml30, halt jsme v tržním hospodářství a jak známo ani kuře zadarmo nehrabe.

  superkarma: 0 05.03.2014, 16:29:12
 2. [8] Rikina [*]

  1002 — #6 co vyskakuješ? Sml79 Vyslovil jsi podivení, proč nemají známky tam, kde by sis přál, a já nabídla jedno z možných vysvětlení. Nic víc. Sml80 To ty se rozčiluješ, že nejde svět podle tebe, a vykládáš, jak tě důvody nezajímají, má to být takhle a tečka, pán tvorstva. No tak jo, no. Já ti tvůj selský rozum přece neberu. Sml57

  superkarma: 0 05.03.2014, 14:41:25
 3. avatar
  [7] kobližka [*]

  Tak to máš teda pravdu.Málokde se mi stalo,že by k pohledu byly k prodeji i známky.Jednou na můj dotaz prodavačka v Táboře upřímně odpověděla:"To víte,z cigaret něco máme,ale ze známek nic."Nevím,jestli je to pravda a ani mě to nezajímá,ale pokud někdo prodává pohledy,ať k tomu prodává i známky.Docela logické,ne?Člověk chce poslat pohled z nějakého hradu kamarádce,ale vláčím ho zase domů a tam pošlu.Já vím,mohla bych mít aršík nakoupených známek u sebe,ale to fakt nedělám.

  1. na komentář reaguje datura — #9
  superkarma: 2 05.03.2014, 13:36:59
 4. avatar
  [6] 1002 [*]

  Rikina — #5 kdo chce hledat výmluvy,tak je vždy najde,že..

  Stojíto čas a peníze?

  Ano,když jdu na poštu třeba pro balík,tak se zdržím o dvě minuty déle a koupím známky.Teda to je ale strašná ztráta času..a čarkovat si počet prodaných známek - to je strašná fuška,zlatá práce v dolech,co? A peníze? za kolik koupím,za tolik prodám..takže co že to stojí? vůbec nic,jen chtít...A rozumnej člověk/podnikatel ví,že pokud nabízí pohledy,měl bymít i známky,kor když má krámek se suvenýrama...

  Njn,kdo chce hledat výmluvy tak si je najde,a kdo chce hrabat za každou cenu,tak si nechá proplatit i tu strašnou námahu s tím,že u prodeje známky dýchá,že?

  Problém koupit známky na pošte nemá nikdo,ani ten co chce poslat pohled,ani ten co má stánek ze suvenýrama..

  Mám z toho přístupu,co tu předvádíš dojem,že prodejci suvenýru apod jsou strašný chudáci a já debil,že nemám známky pořád u sebe- je to jen muj dojem,ale ten dojem je z tvého jednání..

  1. na komentář reaguje Rikina — #8
  superkarma: 3 05.03.2014, 13:33:25
 5. [5] Rikina [*]

  1002 — #3 Na tu poštu musíš dojít, stojí to čas a peníze. Pak je dobré si vést evidenci, kolik známek už je prodaných. Je s tím prostě práce, a zadarmo ani kuře nehrabe, kdežto za peníze v Praze dům. Sml57 Proto zvednout cenu pohledu, aby se to aspoň malinko kompenzovalo. Sml80

  Jinak máš pravdu, pro mě například není problém si koupit známky na poště, a mít je v peněžence, pro ten případ, že je někde nebudou mít.

  1. na komentář reaguje 1002 — #6
  superkarma: 0 05.03.2014, 13:18:18
 6. avatar
  [4] 1002 [*]

  cicinka — #1 no možné to je,ale jak sem psal v minulém příspěvku,není problém si známky prostě zkoupit na poště a pak prodávat k pohledum:)

  superkarma: 0 05.03.2014, 13:09:24
 7. avatar
  [3] 1002 [*]

  Rikina — #2 Já nevím čím to je a upřímě mě to nezajímá.Já jen hodnotím to,že si nemohu zakoupit pohled a známku vždy na jednom místě.Přijde mi to stejně nelogické,jako kdyby Vám restaurace nabídla pokrm,ale příbory jste si musely sehnat jinde nebo mít vlastní.

  Zvednout cenu pohledu?A proč jako? selský rozum mi říká,že stačí dojít na poštu,kam čas od času chodí každý a nakoupit známky a pak je prodat dál -nic na tom není,stačí jen chtít.

  1. na komentář reaguje Rikina — #5
  superkarma: 3 05.03.2014, 13:08:50
 8. [2] Rikina [*]

  Jestli to nebude tím, že známka není obyčejné zboží, nýbrž cenina s přesně danou hodnotou. Sml80 Když budu mít trafiku, a koupím na poště 1000 známek po 10,- Kč, tak mi v tom leží peníze, neprodám je hned tak, a nebudu z toho mít žádný zisk, leda tu práci navíc. Proč bych to teda dělala. Ano, zvýší mi to obrat, otázka je, zda mi to za to stojí, a kde tu trafiku mám. Pokud je to turistifikované místo, kde se netrhnou dveře, můžu na to koukat jinak než někde, kde se prodá jedna známka za měsíc. Sml80 Nebo můžu o 1 Kč zvednout cenu pohlednic, čímž se mi ta manipulace se známkami možná aspoň malinko vrátí. Je ovšem možné, že pošta nabízí při odběru opravdu velkého množství známek nějakou slevu, to skutečně nevím, pak by bylo otázkou, kolik je nutno odebrat a zda ta sleva je dostatečná. Osobně o tom velmi pochybuji, opět - proč by to pošta dělala, nezíská tím více zákazníků. Sml80

  1. na komentář reaguje 1002 — #3
  superkarma: 0 05.03.2014, 12:58:33
 9. avatar
  [1] cicinka [*]

  Já mám takový dojem, že ty známky budou problém české pošty. Kdysi mi něco takového říkala známá trafikantka.

  1. na komentář reaguje 1002 — #4
  superkarma: 0 05.03.2014, 12:50:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme